Tartlanna ostis endale trammi ({{commentsTotal}})

Kui tavaliselt ostavad naised emotsiooni ajel käekoti või kingad, siis 26-aastane Tartus elav Maarja soetas endale hoopis trammi.

Maarja Laineviir selgitas ETV saates "Ringvaade", et tal on juba olemas toiduauto ning tramm tundus loogilise jätkuna. "Ühel hommik ärgates nägin Osta.ee-s, et trammioksjoni lõpuni on veel mõned tunnid. Idee tuli koheselt pähe, et kuna mul masinapere on, siis miks mitte sinna järgmine soetada. Tramm kõlas väga-väga laheda ideena," põhjendas naine.

Paari tunni jooksul püüdis naine saada oma pere nõusse ning uurida, kuidas trammiga hakkama saada. "Ma läksin iga minutiga rohkem õhinasse, mis allapoole tiksus," kirjeldas Laineviir ostuhetke.

TLT trammiliiklusteenistuse direktor Andres Vään selgitas, et kui tramm on elutöö ära teinud, siis selle vanarauaks saatmine on emotsionaalne otsus. Müügis olnud tramm sõitis Tallinnas rohkem kui miljon kilomeetrit. "Meil on olnud pidevalt huvilisi, ühel on olnud pöörasem idee kui teisel. Me otsustasime anda võimaluse," selgitas Vään, miks tramm maha müüdi.

Laineviir ostis trammi ära 2520 euroga ning tulevikus saab sellest toidukoht. "Tramm on selline masin, mis tõmbab omale pilgu peale. Mis ühel toitlustusettevõtjal veel muud tarvis on, kui et tema peale pilk pidama jääks," oli Vään trammi tulevikuga rahul.

Esimesi kliente loodab Laineviir trammis näha järgmisel suvel.

Toimetaja: Rutt ErnitsInimesed
Salvador Dali 1958. aastal.Salvador Dali 1958. aastal.
Hispaania kohus otsustas Salvador Dali surnukeha üles kaevata

Hispaania kohus tegi esmaspäeval otsuse, mille kohaselt kaevatakse üles 1989. aastal surnud kunstniku Salvador Dali maised jäänused.

elu
Laulu- ja tantsupeolisi majutatakse 44 koolimajas

Laulu- ja tantsupeole saabunud lapsed ja noored ööbivad traditsiooniliselt Tallinna koolimajades. Enam kui 19 tuhat noort mahutatakse ära 44 Tallinna ja Harjumaa kooli.

Tele/raadio
KaameradKaamerad
ERR kuulutab välja konkursi uute portreefilmide tootmiseks

Eesti Rahvusringhääling koostöös Eesti Filmi Instituudi ja Eesti Kultuurkapitaliga kuulutab taas välja konkursi uute portreefilmide tootmiseks.