Kaur Kender pakkis kohtusse kaasa vanglakoti ({{commentsTotal}})

Kirjanik Kaur Kender ei osanud ette näha, et Harju maakohtus ta täna õigeks mõistab ning võttis kohtusse kaasa vanglakoti.

Kender tunnistas, et pöördus vanglakoti tõttu poolel teel koju tagasi, riskides kohtusse hilinemisega, vahendas ETV saade "Ringvaade".

Kuigi prokurör nõudis Kenderile karistuseks 3939 eurot ning vanglasse poleks Kenderit ilmselt ka süüdimõistmise korral saadetud, tõdes kirjanik, et kohtuniku otsust ei saa ette kunagi ennustada. "Kohtunikul on vaba voli otsustada, mida ta tahab," selgitas mees.

Vanglakotis olid kirjanikul esmatähtsad esemed. "Hambahari, pliiatsid ja paberid, et saaks kirjutada. Igasuguseid asju on juhtunud, kohtud on mõistnud karmimaid karistusi, kui on prokurörid küsinud. Selleks tuleb valmis olla, kui sa kohtu all oled," põhjendas mees.

Toimetaja: Rutt ErnitsInimesed
Salvador Dali 1958. aastal.Salvador Dali 1958. aastal.
Hispaania kohus otsustas Salvador Dali surnukeha üles kaevata

Hispaania kohus tegi esmaspäeval otsuse, mille kohaselt kaevatakse üles 1989. aastal surnud kunstniku Salvador Dali maised jäänused.

elu
Laulu- ja tantsupeolisi majutatakse 44 koolimajas

Laulu- ja tantsupeole saabunud lapsed ja noored ööbivad traditsiooniliselt Tallinna koolimajades. Enam kui 19 tuhat noort mahutatakse ära 44 Tallinna ja Harjumaa kooli.

Tele/raadio
KaameradKaamerad
ERR kuulutab välja konkursi uute portreefilmide tootmiseks

Eesti Rahvusringhääling koostöös Eesti Filmi Instituudi ja Eesti Kultuurkapitaliga kuulutab taas välja konkursi uute portreefilmide tootmiseks.