Horvaatia eurolaulja võitleb homofoobiasüüdistustega ({{commentsTotal}})

Jacques Houdek
Jacques Houdek "My Friend" (Horvaatia) Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Horvaatia eurolaulja Jacques Houdek võitleb meedias homofoobiasüüdistusega.

Kui Euroopa suurimal lauluvõistlusel köitis mees publikut oma eurolooga "My Friend", siis varem on mees pälvinud tähelepanu homofoobsete väljaütlemistega. 2006. aastal nimetas geisait Gay.hr muusiku aasta homofoobiks, vahendas Independent.

Mees on samasooliste kooselu nimetanud "haigeks" ning rääkinud 2005. aastal ajakirjas Tena, et geid pole teistega võrdsed. "Gei- ja lesbipopulatsioon ei saa teiste inimestega olla samal pulgal, sest see tähendaks Soodoma ja Gomorra tagasitulekut," lausus Houdek.

Väljaütlemiste tagajärjel valiti mees 2011. aasta paraadil Zagreb Pride "kõige suuremaks homofoobiks Horvaatia meelelahutustööstuses".

"Ma pole homofoob, seda võivad kinnitada minu sõbrad, kolleegid ja tuttavad, kes on geid. Igasugune vihkamine ei sobi minu iseloomuga, mistõttu on süüdistused homofoobias valed, sest puuduvad tõendid," on Houdek ise öelnud. "Ma töötan muusikamaailmas, sest ma armastan seda. Armastus on minu juht elus ja mul pole selle erinevate vormide vastu mitte midagi," rääkis Houdek.

Houdek on Horvaatias populaarne meelelahutaja, kes on andnud välja 13 edukat albumit. Praegu on mees üks talendisaate "The Voice" juhendajatest.

Toimetaja: Rutt ErnitsInimesed
"Ringvaate" toimetaja Kajar Kase sattus ootamatult Kevadtormile

"Ringvaate" toimetaja Kajar Kase sai sel kevadel kutse Kevadtormile, mis tuli talle väikese üllatusena, kuna on reservis olnud juba aastast 1999, mil lõpetas keskkooli.

elu
Limonaad, Merevaik ja Maiuspala on eestlaste südames püsinud aastakümneid

Kui paljud toiduartiklid tulevad ja lähevad, siis mõned on pugenud sügavale eestlaste südamesse.

Tele/raadio
Raadioteatri näitlejaauhinna ja Felix Moori nimelise tänuauhinna üle andmine.Raadioteatri näitlejaauhinna ja Felix Moori nimelise tänuauhinna üle andmine.
ERR Raadioteater avas nutitelefonis kuuldesaali

Ilukirjanduse ja kunstilise sõna austajatele mõeldes on ERRi Raadioteatril valminud oma äpp. Sellest saab kuulata Eesti näitlejaid nii kuuldemängudes kui ka proosat ja luulet esitamas.