Elizabeth II pälvis esimese Bafta ({{commentsTotal}})

Elizabeth II
Elizabeth II Autor/allikas: AFP/Scanpix

Briti teleduo Anthony McPartlin (Ant) ja Declan Donnelly (Dec) pühendasid oma Bafta auhinna kuninganna Elizabeth II-le.

Duo pälvis Briti teleauhinna kuninganna 90. sünnipäeva kajastuse eest telekanalil ITV, vahendas BBC.

"Täna võitis kuninganna lõpuks Bafta. Ta ei ole kunagi varem Baftat võitnud. Tal on küll mõne aasta eest nimetatud auhinnatseremoonia auliikmeks, kuid Baftat pole kuninganna kunagi võitnud," kommenteeris Dec.

Ant lisas, et auhind läks saatele, mille peaosas oli kuninganna. "Tema selle korraldas, üritus toimus Windsori pargis, seega on see tema Bafta, ta väärib seda," ütles Dec.

Duot tunnustati Baftaga ka meelelahutussaate "Ant & Dec's Saturday Night Takeaway" eest.

Kuigi Bafta teleauhindu ennustati enim Netflixi seriaalile "The Crown", ei pälvinud suurejooneline daraamasari ühtki auhinda. Parima draamasarja tiitliga tunnustati hoopis seriaali "Happy Valley". Sama seriaali eest pälvis parima naisnäitleja auhinna Sarah Lancashire.

Parimaks naiskõrvalosatäitjaks nimetati Wunmi Mosaku ja parima meespeaosa tiitli sai Adeel Akhtar. Paimaks uudislooks nimetati Victoria Derbyshire'i ajakirjanduslik uurimus jalgpallimaailmas toimuvast ahistamisest. Bafta auliikmeks valiti näitleja Joanna Lumley.

Toimetaja: Rutt ErnitsInimesed
Salvador Dali 1958. aastal.Salvador Dali 1958. aastal.
Hispaania kohus otsustas Salvador Dali surnukeha üles kaevata

Hispaania kohus tegi esmaspäeval otsuse, mille kohaselt kaevatakse üles 1989. aastal surnud kunstniku Salvador Dali maised jäänused.

elu
Laulu- ja tantsupeolisi majutatakse 44 koolimajas

Laulu- ja tantsupeole saabunud lapsed ja noored ööbivad traditsiooniliselt Tallinna koolimajades. Enam kui 19 tuhat noort mahutatakse ära 44 Tallinna ja Harjumaa kooli.

Tele/raadio
KaameradKaamerad
ERR kuulutab välja konkursi uute portreefilmide tootmiseks

Eesti Rahvusringhääling koostöös Eesti Filmi Instituudi ja Eesti Kultuurkapitaliga kuulutab taas välja konkursi uute portreefilmide tootmiseks.