Elizabeth II pälvis esimese Bafta ({{commentsTotal}})

Elizabeth II
Elizabeth II Autor/allikas: AFP/Scanpix

Briti teleduo Anthony McPartlin (Ant) ja Declan Donnelly (Dec) pühendasid oma Bafta auhinna kuninganna Elizabeth II-le.

Duo pälvis Briti teleauhinna kuninganna 90. sünnipäeva kajastuse eest telekanalil ITV, vahendas BBC.

"Täna võitis kuninganna lõpuks Bafta. Ta ei ole kunagi varem Baftat võitnud. Tal on küll mõne aasta eest nimetatud auhinnatseremoonia auliikmeks, kuid Baftat pole kuninganna kunagi võitnud," kommenteeris Dec.

Ant lisas, et auhind läks saatele, mille peaosas oli kuninganna. "Tema selle korraldas, üritus toimus Windsori pargis, seega on see tema Bafta, ta väärib seda," ütles Dec.

Duot tunnustati Baftaga ka meelelahutussaate "Ant & Dec's Saturday Night Takeaway" eest.

Kuigi Bafta teleauhindu ennustati enim Netflixi seriaalile "The Crown", ei pälvinud suurejooneline daraamasari ühtki auhinda. Parima draamasarja tiitliga tunnustati hoopis seriaali "Happy Valley". Sama seriaali eest pälvis parima naisnäitleja auhinna Sarah Lancashire.

Parimaks naiskõrvalosatäitjaks nimetati Wunmi Mosaku ja parima meespeaosa tiitli sai Adeel Akhtar. Paimaks uudislooks nimetati Victoria Derbyshire'i ajakirjanduslik uurimus jalgpallimaailmas toimuvast ahistamisest. Bafta auliikmeks valiti näitleja Joanna Lumley.

Toimetaja: Rutt ErnitsInimesed
"Ringvaate" toimetaja Kajar Kase sattus ootamatult Kevadtormile

"Ringvaate" toimetaja Kajar Kase sai sel kevadel kutse Kevadtormile, mis tuli talle väikese üllatusena, kuna on reservis olnud juba aastast 1999, mil lõpetas keskkooli.

elu
Limonaad, Merevaik ja Maiuspala on eestlaste südames püsinud aastakümneid

Kui paljud toiduartiklid tulevad ja lähevad, siis mõned on pugenud sügavale eestlaste südamesse.

Tele/raadio
Raadioteatri näitlejaauhinna ja Felix Moori nimelise tänuauhinna üle andmine.Raadioteatri näitlejaauhinna ja Felix Moori nimelise tänuauhinna üle andmine.
ERR Raadioteater avas nutitelefonis kuuldesaali

Ilukirjanduse ja kunstilise sõna austajatele mõeldes on ERRi Raadioteatril valminud oma äpp. Sellest saab kuulata Eesti näitlejaid nii kuuldemängudes kui ka proosat ja luulet esitamas.