Normet pettus Eurovisiooni korraldajas: heliapsu eest ametlikult ei vabandatud ({{commentsTotal}})

Eesti eurotiimi juht Mart Normet tunnistas, et lauluvõistluse korraldajad ei ole "Verona" heliapsu eest vabandanud. Samuti ei tehtud Eesti eurotiimile ettepanekut uuesti esineda.

"Meile ei pakutud ametlikult mitte mingit uuesti esinemise võimalust. Tegelikult me ise omakeskis arutasime, kas võiks teha või mitte, kas me
hakkame apelleerima või mitte. Meieni jõudis see info liiga hilja, sest saalis oli tegelikult heli korras, see oli teles," selgitas Normet ETV saates "Terevisioon". Normet lisas, et laulu saab uuesti esitada pärast viimast etteastet, Eesti oli järjekorras eelviimane.

Normeti sõnul on see pretsedenditu juhtum, et sellisel lauluvõistlusel ei tööta solisti mikrofon. Veelgi hämmastavam on see, et ametlikult ei pakutud Laurale ja Koidule võimalust laulu uuesti esitada. "Mis on veidikene ebaviisakas korraldajate poolt. Meid ei tuldud ka teavitama või vabandama. Kui Eesti Laulul selline asi juhtuks, oleks mul neli inimest, kaasprodutsenti, kes läheks kohe tiimi juurde, selgitaks olukorda ja vabandaks. See oli kohutav bläkk korraldajate poolt," rõhutas Normet.

Samas ütles Normet, et kaotama peab väärikalt. "Selge see, et selle tõttu ei jäänud meil finaalikoht saama, põhjus oli kusagil mujal. Ei ole mõtet minna rusikatega vehkima ja olla halb kaotaja," lausus ta.

Normeti sõnul näitab Eurovisiooni võitnud Portugal, et suund, kuhu me oma eurolauluga liikusime, polnud õige. "See andis meile selge märgi, et lihtsalt punnitada, veri ninast väljas, Eurovisiooni suunal, see sama suund, mille me katkestasime Eesti Laulu tulekuga, seda ei ole vaja enam. Teeme ikkagi Eesti laulu," rõhutas Normet. ""Verona" oli kõige eurovisioonilikum laul, mis meil on olnud kunagi Eurovisioonile saata. Kallid inimesed, ärme keskendume liialt Eurovisioonile, vaid sellele, mis meil on siin ilusat, tähtsat ja lahedat," lisas ta.

Normeti sõnul oli Portugali loo edu taga täielik eristumine ning on rõõmustav, et lõpuks võitis puhas muusika ja siirus. Normeti arvates oli eriti
südantliigutav lõppesitus, kus võitja Salvador Sobral astus lavale oma õega. "See on ilmselt üks Eurovisiooni ajaloo kõige ilusamaid, puhtamaid muusikalisi hetki üldse. See oli täiesti lummav," kiitis ta.

Toimetaja: Rutt ErnitsInimesed
Salvador Dali 1958. aastal.Salvador Dali 1958. aastal.
Hispaania kohus otsustas Salvador Dali surnukeha üles kaevata

Hispaania kohus tegi esmaspäeval otsuse, mille kohaselt kaevatakse üles 1989. aastal surnud kunstniku Salvador Dali maised jäänused.

elu
Laulu- ja tantsupeolisi majutatakse 44 koolimajas

Laulu- ja tantsupeole saabunud lapsed ja noored ööbivad traditsiooniliselt Tallinna koolimajades. Enam kui 19 tuhat noort mahutatakse ära 44 Tallinna ja Harjumaa kooli.

Tele/raadio
KaameradKaamerad
ERR kuulutab välja konkursi uute portreefilmide tootmiseks

Eesti Rahvusringhääling koostöös Eesti Filmi Instituudi ja Eesti Kultuurkapitaliga kuulutab taas välja konkursi uute portreefilmide tootmiseks.