Veera Tolli-Baskin: Eino Baskin proovis kõiki andekdoote minu peal ({{commentsTotal}})

"Hommik Anuga" saates oli külas Eino Baskini viimane abikaasa Veera Tolli-Baskin, kes meenutas oma abikaasat ning rääkis ka Eino Baskini muuseumi rajamise plaanist.

Veera Tolli-Baskin kinnitas, et tema abikaasa Eino Baskin proovis kõik anekdoodid kõigepealt tema peal ära. "On olnud juhtumid, kui ma juristina kuulen, et inimesed kasutavad enda kaitsekõnedes Eino Baskini tsitaate," sõnas ta ja lisas, et kuusteist aastat koos Einoga olid imelised.

"Ma ei hakka hädaldama ega midagi, aga võin öelda, et praegu, kaks aastat ja kaks kuud pärast Eino Baskini lahkumist, ei ole aeg haavu ravinud," tõdes Tolli-Baskin ja lisas, et

Suure kingitusena Eino Baskini soovib Veera Tolli-Baskin rajada Tabasallu nende maakodu juurde Eino muuseumi. "Ma tükk aega mõtlesin ja sain aru, et meil on kodus nii palju eksponaate, ma elan nagu muuseumis, igal pool on tema pildid, lavakostüümid ja raamatud."

"Teatri- ja muusikamuuseumist ei piisaks, vaid ma tahaks ikkagi suurema pinnaga muuseumi teha," nentis ta ja mainis, et muuseumi tegemiseks vajab ta abi. "Ma otsin annetajat, kes toetaksid mind ja olen käinud juba edukate ärimeeste poole peal ning mul on väga hea meel, et mind on toetanud juba Tiit Vähi, Mati Vetevool, Kaupo Karelson ja Aarne Valmis. "Ma olen praegu arvestanud, et vaja oleks 85 000 eurot."

Annetada saab:
Eino Baskini muuseumi arveldusarve EE452200221066139370
Saaja: Veera Tolli-Baskin
Selgitus: Eino Baskini muuseum

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: "Hommik Anuga"Inimesed
Salvador Dali 1958. aastal.Salvador Dali 1958. aastal.
Hispaania kohus otsustas Salvador Dali surnukeha üles kaevata

Hispaania kohus tegi esmaspäeval otsuse, mille kohaselt kaevatakse üles 1989. aastal surnud kunstniku Salvador Dali maised jäänused.

elu
Laulu- ja tantsupeolisi majutatakse 44 koolimajas

Laulu- ja tantsupeole saabunud lapsed ja noored ööbivad traditsiooniliselt Tallinna koolimajades. Enam kui 19 tuhat noort mahutatakse ära 44 Tallinna ja Harjumaa kooli.

Tele/raadio
KaameradKaamerad
ERR kuulutab välja konkursi uute portreefilmide tootmiseks

Eesti Rahvusringhääling koostöös Eesti Filmi Instituudi ja Eesti Kultuurkapitaliga kuulutab taas välja konkursi uute portreefilmide tootmiseks.