Kersti Kaljulaid emadepäeva kõnes: hoida meie emasid tähendab hoida Eestit ({{commentsTotal}})

President Kersti Kaljulaid ütles emadepäeva kõnes Estonia kontserdisaalis, et emade töö laste kasvatamises ei tohi olla midagi sellist, millele on ühiskonnal niisama õigus.

President Kersti Kaljulaid pühendas oma emadepäevakõne kõigile Eesti emadele kodumaal ja Eestist kaugemal. "Meil kõigil on ema ja meist väga paljud on emad, ema olla on justkui nii tavaline," sõnas Kaljulaid ja tõdes, et ema olemises on nii palju argipäeva ja päevast päeva korduvat. "Ema on nii enesestmõistetav."

"Aja kulgedes kasvab suureks iga laps ja siis on käes aeg mõista, et hea ema on suur õnn, tohutu vedamine ja saatuse kingitus," sõnas Kersti Kaljulaid ja tõdes, et mõistmisest, et hea ema on suur õnn, tunneme last, kes on saanud suureks. "Me kõik oleme suureks saanud lapsed ja me kõik oleme mõistnud, milline õnn on hea ema, me kõik, kellel endal on lapsed, oleme mõistnud, et hea ema olla on samamoodi õnn."

"Emad ei ole argipäevased, emade töö lastekasvatamine ei ole miski, millele ühiskonnal on niisama õigus," kinnitas ta ja tõi välja, et ema olemine on valik. "Ka see on valik, kuidas emaks saada ja kuidas ema olla, iga laps loeb ja iga ema loeb," ütles Kersti Kaljulaid ja lisas, et iga lapse ja ema õnn on oluline ja eriline. "Sama oluline ja eriline on paraku ka mure, iga lapse ja iga ema mure."

"Hooliv ja märkav ühiskond kestab just seepärast, et ta teeb igast murest poole väiksema ja jagatud õnn saab poole suuremaks," tõdes president ja kinnitas, et hooliv ja mõistev ühiskond kasvab iseenese sisemisest jõust. "Selles ühiskonnas on lapsed kõige tähtsamad, sest nii arvavad kõigi laste emad."

"Hoida oma lapsi tähendab hoida Eestit, hoida meie emasid tähendab hoida Eestit," ütles ta. "Kallis ema, kõigi kallid emad, kuulake, kuidas me teist hoolime."

Toimetaja: Kaspar ViilupInimesed
"Ringvaate" toimetaja Kajar Kase sattus ootamatult Kevadtormile

"Ringvaate" toimetaja Kajar Kase sai sel kevadel kutse Kevadtormile, mis tuli talle väikese üllatusena, kuna on reservis olnud juba aastast 1999, mil lõpetas keskkooli.

elu
Limonaad, Merevaik ja Maiuspala on eestlaste südames püsinud aastakümneid

Kui paljud toiduartiklid tulevad ja lähevad, siis mõned on pugenud sügavale eestlaste südamesse.

Tele/raadio
Raadioteatri näitlejaauhinna ja Felix Moori nimelise tänuauhinna üle andmine.Raadioteatri näitlejaauhinna ja Felix Moori nimelise tänuauhinna üle andmine.
ERR Raadioteater avas nutitelefonis kuuldesaali

Ilukirjanduse ja kunstilise sõna austajatele mõeldes on ERRi Raadioteatril valminud oma äpp. Sellest saab kuulata Eesti näitlejaid nii kuuldemängudes kui ka proosat ja luulet esitamas.