Eesti jäi Eurovisiooni poolfinaalis 14. kohale ({{commentsTotal}})

"Verona" eurolaval Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Pärast 62. Eurovisiooni lauluvõistluse finaali avaldati täpsustatud hääletusandmed, kust selgus, et Eesti jäi teises poolfinaalis 14. kohale. Žürii hääletas Eesti eelviimaseks, kuid publik oleks Laura ja Koit Toome "Verona" finaali saatnud.

Koit Toome ja Laura "Verona" kogus teises poolfinaalis 85 punkti.

Žürii andis loole 16 punkti, millega jäi Eesti eelviimasele kohale San Marino ees. Leedu edestas žüriitabelis Eestit ühe punktiga.

Rahvahääletusega sai Eesti võistluslugu 69 punkti, mis asetas nad kuuendale kohale. Publik oleks saatnud "Verona" finaali.

Punktide kokkuliitmine tagas siiski vaid 14. koha. Finaalipääsust jäi puudu 16 punkti.

Teise poolfinaalis olid kõige edukamad Bulgaaria (403 punkti), Ungari (231 punkti), Iisrael (207 punkti), Holland (200 punkti) ja Norra (189 punkti). Viimaseks jäi ühe punktiga San Marino.

Esimese poolfinaalis sai enim punkte Portugal (370 punkti), Moldova (291 punkti), Rootsi (227 punkti), Belgia (165 punkti) ja Küprus (164 punkti). Viimasel kohal oli Läti 21 punkti.

Toimetaja: Kaspar ViilupInimesed
"Ringvaate" toimetaja Kajar Kase sattus ootamatult Kevadtormile

"Ringvaate" toimetaja Kajar Kase sai sel kevadel kutse Kevadtormile, mis tuli talle väikese üllatusena, kuna on reservis olnud juba aastast 1999, mil lõpetas keskkooli.

elu
Limonaad, Merevaik ja Maiuspala on eestlaste südames püsinud aastakümneid

Kui paljud toiduartiklid tulevad ja lähevad, siis mõned on pugenud sügavale eestlaste südamesse.

Tele/raadio
Raadioteatri näitlejaauhinna ja Felix Moori nimelise tänuauhinna üle andmine.Raadioteatri näitlejaauhinna ja Felix Moori nimelise tänuauhinna üle andmine.
ERR Raadioteater avas nutitelefonis kuuldesaali

Ilukirjanduse ja kunstilise sõna austajatele mõeldes on ERRi Raadioteatril valminud oma äpp. Sellest saab kuulata Eesti näitlejaid nii kuuldemängudes kui ka proosat ja luulet esitamas.