Juhan Paadam: Eesti on oma poolfinaalis parimate seas ({{commentsTotal}})

Juhan Paadam
Juhan Paadam Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Pikaaegne Eurolaulu peaprodutsent ning Eestis toimunud Eurovisiooni lauluvõistluse peaprodutsent Juhan Paadam ennustab, et Eurovisiooni teises poolfinaalis jõuavad viie parima sekka Bulgaaria, Rumeenia, Taani, Holland ja Eesti.

"Täiendavalt tõstab Eesti võimalusi finaali valituks saada ka meie loo väga hea, poolfinaali eelviimane esinemiskoht. Eesti kõrval võivad edasi pääseda ka Bulgaaria, Rumeenia, Taani ja Holland ning teise võimalikku edasipääsugruppi Eesti poolfinaalist paigutaksin Iirimaa, Makedoonia, Norra, Horvaatia, Ungari ja Iisraeli," täheldas Paadam.

Paadam lisas, et kõikide lugude seast üllatab ja lummab teda enim Portugali etteaste. "Kaunis ballaad, millele loob erilise aegruumilise mõõtme mitte just tavapärase esitaja üliemotsionaalne, hingestatud ja üdini läbi tunnetatud etteaste. Portugali laul on midagi väga isiklikku ja sellisena see ka tõepoolest mõjub, lummab, liigutab, paneb kuulama ja kaasa elama. Selles loos on minu jaoks päris palju Valgret. Tuleb tähele panna, et käesolev lauluvõistlus on repertuaarilt üldse ballaadiderohke," lausus Paadam.

Eesti euroloo väljavaadete suhtes on positiivselt meelestatud ka kihlveokontorid, OlyBet pakub Koidule ja Laurale oma poolfinaalist ülikindlat edasipääsu ning finaalis 15. kohta.

"Nagu me teame, on elaval esitusel kohtade jagamise seisukohast äärmiselt oluline roll, mis võib kõik ennustused pea peale pöörata. Sellepärast rõhutan traditsiooniliselt, et televisiooni ja Eurovisiooni päikese all on kõik võimalik, eriti üllatused,” märkis Paadam.

Eurovisiooni teine poolfinaal on ETV eetris täna, 11. mail õhtul kell 22.00, saadet kommenteerib Marko Reikop. Ülekannet saab vaadata ka Menu portaalis. Teises poolfinaalis on võimalik anda hääl oma lemmikloole ka Eesti fännidel.

Toimetaja: Rutt ErnitsInimesed
Ülle Rästa: laps on Stigi palju muutnud

Veidi üle poole aasta tütar Lumiga isarõõme nautinud Stig Rästa on ema sõnul väga palju muutunud

elu
Tammsaare majamuuseum KadriorusTammsaare majamuuseum Kadriorus
Eesti krooni aastapäeva puhul on väljas Tammsaare kuulsad rahapäevikud

Sel suvel saanuks eesti kroon 25-aastaseks. Üheksa muuseumit, nende hulgas Tallinna Kirjanduskeskuse Tammsaare muuseum, tähistavad eesti krooni tähtpäeva Kroonituuriga.

Tele/raadio
"Eesti mäng" alustab taas, tule publikuks!

Suvine "Eesti mäng" ootab kõiki koos sõpradega uute saadete salvestustele.

Kultuur