Juhan Paadam: Eesti on oma poolfinaalis parimate seas ({{commentsTotal}})

Juhan Paadam
Juhan Paadam Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Pikaaegne Eurolaulu peaprodutsent ning Eestis toimunud Eurovisiooni lauluvõistluse peaprodutsent Juhan Paadam ennustab, et Eurovisiooni teises poolfinaalis jõuavad viie parima sekka Bulgaaria, Rumeenia, Taani, Holland ja Eesti.

"Täiendavalt tõstab Eesti võimalusi finaali valituks saada ka meie loo väga hea, poolfinaali eelviimane esinemiskoht. Eesti kõrval võivad edasi pääseda ka Bulgaaria, Rumeenia, Taani ja Holland ning teise võimalikku edasipääsugruppi Eesti poolfinaalist paigutaksin Iirimaa, Makedoonia, Norra, Horvaatia, Ungari ja Iisraeli," täheldas Paadam.

Paadam lisas, et kõikide lugude seast üllatab ja lummab teda enim Portugali etteaste. "Kaunis ballaad, millele loob erilise aegruumilise mõõtme mitte just tavapärase esitaja üliemotsionaalne, hingestatud ja üdini läbi tunnetatud etteaste. Portugali laul on midagi väga isiklikku ja sellisena see ka tõepoolest mõjub, lummab, liigutab, paneb kuulama ja kaasa elama. Selles loos on minu jaoks päris palju Valgret. Tuleb tähele panna, et käesolev lauluvõistlus on repertuaarilt üldse ballaadiderohke," lausus Paadam.

Eesti euroloo väljavaadete suhtes on positiivselt meelestatud ka kihlveokontorid, OlyBet pakub Koidule ja Laurale oma poolfinaalist ülikindlat edasipääsu ning finaalis 15. kohta.

"Nagu me teame, on elaval esitusel kohtade jagamise seisukohast äärmiselt oluline roll, mis võib kõik ennustused pea peale pöörata. Sellepärast rõhutan traditsiooniliselt, et televisiooni ja Eurovisiooni päikese all on kõik võimalik, eriti üllatused,” märkis Paadam.

Eurovisiooni teine poolfinaal on ETV eetris täna, 11. mail õhtul kell 22.00, saadet kommenteerib Marko Reikop. Ülekannet saab vaadata ka Menu portaalis. Teises poolfinaalis on võimalik anda hääl oma lemmikloole ka Eesti fännidel.

Toimetaja: Rutt ErnitsInimesed
Salvador Dali 1958. aastal.Salvador Dali 1958. aastal.
Hispaania kohus otsustas Salvador Dali surnukeha üles kaevata

Hispaania kohus tegi esmaspäeval otsuse, mille kohaselt kaevatakse üles 1989. aastal surnud kunstniku Salvador Dali maised jäänused.

elu
Keskaja päevad Tallinna vanalinnasKeskaja päevad Tallinna vanalinnas
Tallinna vanalinn muutub neljaks päevaks õitsvaks hansalinnaks

6.- 9.juulini AD 2017 toimuvad Tallinna vanalinnas XVIII keskaja päevad, mil Raekoja plats ja Niguliste kiriku ümbrus muutuvad õitsvaks hansalinnaks.

Tele/raadio
Viljandi KultuuriakadeemiaViljandi Kultuuriakadeemia
Uus lennusaade jõuab telerisse!

Sel kevadel lendab laia maailma õnne otsima Viljandi Kultuuriakadeemia 11. lend näitlejaid ja lavastajaid. See on erakordne kursus, sest esimest korda eesti teatriõppe ajaloos on üks kursus, kus pooled särasilmsed noored on eesti ja pooled vene emakeelega. ETV tegi saate sarjast "Lennud".