Ilmar Raag: minu kogemused on Hannes Võrno omadele vastupidised ({{commentsTotal}})

Saates "Hommik Anuga" oli külas kaitseväelane ja filmimees Ilmar Raag, kes naases kaheksakuuliselt missioonilt Malist.

Küsimusele, kas koduigatsust ei tekkinud, vastas Ilmar Raag, et ei saa öelda, et ta oleks päevi lugenud, sest ta avastas maailma ja see aeg oli tihe.

Anu Välba küsis ka, kas Raag on lugenud oma Afganistani missioonis pettunud Hannes Võrno raamatut ja kuidas seda kommenteerida.

"Inimesed on erinevad ja missioonid on erinevad," vastas Raag. "Olen rääkinud ka Afganistani skautidega, kes on pidevalt tulekoldes, ja nemad näevad seda maailma seal teisiti. Me ei tea ette, kuidas missioonid inimestele mõjuvad."

"Minule on olnud missioonid vastupidise kogemusega," lisas Raag. "Pidades end linlikuks intellektuaaliks, kes käib vahel metsas linnulaulu kuulamas, siis läbi nende missioonide olen õppinud austama ka neid sõdureid, kes on teistsuguse taustaga."

Raagi sõnul on keskmine sõdur maapiirkonnast pärit keskharidusega noor mees - aga mitte see pole tähtis. Raag rääkis loo, kuidas nad Malis sisenesid kirikusse ning üks skaut ütles: küsi nüüd ikka üle, kas meil sobib relvadega pühakotta siseneda.

"Selline kultuuriteadlikkus on neil tulnud missioonidega," sõnas Ilmar Raag.

Toimetaja: Valner ValmeInimesed
Paremal Helina RistiParemal Helina Risti
Helina Risti vaatab filmide asemel unenägusid

Zebra Islandi solist Helina Risti unenäod on põnevust täis, mistõttu naine on loobunud isegi filmide vaatamisest.

elu
Piltuudis: põdraperekond soola limpsimas

Tartu ülikooli teadlased panid eelmisel sügisel kohalike jahimeeste abiga kümnele Kose-Mäo piirkonna põdrale raadiokaelused. Loomade liikumisteede uuring aitab paremini planeerida uue neljarealise maantee ökodukte. Suvi on põdraperekondadele toonud järelkasvu, kellele tutvustatakse ema poolt soola limpsimise mõnusid.

Tele/raadio
ETV ja ETV2 tähistavad filmidega režissöör Sulev Keeduse sünnipäeva

Homme tähistab režissöör Sulev Keedus 60. sünnipäeva ning sel puhul näitavad ETV ja ETV2 hinnatud režissööri kolme filmi.