Aldo Järvsoo: ERKI moeshow hullus on inimestele inspiratsiooniks ({{commentsTotal}})

"Ringvaate" stuudios oli külas moelooja Aldo Järvsoo, kes rääkis ERKI moeshow tähendusest ning Tallinna Kaubamaja vaateakendel toimuvast retrospektiivist, mis võtab kokku ERKI kolmekümne aastase ajaloo.

"Tallinna Kaubamaja vaateaknad on alati kultuslikud olnud, aga seekord on vaateakende kõik osad pühendat ERKI moeshow'le," sõnas Aldo Järvsoo ja tõdes, et ERKI kolmekümnenda sünnipäeva puhul toimuval retrospektiivil on materjali niivõrd palju, et vaatamist jagub lausa 24 tunniks.

"ERKI moeshow on olnud kasvulavaks kõigile moeloojatele, kes on praegu tegevad, kindlasti on inimestele inspiratsiooniks see hullus, mida seal näha saab," ütles Järvsoo ja lisas, et ERKI moeshow põhineb fantaasia töölepanemisel ja vormi- ja materjalikatsetustel. "See, kuhu mina olen jõudnud, on ikkagi ilusad kleidid, mitte kilest kostüümid, aga materjali- ja lavatunnetuse sain ma sealt."

Aldo Järvsoo sõnul ei ole tänasel päeval enam küsimus paljastuses, pigem on šokeeriv just riiete katvus. "Kes suudab ilusamini ja efektsemalt katta," nentis ta.

Kaubamaja vaateaknal saab näha enamikku Eesti moeloojaskonnast. "Me kõik tegime kunagi midagi muud, hakkas kile kätte, siis tegime kilest, hakkas paber kätte, siis tegime paberist."

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: "Ringvaade"Inimesed
"Ringvaate" toimetaja Kajar Kase sattus ootamatult Kevadtormile

"Ringvaate" toimetaja Kajar Kase sai sel kevadel kutse Kevadtormile, mis tuli talle väikese üllatusena, kuna on reservis olnud juba aastast 1999, mil lõpetas keskkooli.

elu
Limonaad, Merevaik ja Maiuspala on eestlaste südames püsinud aastakümneid

Kui paljud toiduartiklid tulevad ja lähevad, siis mõned on pugenud sügavale eestlaste südamesse.

Tele/raadio
Raadioteatri näitlejaauhinna ja Felix Moori nimelise tänuauhinna üle andmine.Raadioteatri näitlejaauhinna ja Felix Moori nimelise tänuauhinna üle andmine.
ERR Raadioteater avas nutitelefonis kuuldesaali

Ilukirjanduse ja kunstilise sõna austajatele mõeldes on ERRi Raadioteatril valminud oma äpp. Sellest saab kuulata Eesti näitlejaid nii kuuldemängudes kui ka proosat ja luulet esitamas.