Aldo Järvsoo: ERKI moeshow hullus on inimestele inspiratsiooniks ({{commentsTotal}})

"Ringvaate" stuudios oli külas moelooja Aldo Järvsoo, kes rääkis ERKI moeshow tähendusest ning Tallinna Kaubamaja vaateakendel toimuvast retrospektiivist, mis võtab kokku ERKI kolmekümne aastase ajaloo.

"Tallinna Kaubamaja vaateaknad on alati kultuslikud olnud, aga seekord on vaateakende kõik osad pühendat ERKI moeshow'le," sõnas Aldo Järvsoo ja tõdes, et ERKI kolmekümnenda sünnipäeva puhul toimuval retrospektiivil on materjali niivõrd palju, et vaatamist jagub lausa 24 tunniks.

"ERKI moeshow on olnud kasvulavaks kõigile moeloojatele, kes on praegu tegevad, kindlasti on inimestele inspiratsiooniks see hullus, mida seal näha saab," ütles Järvsoo ja lisas, et ERKI moeshow põhineb fantaasia töölepanemisel ja vormi- ja materjalikatsetustel. "See, kuhu mina olen jõudnud, on ikkagi ilusad kleidid, mitte kilest kostüümid, aga materjali- ja lavatunnetuse sain ma sealt."

Aldo Järvsoo sõnul ei ole tänasel päeval enam küsimus paljastuses, pigem on šokeeriv just riiete katvus. "Kes suudab ilusamini ja efektsemalt katta," nentis ta.

Kaubamaja vaateaknal saab näha enamikku Eesti moeloojaskonnast. "Me kõik tegime kunagi midagi muud, hakkas kile kätte, siis tegime kilest, hakkas paber kätte, siis tegime paberist."

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: "Ringvaade"Inimesed
Salvador Dali 1958. aastal.Salvador Dali 1958. aastal.
Hispaania kohus otsustas Salvador Dali surnukeha üles kaevata

Hispaania kohus tegi esmaspäeval otsuse, mille kohaselt kaevatakse üles 1989. aastal surnud kunstniku Salvador Dali maised jäänused.

elu
Laulu- ja tantsupeolisi majutatakse 44 koolimajas

Laulu- ja tantsupeole saabunud lapsed ja noored ööbivad traditsiooniliselt Tallinna koolimajades. Enam kui 19 tuhat noort mahutatakse ära 44 Tallinna ja Harjumaa kooli.

Tele/raadio
KaameradKaamerad
ERR kuulutab välja konkursi uute portreefilmide tootmiseks

Eesti Rahvusringhääling koostöös Eesti Filmi Instituudi ja Eesti Kultuurkapitaliga kuulutab taas välja konkursi uute portreefilmide tootmiseks.