Trollifänn 9. liini sulgemisest: mu hinges on kurbus ({{commentsTotal}})

"Ringvaade" läks koos Eesti suurima trollifänni Heiki-Sten Poidjutšenkoga üheksanda trolliliini viimasele sõidule.

Esmakordselt tutvus "Ringvaade" suure trollifänni Heiki-Sten Poidjutšenkoga 2012. aastal. Noormees kinnitas, et tänaseks ei ole tema trollihuvi vähenenud. "Sõidan ikka igapäevaselt trolliga ja panen kõik enda sõidud kirja," kinnitas ta ja tõdes, et 2008. aastast alates on ta sõitnud trolliga 17 000 korda. "Ühe päeva jooksul ma olen sõitnud maksimaalselt 18 korda trolliga, aga see oli ka siis, kui liine oli poole rohkem," nentis ta.

"Number 9 oli pikalt minu kõige sõidetum liin üldse, umbes kolmkümmend protsenti sõite oli sellega," sõnas ta ja kinnitas, et iga liini sulgemisega on vähem valusam. "Eks hinges on kurbus ikka, järjekordne liin on kinni pandud."

Poidjutšenko kinnitas, et kuigi ühesandat trolliliini hakkavad nüüdsest asendama hübriidbussid, siis tema eelistaks siiski trolle. "Trollid sõidavad ainult elektriga, aga hübriidbussid vajavad ka diislit," selgitas ta oma eelistust.

"Minu unistus oli saada trollijuhiks, aga see ei täitu ilmselt kunagi, praegu ma hakkasin õppima bussi, ma loodan saada bussijuhiks," sõnas ta ja lisas, et ilmselt juba sellel aastal võib teda bussiroolis näha.

"Endiste trolliliinide asemele tekkinud bussidega ma väga sõita ei taha, kui ma juhiks saan, siis ma võin seal liinidel töötada, aga reisijana väga ei taha," mainis Heiki-Sten Poidjutšenko ja sõnas, et see oleks nagu trollide reetmine. "Siin on ka teisi bussiliine, Kopli lõpus on ka trammid, seega jalameheks ma ei hakka."

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: "Ringvaade"Inimesed
"Ringvaate" toimetaja Kajar Kase sattus ootamatult Kevadtormile

"Ringvaate" toimetaja Kajar Kase sai sel kevadel kutse Kevadtormile, mis tuli talle väikese üllatusena, kuna on reservis olnud juba aastast 1999, mil lõpetas keskkooli.

elu
Limonaad, Merevaik ja Maiuspala on eestlaste südames püsinud aastakümneid

Kui paljud toiduartiklid tulevad ja lähevad, siis mõned on pugenud sügavale eestlaste südamesse.

Tele/raadio
Raadioteatri näitlejaauhinna ja Felix Moori nimelise tänuauhinna üle andmine.Raadioteatri näitlejaauhinna ja Felix Moori nimelise tänuauhinna üle andmine.
ERR Raadioteater avas nutitelefonis kuuldesaali

Ilukirjanduse ja kunstilise sõna austajatele mõeldes on ERRi Raadioteatril valminud oma äpp. Sellest saab kuulata Eesti näitlejaid nii kuuldemängudes kui ka proosat ja luulet esitamas.