Miljööalas oleva maja rekonstrueerimisel annab nõu spetsialist ({{commentsTotal}})

Saates "Oma kodu" minnakse arhitektuuriajaloo seisukohalt olulistesse kortermajadesse ja tutvustatakse nende renoveerimisvõimalusi.

"Üks võimalus oma miljööalas oleva maja rekonstrueerimist finantseerida on sokli ja pööningu müügi kaudu, näiteks arendajale. Küll aga tasub siinkohal korteriühistul olla kaalutlev ning leppida täpsetes tingimustes eelnevalt kokku, et hiljem ei tekiks nii rahalisi kui ka juriidilisi probleeme," kommenteeris KredEX.

Lisaks seinte ja katuse rekonstrueerimisele ning akendevahetusele on oluline täpselt läbi mõelda ka ventilatsiooni- ja küttelahendused, sest hilisemad ümberehitustööd võivad osutuda märksa keerulisemaks. "Igal juhul tasub vanade majade puhul tõsisema renoveerimise mõtte tekkides otsida mõni vanade majade renoveerimise kogemusega spetsialist, kes vaatab maja üle. Alles pärast kohapealset ülevaatust saab hinnata konkreetse hoone vajalike tööde mahtu ja võimalusi. Ka edasise ehitaja valimisel tuleb jälgida tema varasemat kogemust just miljööväärtuslike hoonete ehitamisel," rõhutas KredEX.

"Oma kodu" alustab homme tsaariaegsest kasarmust, jõuab tüüpilisse Tallinna majja ning lõpuks kunagist diktaatorit Jossif Stalinit ja võõrriigi võimu ülistanud majja. Saates vaadatakse, kuidas neist iseloomuga majadest on saanud mõnusad ja ihaldatud elupaigad.

"Oma kodu" on ETV eetris homme kell 9.30.

Toimetaja: Rutt ErnitsInimesed
"Ringvaate" toimetaja Kajar Kase sattus ootamatult Kevadtormile

"Ringvaate" toimetaja Kajar Kase sai sel kevadel kutse Kevadtormile, mis tuli talle väikese üllatusena, kuna on reservis olnud juba aastast 1999, mil lõpetas keskkooli.

elu
Limonaad, Merevaik ja Maiuspala on eestlaste südames püsinud aastakümneid

Kui paljud toiduartiklid tulevad ja lähevad, siis mõned on pugenud sügavale eestlaste südamesse.

Tele/raadio
Raadioteatri näitlejaauhinna ja Felix Moori nimelise tänuauhinna üle andmine.Raadioteatri näitlejaauhinna ja Felix Moori nimelise tänuauhinna üle andmine.
ERR Raadioteater avas nutitelefonis kuuldesaali

Ilukirjanduse ja kunstilise sõna austajatele mõeldes on ERRi Raadioteatril valminud oma äpp. Sellest saab kuulata Eesti näitlejaid nii kuuldemängudes kui ka proosat ja luulet esitamas.