Miljööalas oleva maja rekonstrueerimisel annab nõu spetsialist ({{commentsTotal}})

Saates "Oma kodu" minnakse arhitektuuriajaloo seisukohalt olulistesse kortermajadesse ja tutvustatakse nende renoveerimisvõimalusi.

"Üks võimalus oma miljööalas oleva maja rekonstrueerimist finantseerida on sokli ja pööningu müügi kaudu, näiteks arendajale. Küll aga tasub siinkohal korteriühistul olla kaalutlev ning leppida täpsetes tingimustes eelnevalt kokku, et hiljem ei tekiks nii rahalisi kui ka juriidilisi probleeme," kommenteeris KredEX.

Lisaks seinte ja katuse rekonstrueerimisele ning akendevahetusele on oluline täpselt läbi mõelda ka ventilatsiooni- ja küttelahendused, sest hilisemad ümberehitustööd võivad osutuda märksa keerulisemaks. "Igal juhul tasub vanade majade puhul tõsisema renoveerimise mõtte tekkides otsida mõni vanade majade renoveerimise kogemusega spetsialist, kes vaatab maja üle. Alles pärast kohapealset ülevaatust saab hinnata konkreetse hoone vajalike tööde mahtu ja võimalusi. Ka edasise ehitaja valimisel tuleb jälgida tema varasemat kogemust just miljööväärtuslike hoonete ehitamisel," rõhutas KredEX.

"Oma kodu" alustab homme tsaariaegsest kasarmust, jõuab tüüpilisse Tallinna majja ning lõpuks kunagist diktaatorit Jossif Stalinit ja võõrriigi võimu ülistanud majja. Saates vaadatakse, kuidas neist iseloomuga majadest on saanud mõnusad ja ihaldatud elupaigad.

"Oma kodu" on ETV eetris homme kell 9.30.

Toimetaja: Rutt ErnitsInimesed
Heli LäätsHeli Lääts
Heli Lääts: kui hinges on kitsas, siis meri lohutab

Jaanipäeval 85aastaseks saav Heli Lääts ütles intervjuus Õhtulehele, et pole üle saanud abikaasa Peeter Sauli kaotusest kolm aastat tagasi ning et teda aitab meri.

elu
RobootikavõistlusRobootikavõistlus
Robotex jõuab esmakordselt Küprosele

Eeloleval esmaspäeval toimub tehnoloogiaalane kogupereüritus Robotex esmakordselt Küprose pealinnas Nicosias. Tegemist on esimese Robotexi üritusega väljapool Eestit.

Tele/raadio
TV3 uudistesaate logo.TV3 uudistesaate logo.
Vabalevist lahkumisel säilivad Kanal 2 ja TV3 piirangud ja kohustused

Vabalevist lahkumisest teatanud Kanal 2-l ja TV3-l säilib kohustus näidata vähemalt kuuel päeval nädalas uudiseid ning nad ei pääse ka reklaamimahtu ja -sisu puudutavaist piiranguist, kinnitas Tehnilise Järelevalve Ameti (TJA) side- ja meediateenuste osakonna juhataja Oliver Gailan.