Miljööalas oleva maja rekonstrueerimisel annab nõu spetsialist ({{commentsTotal}})

Saates "Oma kodu" minnakse arhitektuuriajaloo seisukohalt olulistesse kortermajadesse ja tutvustatakse nende renoveerimisvõimalusi.

"Üks võimalus oma miljööalas oleva maja rekonstrueerimist finantseerida on sokli ja pööningu müügi kaudu, näiteks arendajale. Küll aga tasub siinkohal korteriühistul olla kaalutlev ning leppida täpsetes tingimustes eelnevalt kokku, et hiljem ei tekiks nii rahalisi kui ka juriidilisi probleeme," kommenteeris KredEX.

Lisaks seinte ja katuse rekonstrueerimisele ning akendevahetusele on oluline täpselt läbi mõelda ka ventilatsiooni- ja küttelahendused, sest hilisemad ümberehitustööd võivad osutuda märksa keerulisemaks. "Igal juhul tasub vanade majade puhul tõsisema renoveerimise mõtte tekkides otsida mõni vanade majade renoveerimise kogemusega spetsialist, kes vaatab maja üle. Alles pärast kohapealset ülevaatust saab hinnata konkreetse hoone vajalike tööde mahtu ja võimalusi. Ka edasise ehitaja valimisel tuleb jälgida tema varasemat kogemust just miljööväärtuslike hoonete ehitamisel," rõhutas KredEX.

"Oma kodu" alustab homme tsaariaegsest kasarmust, jõuab tüüpilisse Tallinna majja ning lõpuks kunagist diktaatorit Jossif Stalinit ja võõrriigi võimu ülistanud majja. Saates vaadatakse, kuidas neist iseloomuga majadest on saanud mõnusad ja ihaldatud elupaigad.

"Oma kodu" on ETV eetris homme kell 9.30.

Toimetaja: Rutt ErnitsInimesed
Paremal Helina RistiParemal Helina Risti
Helina Risti vaatab filmide asemel unenägusid

Zebra Islandi solist Helina Risti unenäod on põnevust täis, mistõttu naine on loobunud isegi filmide vaatamisest.

elu
Foto avatud talude päevalt Võnnu vallas Kamelia turismitalus eelmisel aastal.Foto avatud talude päevalt Võnnu vallas Kamelia turismitalus eelmisel aastal.
Avatud talude päev saab avalöögi Tartumaal

Üle-eestiline avatud talude päev saab pühapäeval avalöögi Tartumaal Kambja vallas asuvas Kaspri talus – kokku võtab tänavu külalisi vastu 280 talupidamist ja põllumajandustootjat.

Tele/raadio
ETV ja ETV2 tähistavad filmidega režissöör Sulev Keeduse sünnipäeva

Homme tähistab režissöör Sulev Keedus 60. sünnipäeva ning sel puhul näitavad ETV ja ETV2 hinnatud režissööri kolme filmi.