Mai Pallingu kodus ripub Konrad Mäe võltsing ({{commentsTotal}})

Mai Palling haaras kaenlasse koduseinal rippunud Konrad Mäe maali, et saada teada, kas tegu on kunstniku originaalteosega.

Pallingu maal "Talu saadjärvel" on pildi tagaküljel oleva info põhjal valminud 1924. aastal. Maali päritolu aitas ETV saates "Ringvaade" selgitada Eesti kunstimuuseumi maalikunsti konservaator Alar Nurkse. "Konrad Mägi maalitehnikas on väga ootamatuid ja emotsionaalseid hetki," kirjeldas Nurkse kunstniku loomingut.

Maali uurimiseks võrreldakse seda kunstniku teiste teostega ning tihti ei piisa nähtava valguskiirguse võimest. Selleks, et saada eriti põhjalik ülevaade, kasutatakse ultraviolettkiirgust.

Nurkse ütles pärast põhjalikku uurimist, et Pallingu kodust toodud maal on ilmselt võltsing. "Originaali ja võltsingu vahe on suur. Tõde on suhteliselt ränk, sest keegi on teinud sellele ilusale kompositsioonile karuteene. Selle kompositsiooni väärtust on ühelt poolt püütud tõsta Konrad Mäe loomingu tasemele, teisest küljest on tehtud temast võltsing," lausus Nurkse.

Nurkse lohutas, et võltsing pole midagi kriminaalset ning kui reporterile maal meeldib, võib ta seda rahulikult koduseinal edasi hoida.

Toimetaja: Rutt ErnitsInimesed
Salvador Dali 1958. aastal.Salvador Dali 1958. aastal.
Hispaania kohus otsustas Salvador Dali surnukeha üles kaevata

Hispaania kohus tegi esmaspäeval otsuse, mille kohaselt kaevatakse üles 1989. aastal surnud kunstniku Salvador Dali maised jäänused.

elu
Laulu- ja tantsupeolisi majutatakse 44 koolimajas

Laulu- ja tantsupeole saabunud lapsed ja noored ööbivad traditsiooniliselt Tallinna koolimajades. Enam kui 19 tuhat noort mahutatakse ära 44 Tallinna ja Harjumaa kooli.

Tele/raadio
KaameradKaamerad
ERR kuulutab välja konkursi uute portreefilmide tootmiseks

Eesti Rahvusringhääling koostöös Eesti Filmi Instituudi ja Eesti Kultuurkapitaliga kuulutab taas välja konkursi uute portreefilmide tootmiseks.