Mai Pallingu kodus ripub Konrad Mäe võltsing ({{commentsTotal}})

Mai Palling haaras kaenlasse koduseinal rippunud Konrad Mäe maali, et saada teada, kas tegu on kunstniku originaalteosega.

Pallingu maal "Talu saadjärvel" on pildi tagaküljel oleva info põhjal valminud 1924. aastal. Maali päritolu aitas ETV saates "Ringvaade" selgitada Eesti kunstimuuseumi maalikunsti konservaator Alar Nurkse. "Konrad Mägi maalitehnikas on väga ootamatuid ja emotsionaalseid hetki," kirjeldas Nurkse kunstniku loomingut.

Maali uurimiseks võrreldakse seda kunstniku teiste teostega ning tihti ei piisa nähtava valguskiirguse võimest. Selleks, et saada eriti põhjalik ülevaade, kasutatakse ultraviolettkiirgust.

Nurkse ütles pärast põhjalikku uurimist, et Pallingu kodust toodud maal on ilmselt võltsing. "Originaali ja võltsingu vahe on suur. Tõde on suhteliselt ränk, sest keegi on teinud sellele ilusale kompositsioonile karuteene. Selle kompositsiooni väärtust on ühelt poolt püütud tõsta Konrad Mäe loomingu tasemele, teisest küljest on tehtud temast võltsing," lausus Nurkse.

Nurkse lohutas, et võltsing pole midagi kriminaalset ning kui reporterile maal meeldib, võib ta seda rahulikult koduseinal edasi hoida.

Toimetaja: Rutt ErnitsInimesed
"Ringvaate" toimetaja Kajar Kase sattus ootamatult Kevadtormile

"Ringvaate" toimetaja Kajar Kase sai sel kevadel kutse Kevadtormile, mis tuli talle väikese üllatusena, kuna on reservis olnud juba aastast 1999, mil lõpetas keskkooli.

elu
Limonaad, Merevaik ja Maiuspala on eestlaste südames püsinud aastakümneid

Kui paljud toiduartiklid tulevad ja lähevad, siis mõned on pugenud sügavale eestlaste südamesse.

Tele/raadio
Raadioteatri näitlejaauhinna ja Felix Moori nimelise tänuauhinna üle andmine.Raadioteatri näitlejaauhinna ja Felix Moori nimelise tänuauhinna üle andmine.
ERR Raadioteater avas nutitelefonis kuuldesaali

Ilukirjanduse ja kunstilise sõna austajatele mõeldes on ERRi Raadioteatril valminud oma äpp. Sellest saab kuulata Eesti näitlejaid nii kuuldemängudes kui ka proosat ja luulet esitamas.