"Novembrit" hakatakse näitama USA kinodes ({{commentsTotal}})

"Novembrit" hakkab USA-s näitama levitaja Oscilloscope Laboratories. Film jõuab Põhja-Ameerikas kinodesse aasta lõpus.

Oscilloscope'i juht Dan Berger hindas eestlaste filmi üheks unikaalsemaks, mida ta näinud on. ""November" on üks unikaalsemaid ja imelisemaid filme üle pika aja. See on korraga ilus armastuslugu ja üle mõistuse äge folklugu. See film tekitab vaatajas vaimustust, küsimusi ja intriigi esimesest kaadrist viimaseni," kiitis Berger Hollywood Reporteri vahendusel.

Rainer Sarneti mängufilm esilinastub rahvusvaheliselt järgmisel esmaspäeval Tribeca filmifestivalil.

"November" võistleb Tribeca filmifestivalil programmis World Narrative Competition, mis on pühendatud maailmakino värske paremiku tutvustamisele ja kuhu valiti vaid kümme filmi. Kokku kandideeris Tribeca festivali programmis osalema 7800 projekti, millest 3362 olid mängufilmid.

"November" on fantaasiafilm, mis põhineb eesti mütoloogial. See on ainest saanud Andrus Kivirähki romaanist "Rehepapp". Tegevus toimub paganlikus Eesti külas, kus liiguvad ringi libahundid, katk ja vaimud. Külainimeste peamiseks mureks on, kuidas elada üle külm ja pime talv. Filmi peategelased on Rea Lest ja Jörgen Liik.

Toimetaja: Rutt ErnitsInimesed
Salvador Dali 1958. aastal.Salvador Dali 1958. aastal.
Hispaania kohus otsustas Salvador Dali surnukeha üles kaevata

Hispaania kohus tegi esmaspäeval otsuse, mille kohaselt kaevatakse üles 1989. aastal surnud kunstniku Salvador Dali maised jäänused.

elu
Laulu- ja tantsupeolisi majutatakse 44 koolimajas

Laulu- ja tantsupeole saabunud lapsed ja noored ööbivad traditsiooniliselt Tallinna koolimajades. Enam kui 19 tuhat noort mahutatakse ära 44 Tallinna ja Harjumaa kooli.

Tele/raadio
KaameradKaamerad
ERR kuulutab välja konkursi uute portreefilmide tootmiseks

Eesti Rahvusringhääling koostöös Eesti Filmi Instituudi ja Eesti Kultuurkapitaliga kuulutab taas välja konkursi uute portreefilmide tootmiseks.