Linnuvaatlejad esitlesid pesakaamerate markantsemaid hetki ({{commentsTotal}})

Tänavuse keskkonnateo konkursi raames tunnustati MTÜ Kotkaklubi projekti "Pesakaamerad". Saates "Hommik Anuga" olid külas projekti eestvedajad Urmas Sellis ja Renno Nellis.

Veebikaamerate kaudu saavad miljonid inimesed üle maailma osa Eestimaal pesitsevate haruldaste linnuliikide (nagu kotkad ja must-toonekurg) pesaelust. Ainuüksi merikotka pesakaamera kogus 2016. aasta pesitsusajal üle kümne miljoni veebikliki.

Renno Nellis rääkis, et Eestis on nende pesakaameraid kümne ringis. Kõigi kaamerate peale kokku tuli eelmisel aastal üle 20 miljoni kliki ning Nellise sõnul jälgiti kaameraid isegi kosmosest.

"See on inimestele vinge puhkus oma tavapäeva kiirest elust, tööstressist jne. Väga tihti vaadatakse seda kontoris taustaks, et kuulata loodushääli. Kevadsuvel need kaamerad töötavad, linnud saabuvad ja laulavad väga ilusasti. /.../ Ma arvan, et see on inimestele välja lülitamise, nautisime hetk, saavad natuke teistsuguses keskkonnas olla," sõnas Nellis.

Urmas Sellis arvas, et merikotka kaamera fenomenaalne populaarsus tuleneb muu hulgas suurepärasest vaatest, mida see pakub. Renno Nellise hinnangul häirivad kaamerad lindude loomulikku tegevust minimaalselt.

Vaata videost, milliseid hetki pesakaamerate jäädvustustest linnuvaatlejad eraldi esile tõid ja kommenteerisid.

Pesakaameratele saab pilgu peale heita SIIN.

Toimetaja: Madis Järvekülg

Allikas: "Hommik Anuga"Inimesed
Paremal Helina RistiParemal Helina Risti
Helina Risti vaatab filmide asemel unenägusid

Zebra Islandi solist Helina Risti unenäod on põnevust täis, mistõttu naine on loobunud isegi filmide vaatamisest.

elu
Foto avatud talude päevalt Võnnu vallas Kamelia turismitalus eelmisel aastal.Foto avatud talude päevalt Võnnu vallas Kamelia turismitalus eelmisel aastal.
Avatud talude päev saab avalöögi Tartumaal

Üle-eestiline avatud talude päev saab pühapäeval avalöögi Tartumaal Kambja vallas asuvas Kaspri talus – kokku võtab tänavu külalisi vastu 280 talupidamist ja põllumajandustootjat.

Tele/raadio
ETV ja ETV2 tähistavad filmidega režissöör Sulev Keeduse sünnipäeva

Homme tähistab režissöör Sulev Keedus 60. sünnipäeva ning sel puhul näitavad ETV ja ETV2 hinnatud režissööri kolme filmi.