Linnuvaatlejad esitlesid pesakaamerate markantsemaid hetki ({{commentsTotal}})

Tänavuse keskkonnateo konkursi raames tunnustati MTÜ Kotkaklubi projekti "Pesakaamerad". Saates "Hommik Anuga" olid külas projekti eestvedajad Urmas Sellis ja Renno Nellis.

Veebikaamerate kaudu saavad miljonid inimesed üle maailma osa Eestimaal pesitsevate haruldaste linnuliikide (nagu kotkad ja must-toonekurg) pesaelust. Ainuüksi merikotka pesakaamera kogus 2016. aasta pesitsusajal üle kümne miljoni veebikliki.

Renno Nellis rääkis, et Eestis on nende pesakaameraid kümne ringis. Kõigi kaamerate peale kokku tuli eelmisel aastal üle 20 miljoni kliki ning Nellise sõnul jälgiti kaameraid isegi kosmosest.

"See on inimestele vinge puhkus oma tavapäeva kiirest elust, tööstressist jne. Väga tihti vaadatakse seda kontoris taustaks, et kuulata loodushääli. Kevadsuvel need kaamerad töötavad, linnud saabuvad ja laulavad väga ilusasti. /.../ Ma arvan, et see on inimestele välja lülitamise, nautisime hetk, saavad natuke teistsuguses keskkonnas olla," sõnas Nellis.

Urmas Sellis arvas, et merikotka kaamera fenomenaalne populaarsus tuleneb muu hulgas suurepärasest vaatest, mida see pakub. Renno Nellise hinnangul häirivad kaamerad lindude loomulikku tegevust minimaalselt.

Vaata videost, milliseid hetki pesakaamerate jäädvustustest linnuvaatlejad eraldi esile tõid ja kommenteerisid.

Pesakaameratele saab pilgu peale heita SIIN.

Toimetaja: Madis Järvekülg

Allikas: "Hommik Anuga"Inimesed
Londonis elav Peeter Rebane: kui oma käitumist muuta, muutub ka terrorism

Kontserdikorraldaja ja filmitegija Peeter Rebane on juba aastaid elanud Londonis ning tõdes, et viimase aja terrorilaine on suures osas meedia manipulatsioon inimeste hirmudega.

elu
Lugejavideo: suve algus tervitas kohtlajärvelasi rahega

Päev pärast astronoomilise suve algust tabas Kohtla-Järvet neljapäeva hommikul rahehoog, mis kattis maa ajutiselt valgeks.

Tele/raadio
Jaani eriJaani eri
Kuula järele: Eesti Popsi Jaani eri

Selle nädala raadiosaade "Eesti Pops" oli pühendatud jaanipühadele. Mikstuur on funktsionaalselt kasutatav kogu pühade vältel.