Magda-Maria maalimiskirest: tütar sundis, et hakka maalima, mis sa vahid niisama ({{commentsTotal}})

"Ringvaade" tutvustas 83-aastast Magda-Maria Pentsat, kes pärast abikaasa surma peletas leina eemale maalimisega. Uue hobiga tegeleb ta vaatamata halvenevale silmanägemisele.

Leseks jäänud Magda-Maria Pentsa selgitas "Ringvaates", et kui abikaasa poleks lahkunud, siis mõne kuu pärast oleksid nad 58 aastat koos olnud. "Päris pikk aeg."

Tütar Ene selgitas, et kuigi suvel on emal palju tegemist ka ajas, siis pikkadel talvedel, et Magda-Maria ei peaks ainult televisioori ees istuma ja nukrutsema, pakkus ta emale välja maalimise. "Eks ta on tegelikult alati tahtnud joonistada, aga pole aega olnud."

Samuti tõi Ene Piir välja, et ema võttis päris pikalt hoogu, et maalima hakata. "Ta tükk aega seedis, enne kui lõpuks pintsli kätte võttis, aga kui ta otsast minema hakkas, siis tekkis vastupidine reaktsioon, sest ta tegi lühikese ajaga tohutu hulga töid."

"Tütar sundis, et hakka maalima, mis sa vahid niisama," selgitas Pentsa ja kinnitas, et varem ei olnud ta kunagi selliste vahendiga maalinud. "Ainult kriidi ja akvarelliga."

"Ühe teed ära, siis teise ja lõpuks, kui on ära tehtud, siis vaatad, et tol pildil on veel see ja too viga ning hakkad ümber tegema," sõnas Magda-Maria Pentsa ja selgitas, et mõnd tööd on ta neli korda ümber teinud.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: "Ringvaade"Inimesed
"Ringvaade" tegi Virus tiiru hotelli staažikaima töötajaga

Viru hotell saab 45-aastaseks. "Ringvaade" käis legendaarse hotelli põnevaid lugusid meenutamas koos mehega, kes töötas seal esimesest päevast peale.

elu
Sõmerus kogunesid kaktusekasvatajad

Sõmerus said kokku kaktuste ja teiste sukulentsete taimede kasvatajad. Kokkutulnutel oli võimalus teha annetusoste veebruarikuus Vändra vallas Saare-Tõrvaaugu aiandis toimunud tulekahjus hävinud Eesti esinduslikuma kaktusekollektsiooni taastamiseks.

Tele/raadio
Mai on ETV2-s taas keskkonnakuu

Teisipäeva ja neljapäeva õhtuti jõuab ETV2-s eetrisse üheksa värsket ja haaravat dokumentaalfilmi, mis avavad maailma seninägematul moel.

Eesti Laul
Ove Musting Zelmerlöwi numbrist: nii närvesöövat ülekannet ma ei mäletagi

Selle nädala lõpus jagatakse esmakordselt Eesti tele- ja filmiauhindu lisaks saatejuhtidele ja näitlejatele ka kaadri taha jäävatele inimestele, näiteks operaatoritele ja režissööridele. Parima režissööri auhinna nominent Ove Musting rääkis "Ringvaates" Måns Zelmerlöwi esinemise näitel Eesti Laulu režiitöö keerukustest.