"Ringvaates" mängiti Pillifondi ülikallil tšellol ({{commentsTotal}})

"Ringvaates" oli külas Valle-Rasmus Roots, kes sai Eesti Pillifondi abil kolmeks aastaks õiguse kasutada 165 000 eurot maksvat tšellot.

Tšello, millega Valle-Rasmus Roots kolm aastat mängida saab, on kindlustatud 165 000 eurole. "Kui võrrelda seda pilli minu isikliku instrumendiga, mis maksab umbes 6000 eurot, siis süvenedes võib kindlasti tajuda kõlaspektri erinevust, inimene küll ei oska võib-olla arvata, millest see tuleb, aga vahest peaks aru saama."

"Ma olen selle pilliga tutvunud kaks päeva ning on tõsine väljakutse juba tõusta nii kõrgele, et kasutada kõiki võimalusi, mida see pill pakub," selgitas Roots ja tõi välja, et näiteks pillikeeled juba palju laiemalt positsioneeritud. "Juba pilli tehnilised mänguvõtted peavad sellega kooskõlla minema."

Valle-Rasmus Roots selgitas, et kui klaverite ning puhkpillide puhul hakkab kõla mingil hetkel halvenema, siis keelpillide väärtus tõuseb ajaga ning nende kõlaline spekter areneb.

Kalli tšello omanik on Maivi Kaljuvee, kes soovis anda selle instrumendi Eesti Pillifondi vahendusel kodumaiste muusikute kasutusse.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: "Ringvaade"Inimesed
"Ringvaade" tegi Virus tiiru hotelli staažikaima töötajaga

Viru hotell saab 45-aastaseks. "Ringvaade" käis legendaarse hotelli põnevaid lugusid meenutamas koos mehega, kes töötas seal esimesest päevast peale.

elu
Sõmerus kogunesid kaktusekasvatajad

Sõmerus said kokku kaktuste ja teiste sukulentsete taimede kasvatajad. Kokkutulnutel oli võimalus teha annetusoste veebruarikuus Vändra vallas Saare-Tõrvaaugu aiandis toimunud tulekahjus hävinud Eesti esinduslikuma kaktusekollektsiooni taastamiseks.

Tele/raadio
Mai on ETV2-s taas keskkonnakuu

Teisipäeva ja neljapäeva õhtuti jõuab ETV2-s eetrisse üheksa värsket ja haaravat dokumentaalfilmi, mis avavad maailma seninägematul moel.

Eesti Laul
Ove Musting Zelmerlöwi numbrist: nii närvesöövat ülekannet ma ei mäletagi

Selle nädala lõpus jagatakse esmakordselt Eesti tele- ja filmiauhindu lisaks saatejuhtidele ja näitlejatele ka kaadri taha jäävatele inimestele, näiteks operaatoritele ja režissööridele. Parima režissööri auhinna nominent Ove Musting rääkis "Ringvaates" Måns Zelmerlöwi esinemise näitel Eesti Laulu režiitöö keerukustest.