"Ringvaates" mängiti Pillifondi ülikallil tšellol ({{commentsTotal}})

"Ringvaates" oli külas Valle-Rasmus Roots, kes sai Eesti Pillifondi abil kolmeks aastaks õiguse kasutada 165 000 eurot maksvat tšellot.

Tšello, millega Valle-Rasmus Roots kolm aastat mängida saab, on kindlustatud 165 000 eurole. "Kui võrrelda seda pilli minu isikliku instrumendiga, mis maksab umbes 6000 eurot, siis süvenedes võib kindlasti tajuda kõlaspektri erinevust, inimene küll ei oska võib-olla arvata, millest see tuleb, aga vahest peaks aru saama."

"Ma olen selle pilliga tutvunud kaks päeva ning on tõsine väljakutse juba tõusta nii kõrgele, et kasutada kõiki võimalusi, mida see pill pakub," selgitas Roots ja tõi välja, et näiteks pillikeeled juba palju laiemalt positsioneeritud. "Juba pilli tehnilised mänguvõtted peavad sellega kooskõlla minema."

Valle-Rasmus Roots selgitas, et kui klaverite ning puhkpillide puhul hakkab kõla mingil hetkel halvenema, siis keelpillide väärtus tõuseb ajaga ning nende kõlaline spekter areneb.

Kalli tšello omanik on Maivi Kaljuvee, kes soovis anda selle instrumendi Eesti Pillifondi vahendusel kodumaiste muusikute kasutusse.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: "Ringvaade"Inimesed
Londonis elav Peeter Rebane: kui oma käitumist muuta, muutub ka terrorism

Kontserdikorraldaja ja filmitegija Peeter Rebane on juba aastaid elanud Londonis ning tõdes, et viimase aja terrorilaine on suures osas meedia manipulatsioon inimeste hirmudega.

elu
Lasnamäe jaanipidustusedLasnamäe jaanipidustused
Lasnamäe jaanituli tõi kokku üle 6000 inimese

Üritus korraldati traditsiooniliselt paljudele linnaosaelanikele tuntud kohas: Paeväljal. Linnaosavalitsuse kinnitusel oli jaanilaupäeva tulnud tähistama üle 6000 inimese.

Tele/raadio
TV3 uudistesaate logo.TV3 uudistesaate logo.
Vabalevist lahkumisel säilivad Kanal 2 ja TV3 piirangud ja kohustused

Vabalevist lahkumisest teatanud Kanal 2-l ja TV3-l säilib kohustus näidata vähemalt kuuel päeval nädalas uudiseid ning nad ei pääse ka reklaamimahtu ja -sisu puudutavaist piiranguist, kinnitas Tehnilise Järelevalve Ameti (TJA) side- ja meediateenuste osakonna juhataja Oliver Gailan.