"Pealtnägija" läheb koos Jevgeni Ossinovskiga süstamaratonile ({{commentsTotal}})

"Pealtnägija" toimetaja Kristjan Pihl võttis ette julgustüki. Ta otsustas minna aprilli lõpus Võhandu jõel toimuvale 100-kilomeetrisele süstamaratonile ning värbas enda kaaslaseks tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski.

Jevgeni Ossinovski ütles, et ta ei karda omapäraseid ja uusi väljakutseid. "Ainuke mure oli selles, et mul ei ole aega eriti trenni teha," sõnas ta ja lisas, et kuna tal ei ole viimased mitu aastat olnud aega trenni teha, siis pole ka füüsiline vorm kuigi hea.

Ossinovski ja Pihli treeneriteks on Andres Kaju ja Indrek Kermon, kel kahe peale aerutamiskogemust 32 aastat. Nad lubasid osalistest viimase välja pigistada.

Näpunäiteid jagas ka endine telemees Rasmus Kagge, kes läbis Võhandu maratoni kaks aastat tagasi algaja kohta fenomenaalse ajaga – 10 tunni ja 59 minutiga. "Sa leiad selle õige tõmbe kuskil seal 10-15 kilomeetril üles, keha peab käima, sa pead kehaga tõmbama, see on esimene asi," õpetas Kagge. "Esimese kümne kilomeetri pärast hakkad sa kõiki sõimama oma peas, mitte avalikult, sa mõtled, et mille pärast ma siia tulin, ma ei tule siia enam mitte kunagi."

Võhandu maratoni start antakse kell seitse hommikul Võrus Tamula järve ääres. Teekond on pikk ja ohtlik, ültetada tuleb kümneid vanu tammisid ja kivislaalome ning iga kokkupõrge võib halvimal juhul lõppeda paadi lõhkumisega. Sõit kulmineerub Põlvamaal Võõpsus ja juba õhtupimeduses. "Ega see ju mingi jalutuskäik pargis ei ole," ütles Rasmus Kagge.

"Pealtnägija" tegi kaasa ka ühe treeningu, mille käigus käisid nad süstaga ümber, kukkusid jääkülma vette ning Jevgeni Ossinovski kaotas ka oma prillid. "Ma mäletan seda, kuidas mu prillid põhja vajusid ja siis oli korra tunne, et lähen võtan need prillid ära, kuidagi tundus, et käega ulatab, aga siis ma mõtlesin, et ma ei kujuta ette, kui sügav siin tegelikult on, äkki ma jäängi sinna põhja minema", selgitas minister ja tõdes, et teisest küljest oli nii külm, et surm oli natuke silme ees. "Ma mõtlesin, et jätan selle paadi ka siia ja hakkame kalda poole ujuma, aga siis harjus ära."

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: "Pealtnägija"Inimesed
Paremal Helina RistiParemal Helina Risti
Helina Risti vaatab filmide asemel unenägusid

Zebra Islandi solist Helina Risti unenäod on põnevust täis, mistõttu naine on loobunud isegi filmide vaatamisest.

elu
Foto avatud talude päevalt Võnnu vallas Kamelia turismitalus eelmisel aastal.Foto avatud talude päevalt Võnnu vallas Kamelia turismitalus eelmisel aastal.
Avatud talude päev saab avalöögi Tartumaal

Üle-eestiline avatud talude päev saab pühapäeval avalöögi Tartumaal Kambja vallas asuvas Kaspri talus – kokku võtab tänavu külalisi vastu 280 talupidamist ja põllumajandustootjat.

Tele/raadio
ETV ja ETV2 tähistavad filmidega režissöör Sulev Keeduse sünnipäeva

Homme tähistab režissöör Sulev Keedus 60. sünnipäeva ning sel puhul näitavad ETV ja ETV2 hinnatud režissööri kolme filmi.