Folgisuvi algab sel nädalavahetusel Moostest ({{commentsTotal}})

Mooste Folk
Mooste Folk Autor: Mooste Folk

Eesti rahvamuusikatöötluste festival Moisekatsi Elohelü toob nädalavahetusel Moostesse üle 200 esineja ning pakub kontsertelamusi seitsmel laval. Festivali avapäeval saab osa oratooriumi "Tähemõrsja" esmaettekandest ning laupäeva õhtul toimub suur võistluskontsert.

Sel nädalalõpul, 21. ja 22. aprillil saab Mooste mõisas alguse selle suve esimene folgifestival Mooste Folk. 18. korda toimuv festival toob kokku 35 ansamblit Eestis, Rootsist, Norrast ja Šotimaalt. "Sel aastal on esinejaid rohkem kui kunagi varem," tutvustas programmijuht Kadri Laube.

Avakontserdina kõlab Mooste folgikojas Põlva kihelkonna rahvaviisidele ja tekstidele loodud oratooriumi "Tähemõrsja" esmaettekanne. "Tähemõrsja on tagantjärele muusikalise kummarduse ja meenutusena pühendatud rahvamuusikatöötluste festivali idee autorile ja vedajale Ülle Podekratile," selgitab teose autor Erki Meister. "Oleme alati Mooste festivalilt saanud häid emotsioone, tahame korraldajaid läbi muusika tänada," lisas ta. "Tähemõrsja" ettekandeid dirigeerib Lauri Sirp. Reede õhtu lõpetab auhinnatud Norra/Šoti duo ​Marit Fält & Rona Wilkie.

Laupäeva päevasel ajal on Mooste mõisa seitsmel erineval laval 13 tasuta kontserti ja viis õpituba. "Päevane programm on Mooste Folgil tasuta, et kõik huvilised saaksid folgipeost osa saada," selgitas Laube. Kavas on nii laulu kui pilliõpitoad, kontserdid kodumaistelt ja välisesinejatelt ning Udmurdi-Eesti ansambli AR-GOD plaadiesitlu.

Festivali kulminatsiooniks on suur võistluskontsert laupäeva õhtul, kus 20 ansamblit esitavad oma versiooni korraldajate poolt valitud Põlvamaa rahvaviisist. Parimad selgitab välja võistluse žürii, kuhu sel aastal kuuluvad festivali patroon Ingrid Rüütel, pärimusmuusik Cätlin Mägi, heliloojad Olav Ehala ja Tauno Aints ning muusik Tuulikki Bartosik. Võistluskontserdi vaheaegadel tantsitab rahvast ansambel Lõõtsavägilased.

Toimetaja: Rutt ErnitsInimesed
"Ringvaade" tegi Virus tiiru hotelli staažikaima töötajaga

Viru hotell saab 45-aastaseks. "Ringvaade" käis legendaarse hotelli põnevaid lugusid meenutamas koos mehega, kes töötas seal esimesest päevast peale.

elu
Sõmerus kogunesid kaktusekasvatajad

Sõmerus said kokku kaktuste ja teiste sukulentsete taimede kasvatajad. Kokkutulnutel oli võimalus teha annetusoste veebruarikuus Vändra vallas Saare-Tõrvaaugu aiandis toimunud tulekahjus hävinud Eesti esinduslikuma kaktusekollektsiooni taastamiseks.

Tele/raadio
Mai on ETV2-s taas keskkonnakuu

Teisipäeva ja neljapäeva õhtuti jõuab ETV2-s eetrisse üheksa värsket ja haaravat dokumentaalfilmi, mis avavad maailma seninägematul moel.

Eesti Laul
Ove Musting Zelmerlöwi numbrist: nii närvesöövat ülekannet ma ei mäletagi

Selle nädala lõpus jagatakse esmakordselt Eesti tele- ja filmiauhindu lisaks saatejuhtidele ja näitlejatele ka kaadri taha jäävatele inimestele, näiteks operaatoritele ja režissööridele. Parima režissööri auhinna nominent Ove Musting rääkis "Ringvaates" Måns Zelmerlöwi esinemise näitel Eesti Laulu režiitöö keerukustest.