ETV uus ekraanigraafika paneb Eesti kunsti elama ({{commentsTotal}})

{{1492327740000 | amCalendar}}

Eesti Vabariik tähistab peagi suurt ümmargust sünnipäeva ning sel puhul vahetab ka ETV ekraanigraafika oma välimuse märksa pidulikuma rüü vastu.

"Ekraanigraafika on telekanali riietus. See, kuidas telekanal esitleb end vaatajale, kuidas meelde jääb. Mida ta ütleb, kuidas vaatajale hommikul tere ütleb ja õhtul head aega," selgitas ETV pearežissöör René Vilbre saates "Hommik Anuga".

"Kõik see, mis saadete vahele jääb, saatekava, väikesed lookesed, mõttekesed - see ongi ekraanigraafika. See on üks selline suur terviklik karkass, mis hoiab üleval telekanali iseloomu või identiteeti," lisas Vilbre.

Uue ekraanigraafika tarbeks on võetud umbes 40 Eesti kunstnikku ja pandud elama nende maalid. "Iga maal hakkab ekraanil elama ja jutustama oma lugu," selgitas Vilbre. "Me katsume vaadata Eesti kunstiajalugu natukene kastist väljas."

Koos Vilbrega uue graafika sünni taga seisev animaator Mikk Mägi tunnistas, et kohati oli maalide liikuma saamine päris keeruline ülesanne.

Praegu on valmis kaheksa tööd, kahe aasta jooksul lisandub veel 30 eriilmelist animatsiooni Eesti parimatelt kunstnikelt.

Vaatajateni jõuavad teiste seas Oskar Kallise "Koit ja Hämarik", Eduard Wiiralti "Viljandi maastik" ja "Lamav tiiger", Johann Köleri "Ema portree" ja "Isa portree" jpt.

Toimetaja: Kerttu KaldojaInimesed
Alexandra Elizabeth LjadovAlexandra Elizabeth Ljadov
Tippmodell Alexandra Elizabeth Ljadov: tõlgin kõik ideesähvatused visuaalseks kunstiks

Maailma tipp-viiekümne modelli hulka kuuluv Alexandra Elizabeth Ljadov rääkis intervjuus modelllitööst ja visuaalsest eneseväljendusest.

elu
Ka Kohtla-Järvel on laulupeole venekeelse laulu lisamise osas arvamused erinevad

Kohtla-Järvel peeti laste laulu- ja tantsupidu. "Aktuaalne kaamera" käis uurimas, mida arvatakse seal Keskerakonna poliitiku Mihhail Kõlvarti ideest lisada laulupeo kavasse venekeelne laul.

Tele/raadio
ETV ekraanile jõuab Briti ajastudraama "Victoria"

Täna õhtul kell 21.35 jõuab ETV ekraanile uus Briti draamasari "Victoria", mis viib vaatajad ajas 180 aastat tagasi, otse Inglise õukonnaellu.