ETV uus ekraanigraafika paneb Eesti kunsti elama ({{commentsTotal}})

{{1492327740000 | amCalendar}}

Eesti Vabariik tähistab peagi suurt ümmargust sünnipäeva ning sel puhul vahetab ka ETV ekraanigraafika oma välimuse märksa pidulikuma rüü vastu.

"Ekraanigraafika on telekanali riietus. See, kuidas telekanal esitleb end vaatajale, kuidas meelde jääb. Mida ta ütleb, kuidas vaatajale hommikul tere ütleb ja õhtul head aega," selgitas ETV pearežissöör René Vilbre saates "Hommik Anuga".

"Kõik see, mis saadete vahele jääb, saatekava, väikesed lookesed, mõttekesed - see ongi ekraanigraafika. See on üks selline suur terviklik karkass, mis hoiab üleval telekanali iseloomu või identiteeti," lisas Vilbre.

Uue ekraanigraafika tarbeks on võetud umbes 40 Eesti kunstnikku ja pandud elama nende maalid. "Iga maal hakkab ekraanil elama ja jutustama oma lugu," selgitas Vilbre. "Me katsume vaadata Eesti kunstiajalugu natukene kastist väljas."

Koos Vilbrega uue graafika sünni taga seisev animaator Mikk Mägi tunnistas, et kohati oli maalide liikuma saamine päris keeruline ülesanne.

Praegu on valmis kaheksa tööd, kahe aasta jooksul lisandub veel 30 eriilmelist animatsiooni Eesti parimatelt kunstnikelt.

Vaatajateni jõuavad teiste seas Oskar Kallise "Koit ja Hämarik", Eduard Wiiralti "Viljandi maastik" ja "Lamav tiiger", Johann Köleri "Ema portree" ja "Isa portree" jpt.

Toimetaja: Kerttu KaldojaInimesed
Magda-Maria maalimiskirest: tütar sundis, et hakka maalima, mis sa vahid niisama

"Ringvaade" tutvustas 83-aastast Magda-Maria Pentsat, kes pärast abikaasa surma peletas leina eemale maalimisega. Uue hobiga tegeleb ta vaatamata halvenevale silmanägemisele.

elu
"Ringvaade" esitles "Füübitsat"

Mare Müürsepp ja Heli Lukner selgitasid "Ringvaates", kuidas lastele füüsika põnevaks teha. Nende töö tulemusena on valminud füüsika aabiks "Füübits".

Tele/raadio
Saade Saade
Saade "Estraadisangarid" toob eetrisse Uno Loobi muusikutee

Telesaade "Estraadisangarid" toob täna eetrisse armastatud Eesti laulja Uno Loobi muusikutee.

Eesti Laul
Ove Musting Zelmerlöwi numbrist: nii närvesöövat ülekannet ma ei mäletagi

Selle nädala lõpus jagatakse esmakordselt Eesti tele- ja filmiauhindu lisaks saatejuhtidele ja näitlejatele ka kaadri taha jäävatele inimestele, näiteks operaatoritele ja režissööridele. Parima režissööri auhinna nominent Ove Musting rääkis "Ringvaates" Måns Zelmerlöwi esinemise näitel Eesti Laulu režiitöö keerukustest.