ETV uus ekraanigraafika paneb Eesti kunsti elama ({{commentsTotal}})

{{1492327740000 | amCalendar}}

Eesti Vabariik tähistab peagi suurt ümmargust sünnipäeva ning sel puhul vahetab ka ETV ekraanigraafika oma välimuse märksa pidulikuma rüü vastu.

"Ekraanigraafika on telekanali riietus. See, kuidas telekanal esitleb end vaatajale, kuidas meelde jääb. Mida ta ütleb, kuidas vaatajale hommikul tere ütleb ja õhtul head aega," selgitas ETV pearežissöör René Vilbre saates "Hommik Anuga".

"Kõik see, mis saadete vahele jääb, saatekava, väikesed lookesed, mõttekesed - see ongi ekraanigraafika. See on üks selline suur terviklik karkass, mis hoiab üleval telekanali iseloomu või identiteeti," lisas Vilbre.

Uue ekraanigraafika tarbeks on võetud umbes 40 Eesti kunstnikku ja pandud elama nende maalid. "Iga maal hakkab ekraanil elama ja jutustama oma lugu," selgitas Vilbre. "Me katsume vaadata Eesti kunstiajalugu natukene kastist väljas."

Koos Vilbrega uue graafika sünni taga seisev animaator Mikk Mägi tunnistas, et kohati oli maalide liikuma saamine päris keeruline ülesanne.

Praegu on valmis kaheksa tööd, kahe aasta jooksul lisandub veel 30 eriilmelist animatsiooni Eesti parimatelt kunstnikelt.

Vaatajateni jõuavad teiste seas Oskar Kallise "Koit ja Hämarik", Eduard Wiiralti "Viljandi maastik" ja "Lamav tiiger", Johann Köleri "Ema portree" ja "Isa portree" jpt.

Toimetaja: Kerttu KaldojaInimesed
Paremal Helina RistiParemal Helina Risti
Helina Risti vaatab filmide asemel unenägusid

Zebra Islandi solist Helina Risti unenäod on põnevust täis, mistõttu naine on loobunud isegi filmide vaatamisest.

elu
Piltuudis: põdraperekond soola limpsimas

Tartu ülikooli teadlased panid eelmisel sügisel kohalike jahimeeste abiga kümnele Kose-Mäo piirkonna põdrale raadiokaelused. Loomade liikumisteede uuring aitab paremini planeerida uue neljarealise maantee ökodukte. Suvi on põdraperekondadele toonud järelkasvu, kellele tutvustatakse ema poolt soola limpsimise mõnusid.

Tele/raadio
ETV ja ETV2 tähistavad filmidega režissöör Sulev Keeduse sünnipäeva

Homme tähistab režissöör Sulev Keedus 60. sünnipäeva ning sel puhul näitavad ETV ja ETV2 hinnatud režissööri kolme filmi.