Tambet Tuisk: Laoses said nii filmitegijad kui ka võtteplats esmalt preestri õnnistuse ({{commentsTotal}})

"Kallis õeke" Autor/allikas: Kaader filmist

Näitleja Tambet Tuisk kirjeldab Laose-Eesti-Prantsuse koostööfilmi "Kallis õeke" võtteid ühtaegu kommunistlikus ja budistlikus Kagu-Aasias, kus ta kehastas kandvaimat meesrolli Laose esimese naisrežissööri Mattie Do põnevusdraamas. 

"Enne veel, kui filmima hakkasime, käis meil võtteplatsil kohalik buda preester, kes õnnistas sisse nii ruumid, kus filmisime, kui ka kõik näitlejad ja kaameragi," meenutas Tambet Tuisk filmivõtteid Õhtulehele.

Samuti käis pühamees läbi võttemaja toad, kus Tambet ja teised eestlased – produtsent ja kunstnik Helen Lõhmus, operaator Mart Ratassepp ja helirežissöör Tanel Tänna – Laose pealinnas Vientiane’is ka ööbisid.

Filmis kõneles Tambeti tegelane peamiselt inglise keeles: "Rääkisin ka natuke lao keelt, need olid kõige lihtsamad laused, nagu "Pane värav kinni" ja "Kas sa süüa tahad?". Selle keelegrupi (Hiina-Tiibeti keelkonna – K. A.) keeltes võib sarnaselt kirjutatud sõna erineva häälduse tõttu tähendada kord ust ja kord aiaauku, pisidetailid võivad muuta lause arusaamatuks," nentis ta.

"Kallis õeke" on unikaalne õudusdraama, mis leiab aset Eesti segaseid 90ndaid meenutavas Laoses. Eesti-Laose-Prantsuse koostöös valminud film linastub Eesti kinodes alates 21. aprillist.

Toimetaja: Kerttu KaldojaInimesed
Londonis elav Peeter Rebane: kui oma käitumist muuta, muutub ka terrorism

Kontserdikorraldaja ja filmitegija Peeter Rebane on juba aastaid elanud Londonis ning tõdes, et viimase aja terrorilaine on suures osas meedia manipulatsioon inimeste hirmudega.

elu
Lasnamäe jaanipidustusedLasnamäe jaanipidustused
Lasnamäe jaanituli tõi kokku üle 6000 inimese

Üritus korraldati traditsiooniliselt paljudele linnaosaelanikele tuntud kohas: Paeväljal. Linnaosavalitsuse kinnitusel oli jaanilaupäeva tulnud tähistama üle 6000 inimese.

Tele/raadio
TV3 uudistesaate logo.TV3 uudistesaate logo.
Vabalevist lahkumisel säilivad Kanal 2 ja TV3 piirangud ja kohustused

Vabalevist lahkumisest teatanud Kanal 2-l ja TV3-l säilib kohustus näidata vähemalt kuuel päeval nädalas uudiseid ning nad ei pääse ka reklaamimahtu ja -sisu puudutavaist piiranguist, kinnitas Tehnilise Järelevalve Ameti (TJA) side- ja meediateenuste osakonna juhataja Oliver Gailan.