Tambet Tuisk: Laoses said nii filmitegijad kui ka võtteplats esmalt preestri õnnistuse ({{commentsTotal}})

"Kallis õeke" Autor: Kaader filmist

Näitleja Tambet Tuisk kirjeldab Laose-Eesti-Prantsuse koostööfilmi "Kallis õeke" võtteid ühtaegu kommunistlikus ja budistlikus Kagu-Aasias, kus ta kehastas kandvaimat meesrolli Laose esimese naisrežissööri Mattie Do põnevusdraamas. 

"Enne veel, kui filmima hakkasime, käis meil võtteplatsil kohalik buda preester, kes õnnistas sisse nii ruumid, kus filmisime, kui ka kõik näitlejad ja kaameragi," meenutas Tambet Tuisk filmivõtteid Õhtulehele.

Samuti käis pühamees läbi võttemaja toad, kus Tambet ja teised eestlased – produtsent ja kunstnik Helen Lõhmus, operaator Mart Ratassepp ja helirežissöör Tanel Tänna – Laose pealinnas Vientiane’is ka ööbisid.

Filmis kõneles Tambeti tegelane peamiselt inglise keeles: "Rääkisin ka natuke lao keelt, need olid kõige lihtsamad laused, nagu "Pane värav kinni" ja "Kas sa süüa tahad?". Selle keelegrupi (Hiina-Tiibeti keelkonna – K. A.) keeltes võib sarnaselt kirjutatud sõna erineva häälduse tõttu tähendada kord ust ja kord aiaauku, pisidetailid võivad muuta lause arusaamatuks," nentis ta.

"Kallis õeke" on unikaalne õudusdraama, mis leiab aset Eesti segaseid 90ndaid meenutavas Laoses. Eesti-Laose-Prantsuse koostöös valminud film linastub Eesti kinodes alates 21. aprillist.

Toimetaja: Kerttu KaldojaInimesed
"Ringvaade" tegi Virus tiiru hotelli staažikaima töötajaga

Viru hotell saab 45-aastaseks. "Ringvaade" käis legendaarse hotelli põnevaid lugusid meenutamas koos mehega, kes töötas seal esimesest päevast peale.

elu
Sõmerus kogunesid kaktusekasvatajad

Sõmerus said kokku kaktuste ja teiste sukulentsete taimede kasvatajad. Kokkutulnutel oli võimalus teha annetusoste veebruarikuus Vändra vallas Saare-Tõrvaaugu aiandis toimunud tulekahjus hävinud Eesti esinduslikuma kaktusekollektsiooni taastamiseks.

Tele/raadio
Mai on ETV2-s taas keskkonnakuu

Teisipäeva ja neljapäeva õhtuti jõuab ETV2-s eetrisse üheksa värsket ja haaravat dokumentaalfilmi, mis avavad maailma seninägematul moel.

Eesti Laul
Ove Musting Zelmerlöwi numbrist: nii närvesöövat ülekannet ma ei mäletagi

Selle nädala lõpus jagatakse esmakordselt Eesti tele- ja filmiauhindu lisaks saatejuhtidele ja näitlejatele ka kaadri taha jäävatele inimestele, näiteks operaatoritele ja režissööridele. Parima režissööri auhinna nominent Ove Musting rääkis "Ringvaates" Måns Zelmerlöwi esinemise näitel Eesti Laulu režiitöö keerukustest.