Vana puitmaja renoveerides kulub hea nõu marjaks ära ({{commentsTotal}})

Kadriorus leidub palju miljööväärtuslikke elamuid.
Kadriorus leidub palju miljööväärtuslikke elamuid. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Laupäeval uut hooaega alustav "Oma kodu" keskendub esimeses saates just vanade puitmajade renoveerimisele.

Hannes Hermaküla uurib saates, kuidas midagi teha, missugused on võimalused ja valikud ning targad lahendused, et renoveerimisest oleks ka arvete maksmisel kasu ning võiks tunda end oma kodus mõnusasti. Õppida on alati oma ala spetsialistidelt, aga ka nendelt, kes ise renoveerimise läbi teinud.

"Lisaks maja väljanägemise, füüsilise seisukorra ning ümbritseva miljöö parandamisele, on oluline kindlasti ka energiasääst ning toimiv ventilatsioon, millele renoveerimise puhul tuleks mõelda," panevad Kredexi ekperdid renoveerimisega alustavatele inimestele südamele. "Kuigi kõiki moodsaid tehnilisi võimalusi ei ole vanade miljööväärtuslike majade puhul alati võimalik või ka mõistlik kasutada, on ka nende majade renoveerimise puhul võimalik kokku hoida energiat ning saavutada tervislik sisekliima. Tänapäeval on selleks palju erinevaid tehnilisi võimalusi, ning näiteks soojustagastusega ventilatsiooni või päikesepaneelide panek sellistele majadele on reaalselt teostatavad lahendused."

Konkreetsed võimalused sõltuvad suuresti hoonest endast, kuna ükski maja pole reeglina teisega identne. Seega tasub renoveerimistöid planeerides aegsasti erialaste spetsialistidega nõu pidada.

"Oma kodu" saates vaadatakse seekord põhjalikumalt Tallinnas Kalamajas ja Kadriorus asuvaid miljööväärtuslikke puitmaju ja uuritakse nende renoveerimisprotsessi.

Saade on ETV eetris laupäeva hommikul kell 9.30.

Toimetaja: Kerttu KaldojaInimesed
Salvador Dali 1958. aastal.Salvador Dali 1958. aastal.
Hispaania kohus otsustas Salvador Dali surnukeha üles kaevata

Hispaania kohus tegi esmaspäeval otsuse, mille kohaselt kaevatakse üles 1989. aastal surnud kunstniku Salvador Dali maised jäänused.

elu
Tartu raekoda.Tartu raekoda.
Orienteerumise MM-i ajal saab Tartus nautida tasuta kontserte

Reedel alguse saavad orienteerumise maailmameistrivõistlused pole mitte ainult suur spordipidu, vaid selle raames saab Tartu südalinnas nautida ka vägevaid kultuuri- ja muusikasündmusi.

Tele/raadio
Võidupüha paraad RakveresVõidupüha paraad Rakveres
Jaaninädala teletabeli tipus on uudistesaated ning võidupüha paraad

Jaaninädalal tundsid televaatajad enim huvi uudistesaadete ning kodumaise meelelahutuse vastu.