Vana puitmaja renoveerides kulub hea nõu marjaks ära ({{commentsTotal}})

Kadriorus leidub palju miljööväärtuslikke elamuid.
Kadriorus leidub palju miljööväärtuslikke elamuid. Autor: Siim Lõvi /ERR

Laupäeval uut hooaega alustav "Oma kodu" keskendub esimeses saates just vanade puitmajade renoveerimisele.

Hannes Hermaküla uurib saates, kuidas midagi teha, missugused on võimalused ja valikud ning targad lahendused, et renoveerimisest oleks ka arvete maksmisel kasu ning võiks tunda end oma kodus mõnusasti. Õppida on alati oma ala spetsialistidelt, aga ka nendelt, kes ise renoveerimise läbi teinud.

"Lisaks maja väljanägemise, füüsilise seisukorra ning ümbritseva miljöö parandamisele, on oluline kindlasti ka energiasääst ning toimiv ventilatsioon, millele renoveerimise puhul tuleks mõelda," panevad Kredexi ekperdid renoveerimisega alustavatele inimestele südamele. "Kuigi kõiki moodsaid tehnilisi võimalusi ei ole vanade miljööväärtuslike majade puhul alati võimalik või ka mõistlik kasutada, on ka nende majade renoveerimise puhul võimalik kokku hoida energiat ning saavutada tervislik sisekliima. Tänapäeval on selleks palju erinevaid tehnilisi võimalusi, ning näiteks soojustagastusega ventilatsiooni või päikesepaneelide panek sellistele majadele on reaalselt teostatavad lahendused."

Konkreetsed võimalused sõltuvad suuresti hoonest endast, kuna ükski maja pole reeglina teisega identne. Seega tasub renoveerimistöid planeerides aegsasti erialaste spetsialistidega nõu pidada.

"Oma kodu" saates vaadatakse seekord põhjalikumalt Tallinnas Kalamajas ja Kadriorus asuvaid miljööväärtuslikke puitmaju ja uuritakse nende renoveerimisprotsessi.

Saade on ETV eetris laupäeva hommikul kell 9.30.

Toimetaja: Kerttu KaldojaInimesed
Magda-Maria maalimiskirest: tütar sundis, et hakka maalima, mis sa vahid niisama

"Ringvaade" tutvustas 83-aastast Magda-Maria Pentsat, kes pärast abikaasa surma peletas leina eemale maalimisega. Uue hobiga tegeleb ta vaatamata halvenevale silmanägemisele.

elu
"Ringvaade" esitles "Füübitsat"

Mare Müürsepp ja Heli Lukner selgitasid "Ringvaates", kuidas lastele füüsika põnevaks teha. Nende töö tulemusena on valminud füüsika aabiks "Füübits".

Tele/raadio
Saade Saade
Saade "Estraadisangarid" toob eetrisse Uno Loobi muusikutee

Telesaade "Estraadisangarid" toob täna eetrisse armastatud Eesti laulja Uno Loobi muusikutee.

Eesti Laul
Ove Musting Zelmerlöwi numbrist: nii närvesöövat ülekannet ma ei mäletagi

Selle nädala lõpus jagatakse esmakordselt Eesti tele- ja filmiauhindu lisaks saatejuhtidele ja näitlejatele ka kaadri taha jäävatele inimestele, näiteks operaatoritele ja režissööridele. Parima režissööri auhinna nominent Ove Musting rääkis "Ringvaates" Måns Zelmerlöwi esinemise näitel Eesti Laulu režiitöö keerukustest.