EBU: Venemaa jääb Eurovisioonilt kõrvale ({{commentsTotal}})

Julia Samoilova
Julia Samoilova Autor/allikas: AFP/Scanpix

Euroopa ringhäälingute liit (EBU) teatas, et Venemaa jääb sel aastal Eurovisiooni lauluvõistluselt kõrvale.

EBU selgitas pressiteates, et pärast ametlikku kinnitust, et Venemaa esindajale Julia Samoilovale ei anta luba Kiievisse reisimiseks, pakkus EBU Venemaa riigitelevisiooni Esimesele Kanalile kaks alternatiivset võimalust, leidmaks lahendust lauluvõistlusel osalemiseks.

"Need ettepanekud olid kas võtta Eurovisioonist osa satelliidivahendusel või valida teine artist, kes saaks seaduslikult Ukrainasse reisida. Kahjuks lükkas kanal mõlemad ettepanekud tagasi ning nüüd on nad teatanud, et ei kavatse Eurovisiooni lauluvõistlust 2017 üle kanda," teatas EBU.

"Kahjuks tähendab see, et Venemaa ei saa sel aastal võistlusest osa võtta. Me tahtsime väga, et kõik 43 riiki saaksid osaleda ja me tegime kõik meie võimuses, et see juhtuks," lisas liit.

Eurovisiooni lauluvõitluse infogrupi juhataja Frank Dieter Freiling mõistis hukka Ukraina võimude otsuse, kehtestada Julia Samoilovale reisikeeld.

"Meie hinnangul õõnestab see Eurovisiooni lauluvõistluse terviklikkust ja mittepoliitilist iseloomu ning selle missiooni tuua kõik rahvad sõbralikus võistluses kokku," kommenteeris ta ja lisas, et samal ajal jätkuvad ettevalmistused Eurovisiooni lauluvõistluseks Kiievis ning see on endiselt prioriteet.

Toimetaja: Merili NaelInimesed
Londonis elav Peeter Rebane: kui oma käitumist muuta, muutub ka terrorism

Kontserdikorraldaja ja filmitegija Peeter Rebane on juba aastaid elanud Londonis ning tõdes, et viimase aja terrorilaine on suures osas meedia manipulatsioon inimeste hirmudega.

elu
Lasnamäe jaanipidustusedLasnamäe jaanipidustused
Lasnamäe jaanituli tõi kokku üle 6000 inimese

Üritus korraldati traditsiooniliselt paljudele linnaosaelanikele tuntud kohas: Paeväljal. Linnaosavalitsuse kinnitusel oli jaanilaupäeva tulnud tähistama üle 6000 inimese.

Tele/raadio
TV3 uudistesaate logo.TV3 uudistesaate logo.
Vabalevist lahkumisel säilivad Kanal 2 ja TV3 piirangud ja kohustused

Vabalevist lahkumisest teatanud Kanal 2-l ja TV3-l säilib kohustus näidata vähemalt kuuel päeval nädalas uudiseid ning nad ei pääse ka reklaamimahtu ja -sisu puudutavaist piiranguist, kinnitas Tehnilise Järelevalve Ameti (TJA) side- ja meediateenuste osakonna juhataja Oliver Gailan.