EBU: Venemaa jääb Eurovisioonilt kõrvale ({{commentsTotal}})

Julia Samoilova
Julia Samoilova Autor: AFP/Scanpix

Euroopa ringhäälingute liit (EBU) teatas, et Venemaa jääb sel aastal Eurovisiooni lauluvõistluselt kõrvale.

EBU selgitas pressiteates, et pärast ametlikku kinnitust, et Venemaa esindajale Julia Samoilovale ei anta luba Kiievisse reisimiseks, pakkus EBU Venemaa riigitelevisiooni Esimesele Kanalile kaks alternatiivset võimalust, leidmaks lahendust lauluvõistlusel osalemiseks.

"Need ettepanekud olid kas võtta Eurovisioonist osa satelliidivahendusel või valida teine artist, kes saaks seaduslikult Ukrainasse reisida. Kahjuks lükkas kanal mõlemad ettepanekud tagasi ning nüüd on nad teatanud, et ei kavatse Eurovisiooni lauluvõistlust 2017 üle kanda," teatas EBU.

"Kahjuks tähendab see, et Venemaa ei saa sel aastal võistlusest osa võtta. Me tahtsime väga, et kõik 43 riiki saaksid osaleda ja me tegime kõik meie võimuses, et see juhtuks," lisas liit.

Eurovisiooni lauluvõitluse infogrupi juhataja Frank Dieter Freiling mõistis hukka Ukraina võimude otsuse, kehtestada Julia Samoilovale reisikeeld.

"Meie hinnangul õõnestab see Eurovisiooni lauluvõistluse terviklikkust ja mittepoliitilist iseloomu ning selle missiooni tuua kõik rahvad sõbralikus võistluses kokku," kommenteeris ta ja lisas, et samal ajal jätkuvad ettevalmistused Eurovisiooni lauluvõistluseks Kiievis ning see on endiselt prioriteet.

Toimetaja: Merili NaelInimesed
"Ringvaade" tegi Virus tiiru hotelli staažikaima töötajaga

Viru hotell saab 45-aastaseks. "Ringvaade" käis legendaarse hotelli põnevaid lugusid meenutamas koos mehega, kes töötas seal esimesest päevast peale.

elu
Sõmerus kogunesid kaktusekasvatajad

Sõmerus said kokku kaktuste ja teiste sukulentsete taimede kasvatajad. Kokkutulnutel oli võimalus teha annetusoste veebruarikuus Vändra vallas Saare-Tõrvaaugu aiandis toimunud tulekahjus hävinud Eesti esinduslikuma kaktusekollektsiooni taastamiseks.

Tele/raadio
Mai on ETV2-s taas keskkonnakuu

Teisipäeva ja neljapäeva õhtuti jõuab ETV2-s eetrisse üheksa värsket ja haaravat dokumentaalfilmi, mis avavad maailma seninägematul moel.

Eesti Laul
Ove Musting Zelmerlöwi numbrist: nii närvesöövat ülekannet ma ei mäletagi

Selle nädala lõpus jagatakse esmakordselt Eesti tele- ja filmiauhindu lisaks saatejuhtidele ja näitlejatele ka kaadri taha jäävatele inimestele, näiteks operaatoritele ja režissööridele. Parima režissööri auhinna nominent Ove Musting rääkis "Ringvaates" Måns Zelmerlöwi esinemise näitel Eesti Laulu režiitöö keerukustest.