Laura särab Eurovisiooni laval Kristina Viirpalu kleidis ({{commentsTotal}})

Eesti Laul 2017 finaal
Eesti Laul 2017 finaal Autor: Anna Aurelia Minev/ERR
{{1492068300000 | amCalendar}}

Maikuus Kiievis toimuval Eurovisioonil astub Laura Koit Toome kõrval lavale kleidis, mille autoriks on moekunstnik Kristina Viirpalu.

Viirpalu on Laurale varemgi esinemiskleite loonud, seekordne on moekunstniku sõnul talle üks keerulisemaid väljakutseid, kirjutab Kroonika.

"Laura küsis, kas ma teeksin talle kleidi ja andis mulle märksõnad: valge, pikk, vitaalne, efektne nii lähedalt kui ka kaugelt, olin nõus," kirjeldas Kristina Viirpalu.

Seejärel süvenes Viirpalu Eesti rahvariidemustri-tikanditesse, pani klassikalise ornamentika abstraheeritud võtmesse ja kleit läks kavandi järgi tikkimisse. "Mahulised tikandid voolavad Laura kehal nagu tattood," kirjeldas Kristina, "kleit on käsitsi tikitud, seda teeb kolm inimest kuu aega. Kleit saab olema mugav, glamuurne ja praktiline, triikrauda kaasa ja eralennukit transpordiks vaja ei lähe, sest selle võib ilusti käsipagasisse pakkida".

Laura ja Koit Toome astuvad Eurovisioonil üles teises poolfinaalis 11. mail.

#laura#verona#kiev#2017eurovisionsongcontest#kristinaviirpalucouture

A post shared by Kenneth (@kennethbrlin) on

Toimetaja: Kerttu KaldojaInimesed
"Ringvaade" tegi Virus tiiru hotelli staažikaima töötajaga

Viru hotell saab 45-aastaseks. "Ringvaade" käis legendaarse hotelli põnevaid lugusid meenutamas koos mehega, kes töötas seal esimesest päevast peale.

elu
Sõmerus kogunesid kaktusekasvatajad

Sõmerus said kokku kaktuste ja teiste sukulentsete taimede kasvatajad. Kokkutulnutel oli võimalus teha annetusoste veebruarikuus Vändra vallas Saare-Tõrvaaugu aiandis toimunud tulekahjus hävinud Eesti esinduslikuma kaktusekollektsiooni taastamiseks.

Tele/raadio
Mai on ETV2-s taas keskkonnakuu

Teisipäeva ja neljapäeva õhtuti jõuab ETV2-s eetrisse üheksa värsket ja haaravat dokumentaalfilmi, mis avavad maailma seninägematul moel.

Eesti Laul
Ove Musting Zelmerlöwi numbrist: nii närvesöövat ülekannet ma ei mäletagi

Selle nädala lõpus jagatakse esmakordselt Eesti tele- ja filmiauhindu lisaks saatejuhtidele ja näitlejatele ka kaadri taha jäävatele inimestele, näiteks operaatoritele ja režissööridele. Parima režissööri auhinna nominent Ove Musting rääkis "Ringvaates" Måns Zelmerlöwi esinemise näitel Eesti Laulu režiitöö keerukustest.