Paabel tõmbab otsad kokku: oli väga tore aeg ({{commentsTotal}})

Ansambel Paabel astub sel laupäeval lavale veel viimast korda. Bändi muusikud selgitasid, miks nad on otsustanud laiali minna.

"Vist on see aeg käes nüüd. Kui me kokku saime, olime me noored ja rohelised tudengid Viljandis ja kõik otsisid oma teed. Kuidagi viis meid
tee kokku, väga tore aeg oli, arenemise aeg - muusikute ja inimestena," rääkis Sandra Vabarna "Vikerhommikus", miks nüüd otsad kokku tõmmatakse.

Kui Sandral on käsil ülimenukas projekt Trad.Attack!, siis bändiliige Arno Tamm otsustas hoopis maale elama kolida. "Me olime mõelnud, et me kunagi võiks minna maale elama, aga äkki 50 või kümne aasta pärast. Aga elu läks nii, asjad viisid selleni," põhjendas Tamm, miks ta nüüd pealinna asemel linnast eemal elab.

Muusikud tõdesid, et praeguseks ongi Paabli liikmete teed läinud niimoodi, et on aeg suure pauguga bändile joon alla tõmmata. Paabli viimane kontsert on laupäeva õhtul Viljandis, kust bänd 2007. aastal alguse sai. 

Arno Tamm meenutas, et kui mõelda Paablile, siis selle bändi kõige olulisem märksõna on looming. "Hästi palju aega kulutatud selleks, et muusikat luua, mis oli Paabli puhul kõige vingem asi, mis me tegime. Meil oli ja on vastikult demokraatlik bänd loomingu mõttes, kõigil on vetoõigus ja õigus sõna sekka öelda," selgitas Tamm.

Kui Paabel kokku tuli, oli aeg, mil etno alles hakkas popmuusikasse jõudma. "Me ka täpselt ei teadnud, kuidas teha, kelle pealt täpselt kopeerida ja siis me hakkasimegi ise leiutama. Nahaalsust oli," meenutas Tamm bändi algusaega.

Toimetaja: Rutt ErnitsInimesed
"Ringvaade" tegi Virus tiiru hotelli staažikaima töötajaga

Viru hotell saab 45-aastaseks. "Ringvaade" käis legendaarse hotelli põnevaid lugusid meenutamas koos mehega, kes töötas seal esimesest päevast peale.

elu
Sõmerus kogunesid kaktusekasvatajad

Sõmerus said kokku kaktuste ja teiste sukulentsete taimede kasvatajad. Kokkutulnutel oli võimalus teha annetusoste veebruarikuus Vändra vallas Saare-Tõrvaaugu aiandis toimunud tulekahjus hävinud Eesti esinduslikuma kaktusekollektsiooni taastamiseks.

Tele/raadio
Mai on ETV2-s taas keskkonnakuu

Teisipäeva ja neljapäeva õhtuti jõuab ETV2-s eetrisse üheksa värsket ja haaravat dokumentaalfilmi, mis avavad maailma seninägematul moel.

Eesti Laul
Ove Musting Zelmerlöwi numbrist: nii närvesöövat ülekannet ma ei mäletagi

Selle nädala lõpus jagatakse esmakordselt Eesti tele- ja filmiauhindu lisaks saatejuhtidele ja näitlejatele ka kaadri taha jäävatele inimestele, näiteks operaatoritele ja režissööridele. Parima režissööri auhinna nominent Ove Musting rääkis "Ringvaates" Måns Zelmerlöwi esinemise näitel Eesti Laulu režiitöö keerukustest.