Jazzkaare linnaruumiprojekt toob muusika kontserdsaalidest välja ({{commentsTotal}})

ETV tütarlastekoor
ETV tütarlastekoor Autor: ERR

Juba kaheksandat korda toimub Jazzkaarel linnaruumiprojekt, mis toob muusika kontserdisaalidest välja.

Sel korral üllatatakse 17.-30. aprillini linlasi üle saja aktsiooniga. Jazz kõlab tänavatel, trammis, akendel, lennujaamas ja sadamas. Samuti sõidab linnaruumiprojekt jazzmuusikat täis rongiga pealinnast välja Harjumaale, Tartusse, Viljandisse ja Pärnusse. Meeleolukaid jazzielamusi pakuvad noored muusikud, tantsijad ja kunstnikud.

Linnaruumi kontsertide põnevate koosseisude ja mõnusa muusika eest hoolitseb taas saksofonist Siim Aimla koos muusikatudengitega G. Otsa nimelisest muusikakoolist, Heino Elleri nimelise Tartu muusikakoolist, Tartu Ülikooli Viljandi kultuuriakadeemiast, Eesti muusika- ja teatriakadeemiast ning noortega Saue ja Pärnu muusikakoolist. Oma loomingu seovad jazziga ka ETV tütarlastekoor, NUKU koor, Improosakond ning noor tõusev räppar EiK. Kunstipanuse lisavad Sally Stuudio noored kunstnikud. Rahvusvahelist tantsupäeva tähistab linnaruumiprojekt muusika ja tantsu improvisatsiooniliste ühisaktsioonidega. Rahva ette astuvad taaskord breiktantsijad, Free Flow tantsustuudio tantsijad, Tallinn Swing Dance Society svingijad ning esmakordselt ka TÜ koreograafia osakonna tudengid.

Muusikute lemmikesinemispaigad on alati olnud Tallinna imeilusas vanalinnas ning seegi kord tasub silma peal hoida Harju tänaval, Vabaduse platsil, Vanaturu kaelal ning Müürivahe Reval Cafe ja My City hotelli ümbrusel. Linnamuusikud kutsuvad einestama Reval Café hubastesse kohvikutesse, Kuku Klubisse, Time Outi ja Endla Teatrikohvikusse. Samuti võib juhtuda, et satute lennujaamas pagasit vastuvõttes, sadamas laeva oodates, trammiga koju sõites või ummikus seistes hoopis meeliülendava jazzielamuse keskele.

Kes on alles jazziga sõbraks saamas, on oodatud jazzmuusika ajaloo ja stiilidega tutvuma Viru keskuse kontserdietendusele, kus 22. aprillil alates kell 11.00 kuuleb igal täistunnil põnevat lühikest ülevaadet eri jazzistiilidest. Noorte jazzmuusikute esituses saavad kõlama erinevate jazz-ajastute stiilid, karakterid ning heliloojad. Jazzmuusikat tutvustava haridusprogrammiga jõutakse ka Astangu kutserehabilitatsiooni keskusesse, Tallinna lastehaiglasse, Kristiine tegevuskeskusesse ning Eesti lastekirjanduse keskusesse.

Tutvu linnaruumiprojektiga SIIN.

Toimetaja: Rutt ErnitsInimesed
"Ringvaade" tegi Virus tiiru hotelli staažikaima töötajaga

Viru hotell saab 45-aastaseks. "Ringvaade" käis legendaarse hotelli põnevaid lugusid meenutamas koos mehega, kes töötas seal esimesest päevast peale.

elu
Sõmerus kogunesid kaktusekasvatajad

Sõmerus said kokku kaktuste ja teiste sukulentsete taimede kasvatajad. Kokkutulnutel oli võimalus teha annetusoste veebruarikuus Vändra vallas Saare-Tõrvaaugu aiandis toimunud tulekahjus hävinud Eesti esinduslikuma kaktusekollektsiooni taastamiseks.

Tele/raadio
Mai on ETV2-s taas keskkonnakuu

Teisipäeva ja neljapäeva õhtuti jõuab ETV2-s eetrisse üheksa värsket ja haaravat dokumentaalfilmi, mis avavad maailma seninägematul moel.

Eesti Laul
Ove Musting Zelmerlöwi numbrist: nii närvesöövat ülekannet ma ei mäletagi

Selle nädala lõpus jagatakse esmakordselt Eesti tele- ja filmiauhindu lisaks saatejuhtidele ja näitlejatele ka kaadri taha jäävatele inimestele, näiteks operaatoritele ja režissööridele. Parima režissööri auhinna nominent Ove Musting rääkis "Ringvaates" Måns Zelmerlöwi esinemise näitel Eesti Laulu režiitöö keerukustest.