Jazzkaare linnaruumiprojekt toob muusika kontserdsaalidest välja ({{commentsTotal}})

ETV tütarlastekoor
ETV tütarlastekoor Autor/allikas: ERR

Juba kaheksandat korda toimub Jazzkaarel linnaruumiprojekt, mis toob muusika kontserdisaalidest välja.

Sel korral üllatatakse 17.-30. aprillini linlasi üle saja aktsiooniga. Jazz kõlab tänavatel, trammis, akendel, lennujaamas ja sadamas. Samuti sõidab linnaruumiprojekt jazzmuusikat täis rongiga pealinnast välja Harjumaale, Tartusse, Viljandisse ja Pärnusse. Meeleolukaid jazzielamusi pakuvad noored muusikud, tantsijad ja kunstnikud.

Linnaruumi kontsertide põnevate koosseisude ja mõnusa muusika eest hoolitseb taas saksofonist Siim Aimla koos muusikatudengitega G. Otsa nimelisest muusikakoolist, Heino Elleri nimelise Tartu muusikakoolist, Tartu Ülikooli Viljandi kultuuriakadeemiast, Eesti muusika- ja teatriakadeemiast ning noortega Saue ja Pärnu muusikakoolist. Oma loomingu seovad jazziga ka ETV tütarlastekoor, NUKU koor, Improosakond ning noor tõusev räppar EiK. Kunstipanuse lisavad Sally Stuudio noored kunstnikud. Rahvusvahelist tantsupäeva tähistab linnaruumiprojekt muusika ja tantsu improvisatsiooniliste ühisaktsioonidega. Rahva ette astuvad taaskord breiktantsijad, Free Flow tantsustuudio tantsijad, Tallinn Swing Dance Society svingijad ning esmakordselt ka TÜ koreograafia osakonna tudengid.

Muusikute lemmikesinemispaigad on alati olnud Tallinna imeilusas vanalinnas ning seegi kord tasub silma peal hoida Harju tänaval, Vabaduse platsil, Vanaturu kaelal ning Müürivahe Reval Cafe ja My City hotelli ümbrusel. Linnamuusikud kutsuvad einestama Reval Café hubastesse kohvikutesse, Kuku Klubisse, Time Outi ja Endla Teatrikohvikusse. Samuti võib juhtuda, et satute lennujaamas pagasit vastuvõttes, sadamas laeva oodates, trammiga koju sõites või ummikus seistes hoopis meeliülendava jazzielamuse keskele.

Kes on alles jazziga sõbraks saamas, on oodatud jazzmuusika ajaloo ja stiilidega tutvuma Viru keskuse kontserdietendusele, kus 22. aprillil alates kell 11.00 kuuleb igal täistunnil põnevat lühikest ülevaadet eri jazzistiilidest. Noorte jazzmuusikute esituses saavad kõlama erinevate jazz-ajastute stiilid, karakterid ning heliloojad. Jazzmuusikat tutvustava haridusprogrammiga jõutakse ka Astangu kutserehabilitatsiooni keskusesse, Tallinna lastehaiglasse, Kristiine tegevuskeskusesse ning Eesti lastekirjanduse keskusesse.

Tutvu linnaruumiprojektiga SIIN.

Toimetaja: Rutt ErnitsInimesed
Londonis elav Peeter Rebane: kui oma käitumist muuta, muutub ka terrorism

Kontserdikorraldaja ja filmitegija Peeter Rebane on juba aastaid elanud Londonis ning tõdes, et viimase aja terrorilaine on suures osas meedia manipulatsioon inimeste hirmudega.

elu
Lasnamäe jaanipidustusedLasnamäe jaanipidustused
Lasnamäe jaanituli tõi kokku üle 6000 inimese

Üritus korraldati traditsiooniliselt paljudele linnaosaelanikele tuntud kohas: Paeväljal. Linnaosavalitsuse kinnitusel oli jaanilaupäeva tulnud tähistama üle 6000 inimese.

Tele/raadio
TV3 uudistesaate logo.TV3 uudistesaate logo.
Vabalevist lahkumisel säilivad Kanal 2 ja TV3 piirangud ja kohustused

Vabalevist lahkumisest teatanud Kanal 2-l ja TV3-l säilib kohustus näidata vähemalt kuuel päeval nädalas uudiseid ning nad ei pääse ka reklaamimahtu ja -sisu puudutavaist piiranguist, kinnitas Tehnilise Järelevalve Ameti (TJA) side- ja meediateenuste osakonna juhataja Oliver Gailan.