Mati Talvik kohtumisest Alice'iga: mööda veerenni tuli paljasjalgne blondiin ({{commentsTotal}})

Telelegend Mati Talvik meenutas, kuidas ta kohtus oma abikaasa Alice Talvikuga.

"Mina kohtasin teda ja tema muidugi ei teinud mind märkamagi. See oli ilus kevadhommik, sadas sooja vihma. Mina läksin oma noorte reporterite klubisse, päris ohtralt oli sadanud, päike paistis ja raadiomaja poolt tuli mööda veerenni paljasjalgne blondiin," meenutas Talvik saates "Talvik, Eesti Televisioonist", kuidas ta esmakordselt oma abikaasat kohtas.

Alice ja Mati kohtusid 1950ndate aastate lõpus. "Mati oli ääretult nägus noormees. Ma olen alati mõelnud, et oleks olud teistsugune elusaatus, ta oleks võinud mängida Sean Connery asemel James Bondi," tõdes endine kolleeg Enn Eesmaa, kuidas Mati Alice'i ära võlus.

Ta lisas, et telepaari armastas kogu Eesti rahvas. "Nad olid menukad ja populaarsed inimesed. Nende suhet kindlasti jälgiti, eriti televisioonis. Natukene ma mäletan, et nad esialgu seda varjasid," lausus Eesmaa.

Mati Talviku õde Tiina Linna kinnitas, et perekond sai Talvikute abielust teada alles pärast pidulikku sündmust. "Meile oli see üllatus, seda tükk aega hoiti saladuses, ema ja isa ei teadnud, teadsid hiljem. Alice oli vist juba varem abielus olnud ja sellepärast ei peetud seda meie peres päris õigeks," tunnistas Linna.

Mati ja Alice'i poeg Artur Talvik lisas, et isa oli pärit väga konservatiivsest perekonnast, mistõttu käidi vanavanematega harva läbi. "Kui ta ema leidis, siis tema vanemate jaoks oli ema niivõrd kosmosemutt, et muutus väljakannatamatuks ja tegelikult meie suhted tema vanematega praktiliselt puudusid," selgitas Artur Talvik.

Toimetaja: Rutt ErnitsInimesed
Londonis elav Peeter Rebane: kui oma käitumist muuta, muutub ka terrorism

Kontserdikorraldaja ja filmitegija Peeter Rebane on juba aastaid elanud Londonis ning tõdes, et viimase aja terrorilaine on suures osas meedia manipulatsioon inimeste hirmudega.

elu
Maret Tamjärv: jaanitule kuma kaitses põlde, pererahvast, loomi

Maret Tamjärv vabaõhumuuseumist tutvustas Vikerraadios jaanitavasid.

Tele/raadio
TV3 uudistesaate logo.TV3 uudistesaate logo.
Vabalevist lahkumisel säilivad Kanal 2 ja TV3 piirangud ja kohustused

Vabalevist lahkumisest teatanud Kanal 2-l ja TV3-l säilib kohustus näidata vähemalt kuuel päeval nädalas uudiseid ning nad ei pääse ka reklaamimahtu ja -sisu puudutavaist piiranguist, kinnitas Tehnilise Järelevalve Ameti (TJA) side- ja meediateenuste osakonna juhataja Oliver Gailan.