Mati Talvik kohtumisest Alice'iga: mööda veerenni tuli paljasjalgne blondiin ({{commentsTotal}})

Telelegend Mati Talvik meenutas, kuidas ta kohtus oma abikaasa Alice Talvikuga.

"Mina kohtasin teda ja tema muidugi ei teinud mind märkamagi. See oli ilus kevadhommik, sadas sooja vihma. Mina läksin oma noorte reporterite klubisse, päris ohtralt oli sadanud, päike paistis ja raadiomaja poolt tuli mööda veerenni paljasjalgne blondiin," meenutas Talvik saates "Talvik, Eesti Televisioonist", kuidas ta esmakordselt oma abikaasat kohtas.

Alice ja Mati kohtusid 1950ndate aastate lõpus. "Mati oli ääretult nägus noormees. Ma olen alati mõelnud, et oleks olud teistsugune elusaatus, ta oleks võinud mängida Sean Connery asemel James Bondi," tõdes endine kolleeg Enn Eesmaa, kuidas Mati Alice'i ära võlus.

Ta lisas, et telepaari armastas kogu Eesti rahvas. "Nad olid menukad ja populaarsed inimesed. Nende suhet kindlasti jälgiti, eriti televisioonis. Natukene ma mäletan, et nad esialgu seda varjasid," lausus Eesmaa.

Mati Talviku õde Tiina Linna kinnitas, et perekond sai Talvikute abielust teada alles pärast pidulikku sündmust. "Meile oli see üllatus, seda tükk aega hoiti saladuses, ema ja isa ei teadnud, teadsid hiljem. Alice oli vist juba varem abielus olnud ja sellepärast ei peetud seda meie peres päris õigeks," tunnistas Linna.

Mati ja Alice'i poeg Artur Talvik lisas, et isa oli pärit väga konservatiivsest perekonnast, mistõttu käidi vanavanematega harva läbi. "Kui ta ema leidis, siis tema vanemate jaoks oli ema niivõrd kosmosemutt, et muutus väljakannatamatuks ja tegelikult meie suhted tema vanematega praktiliselt puudusid," selgitas Artur Talvik.

Toimetaja: Rutt ErnitsInimesed
93-aastane Richard Rooden tegi oma 66. orienteerumishooaja avastardi

93-aastane Richard Rooden on Eesti eakaim orienteeruja. Oma 66. orienteerumishooaja avavõistluse tegi ta kodustel Kohtla-Nõmme radadel.

elu
Mai Palling õppis kohvi peale joonistama

Reedel ja laupäeval toimub Tallinnas kultuurikatlas kohvifestival ning reporter Mai Palling käis proovimas, kui hea kohvikunstniku ranne tal on.

Tele/raadio
estraadisangaridestraadisangarid
"Estraadisangarite" viimane osa keskendub Kikerpuu ja Naissoo loometeele

Eesti tuntud ja tunnustatud hitimeistreid Kustas Kikerpuud ja Uno Naissood ühendas suur armastus džässmuusika vastu ning aastakümnete pikkune panus meie muusikaõpetusse.

Eesti Laul
Ove Musting Zelmerlöwi numbrist: nii närvesöövat ülekannet ma ei mäletagi

Selle nädala lõpus jagatakse esmakordselt Eesti tele- ja filmiauhindu lisaks saatejuhtidele ja näitlejatele ka kaadri taha jäävatele inimestele, näiteks operaatoritele ja režissööridele. Parima režissööri auhinna nominent Ove Musting rääkis "Ringvaates" Måns Zelmerlöwi esinemise näitel Eesti Laulu režiitöö keerukustest.