Eesti kultuur talletatakse sajameetrise vaiba sisse ({{commentsTotal}})

Eesti Vabaõhumuuseumis algas täna aktsioon "Koome Eesti rahva ajalukku", mille tulemusel peaks valmima sada meetrit eesti rahvuslike triibumustritega kaltsuvaipa Eesti 100. sünnipäevaks.

Vabaõhumuuseumis Kolu kõrtsis on alates homsest püsti kangasteljed, mille taha oodatakse kangast kuduma kogu eesti rahvast. Valmis vaip antakse juubeliaastal üle vabariigi presidendi kantseleile erinevatel üritustel kasutamiseks, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Praegu on nii et tuleb 20 viie meetri pikkust vaipa ja need on sellised inimmõõdulised, mida saab lükata järjestikku pikaks sajameetriseks või kõrvuti või ükskõik kuidas. Ma kujutan ette, et seal saab väga uhkeid üleriiklikke piknikke pidada," kirjeldas tekstiilikunstnik Anu Raud.

Vaiba mustri autorid on tekstiilikunstnikud Anu Raud ja Ene Pars. Iga meetri taga korduva sinimustvalge refrääntriibu vahele mahuvad kõigi 107 Eesti kihelkonna triibuseelikud. "Tahaks, et kõik need kihelkonnad, mis hirmuäratavalt kaovad maakaardilt ära, oleksid siin ja me mõtleksime nende üle ja me teaksime neid," ütles Raud.

Lõuna-Eesti rahva jaoks, kes Tallinna vaibateole sõita ei saa, paneb Anu Raud teljed üles ka Heimtalisse. Eesti Vabaõhumuuseumis saab juubelivaipa kududa tavalise muuseumikülastuse raames alates homsest.

Toimetaja: Rutt ErnitsInimesed
93-aastane Richard Rooden tegi oma 66. orienteerumishooaja avastardi

93-aastane Richard Rooden on Eesti eakaim orienteeruja. Oma 66. orienteerumishooaja avavõistluse tegi ta kodustel Kohtla-Nõmme radadel.

elu
Mai Palling õppis kohvi peale joonistama

Reedel ja laupäeval toimub Tallinnas kultuurikatlas kohvifestival ning reporter Mai Palling käis proovimas, kui hea kohvikunstniku ranne tal on.

Tele/raadio
estraadisangaridestraadisangarid
"Estraadisangarite" viimane osa keskendub Kikerpuu ja Naissoo loometeele

Eesti tuntud ja tunnustatud hitimeistreid Kustas Kikerpuud ja Uno Naissood ühendas suur armastus džässmuusika vastu ning aastakümnete pikkune panus meie muusikaõpetusse.

Eesti Laul
Ove Musting Zelmerlöwi numbrist: nii närvesöövat ülekannet ma ei mäletagi

Selle nädala lõpus jagatakse esmakordselt Eesti tele- ja filmiauhindu lisaks saatejuhtidele ja näitlejatele ka kaadri taha jäävatele inimestele, näiteks operaatoritele ja režissööridele. Parima režissööri auhinna nominent Ove Musting rääkis "Ringvaates" Måns Zelmerlöwi esinemise näitel Eesti Laulu režiitöö keerukustest.