Eesti kultuur talletatakse sajameetrise vaiba sisse ({{commentsTotal}})

Eesti Vabaõhumuuseumis algas täna aktsioon "Koome Eesti rahva ajalukku", mille tulemusel peaks valmima sada meetrit eesti rahvuslike triibumustritega kaltsuvaipa Eesti 100. sünnipäevaks.

Vabaõhumuuseumis Kolu kõrtsis on alates homsest püsti kangasteljed, mille taha oodatakse kangast kuduma kogu eesti rahvast. Valmis vaip antakse juubeliaastal üle vabariigi presidendi kantseleile erinevatel üritustel kasutamiseks, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Praegu on nii et tuleb 20 viie meetri pikkust vaipa ja need on sellised inimmõõdulised, mida saab lükata järjestikku pikaks sajameetriseks või kõrvuti või ükskõik kuidas. Ma kujutan ette, et seal saab väga uhkeid üleriiklikke piknikke pidada," kirjeldas tekstiilikunstnik Anu Raud.

Vaiba mustri autorid on tekstiilikunstnikud Anu Raud ja Ene Pars. Iga meetri taga korduva sinimustvalge refrääntriibu vahele mahuvad kõigi 107 Eesti kihelkonna triibuseelikud. "Tahaks, et kõik need kihelkonnad, mis hirmuäratavalt kaovad maakaardilt ära, oleksid siin ja me mõtleksime nende üle ja me teaksime neid," ütles Raud.

Lõuna-Eesti rahva jaoks, kes Tallinna vaibateole sõita ei saa, paneb Anu Raud teljed üles ka Heimtalisse. Eesti Vabaõhumuuseumis saab juubelivaipa kududa tavalise muuseumikülastuse raames alates homsest.

Toimetaja: Rutt ErnitsInimesed
Londonis elav Peeter Rebane: kui oma käitumist muuta, muutub ka terrorism

Kontserdikorraldaja ja filmitegija Peeter Rebane on juba aastaid elanud Londonis ning tõdes, et viimase aja terrorilaine on suures osas meedia manipulatsioon inimeste hirmudega.

elu
Lasnamäe jaanipidustusedLasnamäe jaanipidustused
Lasnamäe jaanituli tõi kokku üle 6000 inimese

Üritus korraldati traditsiooniliselt paljudele linnaosaelanikele tuntud kohas: Paeväljal. Linnaosavalitsuse kinnitusel oli jaanilaupäeva tulnud tähistama üle 6000 inimese.

Tele/raadio
TV3 uudistesaate logo.TV3 uudistesaate logo.
Vabalevist lahkumisel säilivad Kanal 2 ja TV3 piirangud ja kohustused

Vabalevist lahkumisest teatanud Kanal 2-l ja TV3-l säilib kohustus näidata vähemalt kuuel päeval nädalas uudiseid ning nad ei pääse ka reklaamimahtu ja -sisu puudutavaist piiranguist, kinnitas Tehnilise Järelevalve Ameti (TJA) side- ja meediateenuste osakonna juhataja Oliver Gailan.