VonKuusk, MC Lord ja Adeele Sepp avaldasid hümni Viljandile ({{commentsTotal}})

VonKuusk, MC Lord ja Adeele Sepp
VonKuusk, MC Lord ja Adeele Sepp Autor: Katre Sulane

Viljandi varakevadised värsked tuuled on kandunud tossupilvena Eestimaa kohale laiali. Täna avaldasid vonKuusk, MC Lord ja Adeele Sepp video singlile "Imavere tossud", mis on naivistlik-industriaalne hümn muusikute kodulinnale Viljandile.

Ugala teatri näitleja Adeele Sepp, räppar MC Lord ja helilooja Kaarel Kuusk (vonKuusk, Sounditoorium, Kali Briis) kohtusid esmakordselt Ugala teatri noortemuusikali "Moraal" lavastusprotsessi käigus. Peagi oli selge, et omavaheline klapp on midagi enamat kui üks etenduskunstipõhine koostöö suudab väljendada. Seetõttu otsustatigi lisaks Ugala hittlavastuse "Moraal" väljatoomisele salvestada iseseisvalt esimesed koostöölood ja katsetada ühise helikeele leidmisega.

Lugu "Imavere tossud" jõudis laiema avalikkuse ette paar nädalat tagasi mastaapses kontserdilavastuses "Sounditoorium" (helilooja Kaarel Kuusk), mille tegi eriliseks see, et publik sai muusikute etteastet nautida mitte kohapeal, vaid teleülekande vahendusel. Omamoodi oli see ka sümboolne, sest "Imavere tossud" on lugu lõputust teelolemisest ja kohalejõudmise ootusest. Nüüd on "Imavere tossud" saanud stuudios viimase lihvi ja jõuab ka raadiokuulajateni.

Lugu sündis kaks aastat tagasi, kui Adeele Sepp sõitis marsruudil Viljandi-Tallinn-Viljandi ja öösel Imavere ristist suunda kodu poole võttes hakkasid meloodia ja sõnad justkui iseenesest vormi võtma. Koju jõudes oli see vaja ainult kiiresti noodipaberile panna ja õiget aega ootama ning küpsema jätta. Lõpliku versiooni autoriks nimetab Sepp siiski vonKuuske ja vabavärsimeistrit MC Lordi. "See on justkui naivistlik hümn kojujõudmisest. Ood Viljandile, austusavaldus väikelinnale, mis on oma hingelt siiski suur. Omamoodi industriaalne naivism selle väljendi kõige paremas tähenduses, kus Imavere ristist kõik võõrsilolijad suunda Viljandi poole võttes justkui üheskoos alati unistades ohkavad – kohe jõuame taas koju," kirjeldas Sepp laulu sünnilugu.

Loo autorid pühendavad selle loo eelkõige viljandlastele, kuid ülekantud tähenduses ka kõigile teistele teelolijatele. "Ükskõik kui pikk on teelolemine, siis teadmine, et meie kõigi jaoks on kuskil oma Imavere rist, pärast mida on kojujõudmine juba ainult kiviviske kaugusel, annab loodetavasti kõigile jõudu juurde. Ükskõik, kuhu teel ollakse. Ausõna, me usume, et killuke naivismi kulub meile kõigile marjaks ära, seda enam, et seda kohtab tänapäeva Eesti muusikas kahetsusväärselt vähe," lisas ta.

Toimetaja: Rutt ErnitsInimesed
"Ringvaade" tegi Virus tiiru hotelli staažikaima töötajaga

Viru hotell saab 45-aastaseks. "Ringvaade" käis legendaarse hotelli põnevaid lugusid meenutamas koos mehega, kes töötas seal esimesest päevast peale.

elu
Sõmerus kogunesid kaktusekasvatajad

Sõmerus said kokku kaktuste ja teiste sukulentsete taimede kasvatajad. Kokkutulnutel oli võimalus teha annetusoste veebruarikuus Vändra vallas Saare-Tõrvaaugu aiandis toimunud tulekahjus hävinud Eesti esinduslikuma kaktusekollektsiooni taastamiseks.

Tele/raadio
Mai on ETV2-s taas keskkonnakuu

Teisipäeva ja neljapäeva õhtuti jõuab ETV2-s eetrisse üheksa värsket ja haaravat dokumentaalfilmi, mis avavad maailma seninägematul moel.

Eesti Laul
Ove Musting Zelmerlöwi numbrist: nii närvesöövat ülekannet ma ei mäletagi

Selle nädala lõpus jagatakse esmakordselt Eesti tele- ja filmiauhindu lisaks saatejuhtidele ja näitlejatele ka kaadri taha jäävatele inimestele, näiteks operaatoritele ja režissööridele. Parima režissööri auhinna nominent Ove Musting rääkis "Ringvaates" Måns Zelmerlöwi esinemise näitel Eesti Laulu režiitöö keerukustest.