ERR.ee video | Mati Talvik televisioonist: ma ei leia iseendale sobivamat tööd ({{commentsTotal}})

75. sünnipäeva tähistav telelegend Mati Talvik tunnistas, et ei kahetse 50 Eesti televisioonile pühendatud aastat.

"Ma tean, et moodne teooria ütleb, et võiks kohti vahetada tihemini, et saad ennast väljendada ka teistes ampluaades, aga ma olen selle koha leidnud. Ma ei leia iseendale sobivamat," tõdes Talvik Menule.

ETV-le on Talvik teinud saateid erinevates žanrites ning enda sõnul on ta saanud kajastada pea kõike, mida hing on ihaldanud. Seejuures särab Talviku silm igat saadet tehes. "Ju ta on sinna naelutatud ja istutatud. See ei ole teletööst. Ma ei ole selleks ennast treeninud, see on mul loomuses. Ma olen lõbus ja naljamees, see teeb elu natukene paremaks," ütles Talvik. "Stress on üldse üks haiguste ja tõbede ema. Mul seda sellel põhjusel ei ole olnud," lisas telelegend.

Telemaastikku hetkeseisu hinnates tõdes Talvik, et hindab praegusi ETV kolleege kõrgelt. "Igaüks on erinev, selle üle on ainult hea meel. Väga kõva poiss oli Aarne Rannamäe, kes on kahjuks läinud. "Pealtnägija" teeb kõva tööd," kiitis mees, kuid tõdes, et paraku on väga silmapaistvaid teletöötajaid vähemaks jäänud. "Eks tuleb juurde teha," lausus Talvik.

75. sünnipäeva jäävad Talvikule meenutama arvukad intervjuud Eesti meedias. "Ma olen läbi murdnud pressipadriku, kes on mind tüüdanud. Muidugi heas mõttes, nad on tahtnud minust kirjutada, nad on hästi kirjutanud, aga neid oli ikka palju," võttis Talvik sünnipäeva kokku.

Toimetaja: Rutt ErnitsInimesed
Magda-Maria maalimiskirest: tütar sundis, et hakka maalima, mis sa vahid niisama

"Ringvaade" tutvustas 83-aastast Magda-Maria Pentsat, kes pärast abikaasa surma peletas leina eemale maalimisega. Uue hobiga tegeleb ta vaatamata halvenevale silmanägemisele.

elu
"Ringvaade" esitles "Füübitsat"

Mare Müürsepp ja Heli Lukner selgitasid "Ringvaates", kuidas lastele füüsika põnevaks teha. Nende töö tulemusena on valminud füüsika aabiks "Füübits".

Tele/raadio
Saade Saade
Saade "Estraadisangarid" toob eetrisse Uno Loobi muusikutee

Telesaade "Estraadisangarid" toob täna eetrisse armastatud Eesti laulja Uno Loobi muusikutee.

Eesti Laul
Ove Musting Zelmerlöwi numbrist: nii närvesöövat ülekannet ma ei mäletagi

Selle nädala lõpus jagatakse esmakordselt Eesti tele- ja filmiauhindu lisaks saatejuhtidele ja näitlejatele ka kaadri taha jäävatele inimestele, näiteks operaatoritele ja režissööridele. Parima režissööri auhinna nominent Ove Musting rääkis "Ringvaates" Måns Zelmerlöwi esinemise näitel Eesti Laulu režiitöö keerukustest.