Kinodesse jõuab seitse Londoni rahvusteatri lavastust ({{commentsTotal}})

"Rosencrantz ja Guildenstern on surnud" Autor/allikas: Pressimaterjalid

Forum Cinemas toob lähikuudel Eesti publikuni London National Theatre’i ehk Suurbritannia kuningliku rahvusteatri seitse hinnatud lavastust.

20. aprillil saab kinopublik Tallinnas, Tartus ja Viljandis otseülekandena kaasa elada Tom Stoppardi situatsioonikomöödiale "Rosencrantz ja Guildenstern on surnud". David Leveaux’ uuslavastusega tähistatakse 50 aasta möödumist näidendi kirjutamisest, millega noor Stoppard kuulsaks sai. Etenduse keskmes on Shakespeare’i "Hamleti" kaks haletsusväärset kõrvaltegelast Rosencrantz ja Guildenstern, kes toovad vaatajateni oma vaatenurga legendaarsest draamast. Nimitegelasi kehastavad Harry Potterina tuntud Daniel Radcliffe ja Joshua McGuire.

11. mail otseülekandena linastuva "Kinnisidee" peaosas mängib Jude Law, kelle kehastada on nägus kaltsakast hulkur Gino. Luchino Visconti 1943. aasta filmi "Ossessione" alusel valminud lavastuses ristub mehe tee abielupaari Giuseppe ja Giovannaga. Tundes teineteise suhtes tugevat külgetõmmet, viskuvad Gino Ja Giovanna kirglikku armuafääri ja punuvad plaani naise abikaasa mõrvamiseks.

18. mail näeb otseülekandena kriitikute kiituse pälvinud lavastust "Kes kardab Virginia Woolfi?". Edward Albee silmapaistva näidendi üheks peaosaliseks on Martha (Imelda Staunton), kes abikaasa George’i (Conleth Hill) meelepahaks on varastel hommikutundidel koju napsitama kutsunud ühe Ameerika noorpaari. James MacDonaldi lavastatud tükk pakub tõelist psühholoogilist tulevärki, mille käigus tulevad ilmsiks nii mõnedki hävitavad tõed.

10. juunil on kinohuvilised oodatud kaasa elama Peeter Paani seiklustele lavastuses "Peeter Paan".

22. juunil linastub otseülekandena rahvusvaheliselt tunnustatud teatrilavastaja Yaël Farberi "Salome".

Juulikuus saavad kinohuvilised näha auhindu võitnud kaheosalise näidendi "Inglid Ameerikas" uuslavastuste otseülekandeid. Esimene osa "Aastatuhande lõpp" jõuab kinolinale 20. juulil ning teine osa "Perestroika" 27. juulil.

Londoni Rahvusteatri otseülekandeid näeb Tallinnas Coca-Cola Plazas, Tartus kinos Ekraan ning Viljandis kinos Centrum.

Toimetaja: Kaspar ViilupInimesed
Londonis elav Peeter Rebane: kui oma käitumist muuta, muutub ka terrorism

Kontserdikorraldaja ja filmitegija Peeter Rebane on juba aastaid elanud Londonis ning tõdes, et viimase aja terrorilaine on suures osas meedia manipulatsioon inimeste hirmudega.

elu
Maret Tamjärv: jaanitule kuma kaitses põlde, pererahvast, loomi

Maret Tamjärv vabaõhumuuseumist tutvustas Vikerraadios jaanitavasid.

Tele/raadio
TV3 uudistesaate logo.TV3 uudistesaate logo.
Vabalevist lahkumisel säilivad Kanal 2 ja TV3 piirangud ja kohustused

Vabalevist lahkumisest teatanud Kanal 2-l ja TV3-l säilib kohustus näidata vähemalt kuuel päeval nädalas uudiseid ning nad ei pääse ka reklaamimahtu ja -sisu puudutavaist piiranguist, kinnitas Tehnilise Järelevalve Ameti (TJA) side- ja meediateenuste osakonna juhataja Oliver Gailan.