Kinodesse jõuab seitse Londoni rahvusteatri lavastust ({{commentsTotal}})

"Rosencrantz ja Guildenstern on surnud" Autor: Pressimaterjalid

Forum Cinemas toob lähikuudel Eesti publikuni London National Theatre’i ehk Suurbritannia kuningliku rahvusteatri seitse hinnatud lavastust.

20. aprillil saab kinopublik Tallinnas, Tartus ja Viljandis otseülekandena kaasa elada Tom Stoppardi situatsioonikomöödiale "Rosencrantz ja Guildenstern on surnud". David Leveaux’ uuslavastusega tähistatakse 50 aasta möödumist näidendi kirjutamisest, millega noor Stoppard kuulsaks sai. Etenduse keskmes on Shakespeare’i "Hamleti" kaks haletsusväärset kõrvaltegelast Rosencrantz ja Guildenstern, kes toovad vaatajateni oma vaatenurga legendaarsest draamast. Nimitegelasi kehastavad Harry Potterina tuntud Daniel Radcliffe ja Joshua McGuire.

11. mail otseülekandena linastuva "Kinnisidee" peaosas mängib Jude Law, kelle kehastada on nägus kaltsakast hulkur Gino. Luchino Visconti 1943. aasta filmi "Ossessione" alusel valminud lavastuses ristub mehe tee abielupaari Giuseppe ja Giovannaga. Tundes teineteise suhtes tugevat külgetõmmet, viskuvad Gino Ja Giovanna kirglikku armuafääri ja punuvad plaani naise abikaasa mõrvamiseks.

18. mail näeb otseülekandena kriitikute kiituse pälvinud lavastust "Kes kardab Virginia Woolfi?". Edward Albee silmapaistva näidendi üheks peaosaliseks on Martha (Imelda Staunton), kes abikaasa George’i (Conleth Hill) meelepahaks on varastel hommikutundidel koju napsitama kutsunud ühe Ameerika noorpaari. James MacDonaldi lavastatud tükk pakub tõelist psühholoogilist tulevärki, mille käigus tulevad ilmsiks nii mõnedki hävitavad tõed.

10. juunil on kinohuvilised oodatud kaasa elama Peeter Paani seiklustele lavastuses "Peeter Paan".

22. juunil linastub otseülekandena rahvusvaheliselt tunnustatud teatrilavastaja Yaël Farberi "Salome".

Juulikuus saavad kinohuvilised näha auhindu võitnud kaheosalise näidendi "Inglid Ameerikas" uuslavastuste otseülekandeid. Esimene osa "Aastatuhande lõpp" jõuab kinolinale 20. juulil ning teine osa "Perestroika" 27. juulil.

Londoni Rahvusteatri otseülekandeid näeb Tallinnas Coca-Cola Plazas, Tartus kinos Ekraan ning Viljandis kinos Centrum.

Toimetaja: Kaspar ViilupInimesed
93-aastane Richard Rooden tegi oma 66. orienteerumishooaja avastardi

93-aastane Richard Rooden on Eesti eakaim orienteeruja. Oma 66. orienteerumishooaja avavõistluse tegi ta kodustel Kohtla-Nõmme radadel.

elu
Mai Palling õppis kohvi peale joonistama

Reedel ja laupäeval toimub Tallinnas kultuurikatlas kohvifestival ning reporter Mai Palling käis proovimas, kui hea kohvikunstniku ranne tal on.

Tele/raadio
estraadisangaridestraadisangarid
"Estraadisangarite" viimane osa keskendub Kikerpuu ja Naissoo loometeele

Eesti tuntud ja tunnustatud hitimeistreid Kustas Kikerpuud ja Uno Naissood ühendas suur armastus džässmuusika vastu ning aastakümnete pikkune panus meie muusikaõpetusse.

Eesti Laul
Ove Musting Zelmerlöwi numbrist: nii närvesöövat ülekannet ma ei mäletagi

Selle nädala lõpus jagatakse esmakordselt Eesti tele- ja filmiauhindu lisaks saatejuhtidele ja näitlejatele ka kaadri taha jäävatele inimestele, näiteks operaatoritele ja režissööridele. Parima režissööri auhinna nominent Ove Musting rääkis "Ringvaates" Måns Zelmerlöwi esinemise näitel Eesti Laulu režiitöö keerukustest.