Mati Talvik: saatus on mind hoidnud ({{commentsTotal}})

"Ringvaate" reporter Karmel Killandi tegi intervjuu telelegend Mati Talvikuga, kes tähistab 11. aprilli oma 75. sünnipäeva. Juttu tuli nii teletööst kui ka hobidest, mille hulka kuulub näiteks mälumäng.

Mati Talvik rääkis "Ringvaates", et Kolgaküla rahvamajas on ta koos poja Arturiga viktoriinidel käinud juba alates 1998. aastast. "See on tohutult mõnus ajaviide, kuna kohtud inimestega, keda igapäevaselt ei näe, ja näed värskeid nägusid, igaüks omamoodi," sõnas ta.

"Ma teadlikult ei hoiagi ennast vormis, aga ristsõnad lahendan kohe ära, kui midagi tuleb, maale minnes võtan alati hunniku ristsõnaajakirju kaasa," ütles Talvik ja lisas, et tema abikaasa Alice Talvik loeb temast palju rohkem ilukirjandust. "Minu lugemisvarasse kuuluvad memuaarteoseid, aga sellisel juhul just suurte meeste memuaarid," lisas ta.

Mati Talvik soovitab noortel inimestel aega mõistlikult kasutada. "See teadmine tuleb hiljem, ikka need muud asjad võtavad palju tähelepanu," sõnas ta ja kinnitas, et tervise peale tasub ikka juba noorena mõelda. "Kui ma midagi kasulikku olen noorena teinud, siis oli see sport."

"Põhiliselt ma vaatan televiisorist ikka uudiseid, aga ka ETV teisi programme, nagu näiteks "Ringvaade", mis on täpselt selline saade, mida mina oleksin kunagi võinud teha," tõdes Talvik.

"Ma tunnen rõõmu, et ma olen ikka veel tegus," sõnas ta ja kinnitas, et kuigi ta ei ole väga religioosne, siis ta võib siiski tõdeda, et saatus on teda hoidnud.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: "Ringvaade"



Inimesed
Londonis elav Peeter Rebane: kui oma käitumist muuta, muutub ka terrorism

Kontserdikorraldaja ja filmitegija Peeter Rebane on juba aastaid elanud Londonis ning tõdes, et viimase aja terrorilaine on suures osas meedia manipulatsioon inimeste hirmudega.

elu
Maret Tamjärv: jaanitule kuma kaitses põlde, pererahvast, loomi

Maret Tamjärv vabaõhumuuseumist tutvustas Vikerraadios jaanitavasid.

Tele/raadio
TV3 uudistesaate logo.TV3 uudistesaate logo.
Vabalevist lahkumisel säilivad Kanal 2 ja TV3 piirangud ja kohustused

Vabalevist lahkumisest teatanud Kanal 2-l ja TV3-l säilib kohustus näidata vähemalt kuuel päeval nädalas uudiseid ning nad ei pääse ka reklaamimahtu ja -sisu puudutavaist piiranguist, kinnitas Tehnilise Järelevalve Ameti (TJA) side- ja meediateenuste osakonna juhataja Oliver Gailan.