Mati Talvik: saatus on mind hoidnud ({{commentsTotal}})

"Ringvaate" reporter Karmel Killandi tegi intervjuu telelegend Mati Talvikuga, kes tähistab 11. aprilli oma 75. sünnipäeva. Juttu tuli nii teletööst kui ka hobidest, mille hulka kuulub näiteks mälumäng.

Mati Talvik rääkis "Ringvaates", et Kolgaküla rahvamajas on ta koos poja Arturiga viktoriinidel käinud juba alates 1998. aastast. "See on tohutult mõnus ajaviide, kuna kohtud inimestega, keda igapäevaselt ei näe, ja näed värskeid nägusid, igaüks omamoodi," sõnas ta.

"Ma teadlikult ei hoiagi ennast vormis, aga ristsõnad lahendan kohe ära, kui midagi tuleb, maale minnes võtan alati hunniku ristsõnaajakirju kaasa," ütles Talvik ja lisas, et tema abikaasa Alice Talvik loeb temast palju rohkem ilukirjandust. "Minu lugemisvarasse kuuluvad memuaarteoseid, aga sellisel juhul just suurte meeste memuaarid," lisas ta.

Mati Talvik soovitab noortel inimestel aega mõistlikult kasutada. "See teadmine tuleb hiljem, ikka need muud asjad võtavad palju tähelepanu," sõnas ta ja kinnitas, et tervise peale tasub ikka juba noorena mõelda. "Kui ma midagi kasulikku olen noorena teinud, siis oli see sport."

"Põhiliselt ma vaatan televiisorist ikka uudiseid, aga ka ETV teisi programme, nagu näiteks "Ringvaade", mis on täpselt selline saade, mida mina oleksin kunagi võinud teha," tõdes Talvik.

"Ma tunnen rõõmu, et ma olen ikka veel tegus," sõnas ta ja kinnitas, et kuigi ta ei ole väga religioosne, siis ta võib siiski tõdeda, et saatus on teda hoidnud.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: "Ringvaade"Inimesed
93-aastane Richard Rooden tegi oma 66. orienteerumishooaja avastardi

93-aastane Richard Rooden on Eesti eakaim orienteeruja. Oma 66. orienteerumishooaja avavõistluse tegi ta kodustel Kohtla-Nõmme radadel.

elu
Mai Palling õppis kohvi peale joonistama

Reedel ja laupäeval toimub Tallinnas kultuurikatlas kohvifestival ning reporter Mai Palling käis proovimas, kui hea kohvikunstniku ranne tal on.

Tele/raadio
estraadisangaridestraadisangarid
"Estraadisangarite" viimane osa keskendub Kikerpuu ja Naissoo loometeele

Eesti tuntud ja tunnustatud hitimeistreid Kustas Kikerpuud ja Uno Naissood ühendas suur armastus džässmuusika vastu ning aastakümnete pikkune panus meie muusikaõpetusse.

Eesti Laul
Ove Musting Zelmerlöwi numbrist: nii närvesöövat ülekannet ma ei mäletagi

Selle nädala lõpus jagatakse esmakordselt Eesti tele- ja filmiauhindu lisaks saatejuhtidele ja näitlejatele ka kaadri taha jäävatele inimestele, näiteks operaatoritele ja režissööridele. Parima režissööri auhinna nominent Ove Musting rääkis "Ringvaates" Måns Zelmerlöwi esinemise näitel Eesti Laulu režiitöö keerukustest.