Hannaliisa Uusma: muusikute puhul ei sõltu rahanumber ägedusest ({{commentsTotal}})

"Ringvaates" oli külas muusik Hannaliisa Uusma, kes alustas mõni aeg tagasi Sotsiaalministeeriumis võrdsuspoliitikate osakonna peaspetsialisti tööd. Stuudios tuli juttu nii palgalõhest kui ka tema muusikalistest plaanidest.

Võrdsuspoliitikate osakonna peaspetsialist Hannaliisa Uusma ütles "Ringvaates", et meelelahutus- ja kultuurivaldkonnas eksisteerib Eestis hetkel kahekümne kahe protsendiline palgalõhe. "Ma ei oska öelda enda võrdluses öelda, kas see lõhe eksisteerib, see nõuaks spetsiifilisemat süvenemist valdkonna sees, aga seal pidavat eksisteerima omajagu erinevusi," sõnas ta ja tõdes, et tema arvates ei ole üheski valdkonnas lubatud, et palgad oleks soost sõltuvalt erinevad.

Samuti ei usu Uusma, et muusikute puhul sõltuks rahanumber ägedusest. "Kunsti- ja muusikavaldkonnas ning ka teistes valdkondades on üheks põhjuseks see, et naised küsivad väiksemat tasu," selgitas ta ja kinnitas, et naistel on teatav alalhoiuintsinkt.

"Mul on tunne, et palgalõhe näol on tegemist soolise võrdõiguslikkuse teemaga, mis on peavooluks muutunud," ütles Uusma ja lisas, et see teema on ilmselt piisavalt turvaline, ent samas ka problemaatiline, et mitmed poliitised jõud krabavad seda endale.

Lisaks enda värsekele ametikohale Sotsiaalministeeriumis kirjutab Hannaliisa Uusma ka doktoritööd, milles ta uurib postsovetliku mehelikkuse väljendust muusikas. "Muusika on selline valdkond, kus kerkivad esile väga normatiivsed identiteedid."

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: "Ringvaade"Inimesed
93-aastane Richard Rooden tegi oma 66. orienteerumishooaja avastardi

93-aastane Richard Rooden on Eesti eakaim orienteeruja. Oma 66. orienteerumishooaja avavõistluse tegi ta kodustel Kohtla-Nõmme radadel.

elu
Mai Palling õppis kohvi peale joonistama

Reedel ja laupäeval toimub Tallinnas kultuurikatlas kohvifestival ning reporter Mai Palling käis proovimas, kui hea kohvikunstniku ranne tal on.

Tele/raadio
estraadisangaridestraadisangarid
"Estraadisangarite" viimane osa keskendub Kikerpuu ja Naissoo loometeele

Eesti tuntud ja tunnustatud hitimeistreid Kustas Kikerpuud ja Uno Naissood ühendas suur armastus džässmuusika vastu ning aastakümnete pikkune panus meie muusikaõpetusse.

Eesti Laul
Ove Musting Zelmerlöwi numbrist: nii närvesöövat ülekannet ma ei mäletagi

Selle nädala lõpus jagatakse esmakordselt Eesti tele- ja filmiauhindu lisaks saatejuhtidele ja näitlejatele ka kaadri taha jäävatele inimestele, näiteks operaatoritele ja režissööridele. Parima režissööri auhinna nominent Ove Musting rääkis "Ringvaates" Måns Zelmerlöwi esinemise näitel Eesti Laulu režiitöö keerukustest.