Hannaliisa Uusma: muusikute puhul ei sõltu rahanumber ägedusest ({{commentsTotal}})

"Ringvaates" oli külas muusik Hannaliisa Uusma, kes alustas mõni aeg tagasi Sotsiaalministeeriumis võrdsuspoliitikate osakonna peaspetsialisti tööd. Stuudios tuli juttu nii palgalõhest kui ka tema muusikalistest plaanidest.

Võrdsuspoliitikate osakonna peaspetsialist Hannaliisa Uusma ütles "Ringvaates", et meelelahutus- ja kultuurivaldkonnas eksisteerib Eestis hetkel kahekümne kahe protsendiline palgalõhe. "Ma ei oska öelda enda võrdluses öelda, kas see lõhe eksisteerib, see nõuaks spetsiifilisemat süvenemist valdkonna sees, aga seal pidavat eksisteerima omajagu erinevusi," sõnas ta ja tõdes, et tema arvates ei ole üheski valdkonnas lubatud, et palgad oleks soost sõltuvalt erinevad.

Samuti ei usu Uusma, et muusikute puhul sõltuks rahanumber ägedusest. "Kunsti- ja muusikavaldkonnas ning ka teistes valdkondades on üheks põhjuseks see, et naised küsivad väiksemat tasu," selgitas ta ja kinnitas, et naistel on teatav alalhoiuintsinkt.

"Mul on tunne, et palgalõhe näol on tegemist soolise võrdõiguslikkuse teemaga, mis on peavooluks muutunud," ütles Uusma ja lisas, et see teema on ilmselt piisavalt turvaline, ent samas ka problemaatiline, et mitmed poliitised jõud krabavad seda endale.

Lisaks enda värsekele ametikohale Sotsiaalministeeriumis kirjutab Hannaliisa Uusma ka doktoritööd, milles ta uurib postsovetliku mehelikkuse väljendust muusikas. "Muusika on selline valdkond, kus kerkivad esile väga normatiivsed identiteedid."

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: "Ringvaade"Inimesed
Londonis elav Peeter Rebane: kui oma käitumist muuta, muutub ka terrorism

Kontserdikorraldaja ja filmitegija Peeter Rebane on juba aastaid elanud Londonis ning tõdes, et viimase aja terrorilaine on suures osas meedia manipulatsioon inimeste hirmudega.

elu
Lasnamäe jaanipidustusedLasnamäe jaanipidustused
Lasnamäe jaanituli tõi kokku üle 6000 inimese

Üritus korraldati traditsiooniliselt paljudele linnaosaelanikele tuntud kohas: Paeväljal. Linnaosavalitsuse kinnitusel oli jaanilaupäeva tulnud tähistama üle 6000 inimese.

Tele/raadio
TV3 uudistesaate logo.TV3 uudistesaate logo.
Vabalevist lahkumisel säilivad Kanal 2 ja TV3 piirangud ja kohustused

Vabalevist lahkumisest teatanud Kanal 2-l ja TV3-l säilib kohustus näidata vähemalt kuuel päeval nädalas uudiseid ning nad ei pääse ka reklaamimahtu ja -sisu puudutavaist piiranguist, kinnitas Tehnilise Järelevalve Ameti (TJA) side- ja meediateenuste osakonna juhataja Oliver Gailan.