Kuulajad valisid Vikerraadio parimaks saateks "Müstilise Venemaa" ({{commentsTotal}})

David Vseviov võidukarikaga
David Vseviov võidukarikaga Autor: Helle Rudi/ERR

Vikerraadio 50. sünnipäeva puhul hääletas ligi tuhat kuulajat koduleheküljel parimaid saateid. Ülekaalukalt valiti parimaks David Vseviovi ajaloosari "Müstiline Venemaa".

Teise koha pälvis "Vikerhommik", mida praegu juhivad Taavi Libe, Märt Treier, Margit Kilumets, Meelis Süld, Helle Rudi, Anu Välba ja Silver Kuusik. Auväärsele kolmandale kohale hääletasid kuulajad Hendrik Relve saate "Kuula rändajat". Parimaks uueks saateks valiti Sten Teppani "Käbi ei kuku...". Nimetatud said kõik Vikerraadio kavas olevad saated.

Parima saate karikat kätte saades tänas David Vseviov kõiki oma kuulajaid ning ütles, et tal on meeldiv teada, kui palju on saatel jälgijaid, sest salvestuse ajal näeb ta ainsana kuulamas helioperaator Maris Tombachit. Praegu kõneleb "Müstiline Venemaa" vene kinokunstist ja parasjagu on luubi all näitlejannad. David Vseviov lausus, et saates on suur roll nendel, kellest juttu on, praegu näiteks sümpaatsetel näitlejannadel. "Kuid mõistagi tuleb rääkida ka ebameeldivatest inimestest," lisas Vseviov. Saate fenomeniks peab David Vseviov veel seda, et inimestel on põnev kuulda nendest sageli uskumatutest lugudest, mis nõukogudemaa elu juurde kuulusid.

Teise koha pälvinud "Vikerhommiku" kuulaja Tiiu teatas Taavi Libe kõne peale, et Taavi on tema lemmik. Raadiot kuulab Tiiu igal hommikul alates kella seitsmest, talle meeldivad nii intervjuud kui ka muusika.

Kolmandale kohale jõudnud "Kuula rändajat" saate austaja kirjeldab: "Ma olen saate kuulaja pea algusest peale, mulle väga meeldivad reisisaated ja avastusretked ning Hendrik Relvet on põnev kuulata, ta on väga hea jutustaja mis tahes teemal. Kuulan kõiki tema saateid olenemata teemast või paigast, Siberist Tulemaani või Kanadast Austraalia ja Antarktikani. Poole tunni pärast algab uus saade, ma juba ootan!"

Sten Teppani poolt hääletanud kuulaja kiitis saatejuhti laia silmaringi ja hea keelekasutuse pärast ning tõi eraldi välja tema oskuse tekitada kuulajates tunne, et kuhugi pole kiiret. Sten Teppanil oli karikat vastu võttes eriti hea meel selle üle, et kuulajad hindavad tema joont käsitleda teemasid rahulikult. "Kui mu "Käbi ei kuku..." saate külalised stuudiosse jõuavad ja maha istuvad, siis ütlengi neile, et hakkame rahulikult pihta, meil ei ole kuhugi kiiret." Nii jõuab Sten Teppan survet avaldamata mõnigi kord tundlike teemadeni, jätmata tüütu tuhnija tunnet.

Kuulajate lemmiksaadete esikümme
1. "Müstiline Venemaa"
2. "Vikerhommik"
3. "Kuula rändajat"
4. "Rahva teenrid"
5. "Mnemoturniir"
6. "Ööülikool"
7. "Aja jälg kivis"
8. "Eesti lugu"
9. "Huvitaja"
10. "Samost ja Rumm"

Toimetaja: Kerttu KaldojaInimesed
93-aastane Richard Rooden tegi oma 66. orienteerumishooaja avastardi

93-aastane Richard Rooden on Eesti eakaim orienteeruja. Oma 66. orienteerumishooaja avavõistluse tegi ta kodustel Kohtla-Nõmme radadel.

elu
Mai Palling õppis kohvi peale joonistama

Reedel ja laupäeval toimub Tallinnas kultuurikatlas kohvifestival ning reporter Mai Palling käis proovimas, kui hea kohvikunstniku ranne tal on.

Tele/raadio
estraadisangaridestraadisangarid
"Estraadisangarite" viimane osa keskendub Kikerpuu ja Naissoo loometeele

Eesti tuntud ja tunnustatud hitimeistreid Kustas Kikerpuud ja Uno Naissood ühendas suur armastus džässmuusika vastu ning aastakümnete pikkune panus meie muusikaõpetusse.

Eesti Laul
Ove Musting Zelmerlöwi numbrist: nii närvesöövat ülekannet ma ei mäletagi

Selle nädala lõpus jagatakse esmakordselt Eesti tele- ja filmiauhindu lisaks saatejuhtidele ja näitlejatele ka kaadri taha jäävatele inimestele, näiteks operaatoritele ja režissööridele. Parima režissööri auhinna nominent Ove Musting rääkis "Ringvaates" Måns Zelmerlöwi esinemise näitel Eesti Laulu režiitöö keerukustest.