ERR.ee video: Jaak Joala ja Radari albumi "Minu elu" esitlus ({{commentsTotal}})

Jaak Joala ja ansambel Radari albumile "Minu elu" on koondatud üheksateist tänaseni hästi tuntud ja armastatud laulu. ERR Menu tegi plaadiesitluselt otseülekande, salvestust saab nüüd järele vaadata.

"Radar oli Joala ellu kutsutud ansambel, kuhu ta koondas Eesti parimad pillimehed. Ta ise on korduvalt kinnitanud, et oli Radaris teisega võrdne, kuid tegelikult oli ikka tema liider," rääkis plaadi koostaja Olavi Pihlamägi. "Koostöö Radariga kestis 1977.-1983. aastani, mil NSVL kultuuriministeeriumi poolt Jaagule antud aastane esinemiskeeld ei andnud võimalust edasiseks koostööks."

Pihlamäe sõnul olid need aastad, mille laulud on plaadil “Minu elu”, ühelt poolt Joalale kui üleliidulisele superstaarile edukad, teisalt hakkas kodupublik lauljas järjest enam nägema "Kremli ööbikut", mis teda valusalt solvas. "Just Radari teeneks võib pidada uute eestikeelsete laulude salvestamise, mis tõid Jaagu kodusele kuulajale taas lähemale. Selle plaadi põhilisteks nimedeks, kelle repertuaari Jaak esitas, olid Cliff Richard ja Billy Joel. Esindatud on ka Jaagu hea sõbra, Leningradi helilooja Viktor Reznikovi looming ning mitmed selle ajahetke poplaulud, mis erinevate projektide või telesaadete tarbeks salvestati," selgitas Pihlamägi. "Radar andis lauludele rokilikuma soundi ja pani ka Jaaku neid teisiti esitama. See plaat on vääriline mälestus Radari ja Joala koostööst, mille algusest möödub tänavu 40 aastat."

Plaadi esitlusel esinesid ansambel Radari liige Sergei Pedersen ja Uku Suviste. Esitlust juhtis Olavi Pihlamägi.

Ansambel Radar 1981. aastal Autor: Jaan Rõõmus/ERR

Toimetaja: Kerttu KaldojaInimesed
Paremal Helina RistiParemal Helina Risti
Helina Risti vaatab filmide asemel unenägusid

Zebra Islandi solist Helina Risti unenäod on põnevust täis, mistõttu naine on loobunud isegi filmide vaatamisest.

elu
Piltuudis: põdraperekond soola limpsimas

Tartu ülikooli teadlased panid eelmisel sügisel kohalike jahimeeste abiga kümnele Kose-Mäo piirkonna põdrale raadiokaelused. Loomade liikumisteede uuring aitab paremini planeerida uue neljarealise maantee ökodukte. Suvi on põdraperekondadele toonud järelkasvu, kellele tutvustatakse ema poolt soola limpsimise mõnusid.

Tele/raadio
ETV ja ETV2 tähistavad filmidega režissöör Sulev Keeduse sünnipäeva

Homme tähistab režissöör Sulev Keedus 60. sünnipäeva ning sel puhul näitavad ETV ja ETV2 hinnatud režissööri kolme filmi.