ERR.ee video: Jaak Joala ja Radari albumi "Minu elu" esitlus ({{commentsTotal}})

Jaak Joala ja ansambel Radari albumile "Minu elu" on koondatud üheksateist tänaseni hästi tuntud ja armastatud laulu. ERR Menu tegi plaadiesitluselt otseülekande, salvestust saab nüüd järele vaadata.

"Radar oli Joala ellu kutsutud ansambel, kuhu ta koondas Eesti parimad pillimehed. Ta ise on korduvalt kinnitanud, et oli Radaris teisega võrdne, kuid tegelikult oli ikka tema liider," rääkis plaadi koostaja Olavi Pihlamägi. "Koostöö Radariga kestis 1977.-1983. aastani, mil NSVL kultuuriministeeriumi poolt Jaagule antud aastane esinemiskeeld ei andnud võimalust edasiseks koostööks."

Pihlamäe sõnul olid need aastad, mille laulud on plaadil “Minu elu”, ühelt poolt Joalale kui üleliidulisele superstaarile edukad, teisalt hakkas kodupublik lauljas järjest enam nägema "Kremli ööbikut", mis teda valusalt solvas. "Just Radari teeneks võib pidada uute eestikeelsete laulude salvestamise, mis tõid Jaagu kodusele kuulajale taas lähemale. Selle plaadi põhilisteks nimedeks, kelle repertuaari Jaak esitas, olid Cliff Richard ja Billy Joel. Esindatud on ka Jaagu hea sõbra, Leningradi helilooja Viktor Reznikovi looming ning mitmed selle ajahetke poplaulud, mis erinevate projektide või telesaadete tarbeks salvestati," selgitas Pihlamägi. "Radar andis lauludele rokilikuma soundi ja pani ka Jaaku neid teisiti esitama. See plaat on vääriline mälestus Radari ja Joala koostööst, mille algusest möödub tänavu 40 aastat."

Plaadi esitlusel esinesid ansambel Radari liige Sergei Pedersen ja Uku Suviste. Esitlust juhtis Olavi Pihlamägi.

Ansambel Radar 1981. aastal Autor: Jaan Rõõmus/ERR

Toimetaja: Kerttu KaldojaInimesed
Alexandra Elizabeth LjadovAlexandra Elizabeth Ljadov
Tippmodell Alexandra Elizabeth Ljadov: tõlgin kõik ideesähvatused visuaalseks kunstiks

Maailma tipp-viiekümne modelli hulka kuuluv Alexandra Elizabeth Ljadov rääkis intervjuus modelllitööst ja visuaalsest eneseväljendusest.

elu
Ka Kohtla-Järvel on laulupeole venekeelse laulu lisamise osas arvamused erinevad

Kohtla-Järvel peeti laste laulu- ja tantsupidu. "Aktuaalne kaamera" käis uurimas, mida arvatakse seal Keskerakonna poliitiku Mihhail Kõlvarti ideest lisada laulupeo kavasse venekeelne laul.

Tele/raadio
ETV ekraanile jõuab Briti ajastudraama "Victoria"

Täna õhtul kell 21.35 jõuab ETV ekraanile uus Briti draamasari "Victoria", mis viib vaatajad ajas 180 aastat tagasi, otse Inglise õukonnaellu.