ERR.ee video: Jaak Joala ja Radari albumi "Minu elu" esitlus ({{commentsTotal}})

Jaak Joala ja ansambel Radari albumile "Minu elu" on koondatud üheksateist tänaseni hästi tuntud ja armastatud laulu. ERR Menu tegi plaadiesitluselt otseülekande, salvestust saab nüüd järele vaadata.

"Radar oli Joala ellu kutsutud ansambel, kuhu ta koondas Eesti parimad pillimehed. Ta ise on korduvalt kinnitanud, et oli Radaris teisega võrdne, kuid tegelikult oli ikka tema liider," rääkis plaadi koostaja Olavi Pihlamägi. "Koostöö Radariga kestis 1977.-1983. aastani, mil NSVL kultuuriministeeriumi poolt Jaagule antud aastane esinemiskeeld ei andnud võimalust edasiseks koostööks."

Pihlamäe sõnul olid need aastad, mille laulud on plaadil “Minu elu”, ühelt poolt Joalale kui üleliidulisele superstaarile edukad, teisalt hakkas kodupublik lauljas järjest enam nägema "Kremli ööbikut", mis teda valusalt solvas. "Just Radari teeneks võib pidada uute eestikeelsete laulude salvestamise, mis tõid Jaagu kodusele kuulajale taas lähemale. Selle plaadi põhilisteks nimedeks, kelle repertuaari Jaak esitas, olid Cliff Richard ja Billy Joel. Esindatud on ka Jaagu hea sõbra, Leningradi helilooja Viktor Reznikovi looming ning mitmed selle ajahetke poplaulud, mis erinevate projektide või telesaadete tarbeks salvestati," selgitas Pihlamägi. "Radar andis lauludele rokilikuma soundi ja pani ka Jaaku neid teisiti esitama. See plaat on vääriline mälestus Radari ja Joala koostööst, mille algusest möödub tänavu 40 aastat."

Plaadi esitlusel esinesid ansambel Radari liige Sergei Pedersen ja Uku Suviste. Esitlust juhtis Olavi Pihlamägi.

Ansambel Radar 1981. aastal Autor: Jaan Rõõmus/ERR

Toimetaja: Kerttu KaldojaInimesed
Magda-Maria maalimiskirest: tütar sundis, et hakka maalima, mis sa vahid niisama

"Ringvaade" tutvustas 83-aastast Magda-Maria Pentsat, kes pärast abikaasa surma peletas leina eemale maalimisega. Uue hobiga tegeleb ta vaatamata halvenevale silmanägemisele.

elu
"Ringvaade" esitles "Füübitsat"

Mare Müürsepp ja Heli Lukner selgitasid "Ringvaates", kuidas lastele füüsika põnevaks teha. Nende töö tulemusena on valminud füüsika aabiks "Füübits".

Tele/raadio
Saade Saade
Saade "Estraadisangarid" toob eetrisse Uno Loobi muusikutee

Telesaade "Estraadisangarid" toob täna eetrisse armastatud Eesti laulja Uno Loobi muusikutee.

Eesti Laul
Ove Musting Zelmerlöwi numbrist: nii närvesöövat ülekannet ma ei mäletagi

Selle nädala lõpus jagatakse esmakordselt Eesti tele- ja filmiauhindu lisaks saatejuhtidele ja näitlejatele ka kaadri taha jäävatele inimestele, näiteks operaatoritele ja režissööridele. Parima režissööri auhinna nominent Ove Musting rääkis "Ringvaates" Måns Zelmerlöwi esinemise näitel Eesti Laulu režiitöö keerukustest.