Suri Briti näitleja Tim Pigott-Smith ({{commentsTotal}})

Tim Pigott-Smith
Tim Pigott-Smith Autor: AFP/Scanpix

Baftaga auhinnatud Briti näitleja Tim Pigott-Smith suri 70-aastaselt.

"Me peame kahetsusega teatama, et Tim Pigott-Smith suri täna hommikul. Armastatud ja hinnatud näitleja jääb paljudele meelde kui härrasmees ja tõeline sõber. Teda jäädakse igatsema," kirjutas näitleja agent John Grant, vahendas BBC.

Tim Pigott-Smith on tuntud eelkõige oma rolli eest seriaalis "The Jewel in the Crown", mille eest ta 1984. aastal Bafta pälvis. Mõne aasta eest tunnustati Pigott-Smithi kuningas Charles III rolli eest Olivieri ja Tony Awardi preemiatega. Sellel aastal otsustati näitlejale anda Briti Impeeriumi orden.

Mees pidi kehastama Willy Lomani peagi etenduvas teatritükis "Death of a Salesman", kus mängib ka tema naine Pamela Miles. Nädala alguses murdis mees proovide ajal luu ja vajas operatsiooni, kuid teatrilavale enam ei jõudnudki.

Pigott-Smithile on sotsiaalmeedias austust avaldanud paljud näitlejad Miranda Hartist Kevin Spaceyni. "Täna jättis lavaga hüvasti suurepärane näitleja. Ta oli enamat kui näitleja, ta oli suurepärane mees. Sõber ja mees, kes oli üks lahkematest, keda eales tundnud olen," kirjutas Spacey.

Toimetaja: Rutt ErnitsInimesed
93-aastane Richard Rooden tegi oma 66. orienteerumishooaja avastardi

93-aastane Richard Rooden on Eesti eakaim orienteeruja. Oma 66. orienteerumishooaja avavõistluse tegi ta kodustel Kohtla-Nõmme radadel.

elu
Mai Palling õppis kohvi peale joonistama

Reedel ja laupäeval toimub Tallinnas kultuurikatlas kohvifestival ning reporter Mai Palling käis proovimas, kui hea kohvikunstniku ranne tal on.

Tele/raadio
estraadisangaridestraadisangarid
"Estraadisangarite" viimane osa keskendub Kikerpuu ja Naissoo loometeele

Eesti tuntud ja tunnustatud hitimeistreid Kustas Kikerpuud ja Uno Naissood ühendas suur armastus džässmuusika vastu ning aastakümnete pikkune panus meie muusikaõpetusse.

Eesti Laul
Ove Musting Zelmerlöwi numbrist: nii närvesöövat ülekannet ma ei mäletagi

Selle nädala lõpus jagatakse esmakordselt Eesti tele- ja filmiauhindu lisaks saatejuhtidele ja näitlejatele ka kaadri taha jäävatele inimestele, näiteks operaatoritele ja režissööridele. Parima režissööri auhinna nominent Ove Musting rääkis "Ringvaates" Måns Zelmerlöwi esinemise näitel Eesti Laulu režiitöö keerukustest.