Galerii: Koolitantsu finaali esimene päev ({{commentsTotal}})

Koolitantsu finaali I päev
Vaata galeriid
903 pilti
Foto: Koolitantsu finaali I päev Autor: Egon Tintse

Koolitants 2017 finaalkontsertide esimesel päeval valiti rahva lemmik ning lavale jõudsid laste- ja koolitantsud.

Selle aasta jaanuaris ja veebruaris osales Koolitantsu võistlustules 600 tantsu enam kui 6000 noore tantsija esituses. 1.aprillil jõudis neist Paide kultuurikeskusesse esimesele finaalipäevale omakorda enam kui 600 noort tantsijat.

Tele- ja pealtvaatajate SMS-hääletuse tulemusel valiti rahva lemmikuks Maerobic tantsustuudio etteastega "Põgenemine". Kokku osales rahva lemmiku valimisel kümme tantsu kõikidelt maakondlike tantsupäevade nädalavahetustelt.

Lastetantsude kontserdil pärjati mudilaste vanuseastmes laureaadiks Tähtvere tantsukeskus tantsuga "Väikemeeste vägi" (juhendajad Kerstin Lõhmus ja Bertram Sargla) ning nominentideks tantsuteater Polly "Suusatund" (juhendaja Polina Žukova-Lazartšuk) ja Janne Ristimetsa tantsustuudio "Ingli valgus" (juhendaja Janne Ristimets).

1.-4. klasside vanuseastmes sai laureaadiks kuulutatud Studio JOY ja Läänemere gümnaasiumi "Unustatud nukud" (juhendaja Alexander Makarov) ning nominentideks SK Finess tantsuga "Ükskord koolis…" (juhendaja Nele Kimmel) ja Studio JOY "Oh, kui kõrge" (juhendaja Sergejs Tarasena).

Lavale astusid ka koolitantsu žanri tantsijad. Sellesse žanrisse on oodatud osalema eelkõige üldhariduskoolide õpilased või need, kes ei soovi end kõrvutada tantsukoolide ja -stuudiotega.

4.-7. klasside vanuseastmes pärjati koolitantsu žanris laureaadiks Paide oma Lihtsalt Poisid tantsuga "Meie tänava poisid" (juhendaja Tarmo Ait). Nominentideks said selles vanuseastmes Tarvastu gümnaasiumi noored tantsuga "See piinab" (juhendaja Laira Pakasaar) ja Paide gümnaasiumi 5a klass tantsuga "Metsikud indiaanlased" (juhendaja Andriana Lomakina).

Koolitantsude 6.-9. klasside laureaadiks sai teist aastat järjest Vaida tantsutrupp Hoop Side tantsuga "Täna öösel me ei maga" (juhendaja Deisi Viimne). Nominendidiplomi said Paide gümnaasiumi 9b klass tantsu "Tähelepanu!" (juhendajad Keiti Pommer ja Andra Norma) eest ja Paide gümnaasiumi 8b klass tantsu "Rockabilly rock" (juhendaja Elsbeth Heinaste) eest.

10.-12. klasside laureaaditiitli pälvis noor ja andekas tantsulooja Markus Monak Pärnu Sütevaka humanitaargümnaasiumi noortele loodud tantsu "Ärtu emand ehk õigus vabadele" eest. Sama vanuseastme nominendina läksid koju Paide gümnaasiumi 11. klassi noored tantsijad oma tantsuga "Ayele hõim" (juhendaja Liili FIlippov).

Koolitants 2017 jätkub sügisel Koolitantsu Kompanii etendustega, mille lavastavad sel aastal Ruslan Stepanov, Eliisa Sirelpuu, Andre Laine ja Aleksandr Žemžurov.

Toimetaja: Kerttu KaldojaInimesed
93-aastane Richard Rooden tegi oma 66. orienteerumishooaja avastardi

93-aastane Richard Rooden on Eesti eakaim orienteeruja. Oma 66. orienteerumishooaja avavõistluse tegi ta kodustel Kohtla-Nõmme radadel.

elu
Mai Palling õppis kohvi peale joonistama

Reedel ja laupäeval toimub Tallinnas kultuurikatlas kohvifestival ning reporter Mai Palling käis proovimas, kui hea kohvikunstniku ranne tal on.

Tele/raadio
estraadisangaridestraadisangarid
"Estraadisangarite" viimane osa keskendub Kikerpuu ja Naissoo loometeele

Eesti tuntud ja tunnustatud hitimeistreid Kustas Kikerpuud ja Uno Naissood ühendas suur armastus džässmuusika vastu ning aastakümnete pikkune panus meie muusikaõpetusse.

Eesti Laul
Ove Musting Zelmerlöwi numbrist: nii närvesöövat ülekannet ma ei mäletagi

Selle nädala lõpus jagatakse esmakordselt Eesti tele- ja filmiauhindu lisaks saatejuhtidele ja näitlejatele ka kaadri taha jäävatele inimestele, näiteks operaatoritele ja režissööridele. Parima režissööri auhinna nominent Ove Musting rääkis "Ringvaates" Måns Zelmerlöwi esinemise näitel Eesti Laulu režiitöö keerukustest.