Galerii: Koolitantsu finaali esimene päev ({{commentsTotal}})

Koolitants 2017 finaalkontsertide esimesel päeval valiti rahva lemmik ning lavale jõudsid laste- ja koolitantsud.

Selle aasta jaanuaris ja veebruaris osales Koolitantsu võistlustules 600 tantsu enam kui 6000 noore tantsija esituses. 1.aprillil jõudis neist Paide kultuurikeskusesse esimesele finaalipäevale omakorda enam kui 600 noort tantsijat.

Tele- ja pealtvaatajate SMS-hääletuse tulemusel valiti rahva lemmikuks Maerobic tantsustuudio etteastega "Põgenemine". Kokku osales rahva lemmiku valimisel kümme tantsu kõikidelt maakondlike tantsupäevade nädalavahetustelt.

Lastetantsude kontserdil pärjati mudilaste vanuseastmes laureaadiks Tähtvere tantsukeskus tantsuga "Väikemeeste vägi" (juhendajad Kerstin Lõhmus ja Bertram Sargla) ning nominentideks tantsuteater Polly "Suusatund" (juhendaja Polina Žukova-Lazartšuk) ja Janne Ristimetsa tantsustuudio "Ingli valgus" (juhendaja Janne Ristimets).

1.-4. klasside vanuseastmes sai laureaadiks kuulutatud Studio JOY ja Läänemere gümnaasiumi "Unustatud nukud" (juhendaja Alexander Makarov) ning nominentideks SK Finess tantsuga "Ükskord koolis…" (juhendaja Nele Kimmel) ja Studio JOY "Oh, kui kõrge" (juhendaja Sergejs Tarasena).

Lavale astusid ka koolitantsu žanri tantsijad. Sellesse žanrisse on oodatud osalema eelkõige üldhariduskoolide õpilased või need, kes ei soovi end kõrvutada tantsukoolide ja -stuudiotega.

4.-7. klasside vanuseastmes pärjati koolitantsu žanris laureaadiks Paide oma Lihtsalt Poisid tantsuga "Meie tänava poisid" (juhendaja Tarmo Ait). Nominentideks said selles vanuseastmes Tarvastu gümnaasiumi noored tantsuga "See piinab" (juhendaja Laira Pakasaar) ja Paide gümnaasiumi 5a klass tantsuga "Metsikud indiaanlased" (juhendaja Andriana Lomakina).

Koolitantsude 6.-9. klasside laureaadiks sai teist aastat järjest Vaida tantsutrupp Hoop Side tantsuga "Täna öösel me ei maga" (juhendaja Deisi Viimne). Nominendidiplomi said Paide gümnaasiumi 9b klass tantsu "Tähelepanu!" (juhendajad Keiti Pommer ja Andra Norma) eest ja Paide gümnaasiumi 8b klass tantsu "Rockabilly rock" (juhendaja Elsbeth Heinaste) eest.

10.-12. klasside laureaaditiitli pälvis noor ja andekas tantsulooja Markus Monak Pärnu Sütevaka humanitaargümnaasiumi noortele loodud tantsu "Ärtu emand ehk õigus vabadele" eest. Sama vanuseastme nominendina läksid koju Paide gümnaasiumi 11. klassi noored tantsijad oma tantsuga "Ayele hõim" (juhendaja Liili FIlippov).

Koolitants 2017 jätkub sügisel Koolitantsu Kompanii etendustega, mille lavastavad sel aastal Ruslan Stepanov, Eliisa Sirelpuu, Andre Laine ja Aleksandr Žemžurov.

Toimetaja: Kerttu KaldojaInimesed
Londonis elav Peeter Rebane: kui oma käitumist muuta, muutub ka terrorism

Kontserdikorraldaja ja filmitegija Peeter Rebane on juba aastaid elanud Londonis ning tõdes, et viimase aja terrorilaine on suures osas meedia manipulatsioon inimeste hirmudega.

elu
Maret Tamjärv: jaanitule kuma kaitses põlde, pererahvast, loomi

Maret Tamjärv vabaõhumuuseumist tutvustas Vikerraadios jaanitavasid.

Tele/raadio
TV3 uudistesaate logo.TV3 uudistesaate logo.
Vabalevist lahkumisel säilivad Kanal 2 ja TV3 piirangud ja kohustused

Vabalevist lahkumisest teatanud Kanal 2-l ja TV3-l säilib kohustus näidata vähemalt kuuel päeval nädalas uudiseid ning nad ei pääse ka reklaamimahtu ja -sisu puudutavaist piiranguist, kinnitas Tehnilise Järelevalve Ameti (TJA) side- ja meediateenuste osakonna juhataja Oliver Gailan.