Kadri Voorand esitab Veljo Tormise loomingut džässivõtmes ({{commentsTotal}})

Kadri Voorand
Kadri Voorand Autor: Stina Kase

Jazzi- ja kirjandusklubi Taff Club toob Mustpeade Maja Valges saalis ettekandele sellekevadise esimese täispika kontserdi "Kummardus Veljo Tormisele", milles tulevad ettekandele Tormise laulude džässiversioonid.

Kadri Voorand (vokaal), Liisi Koikson (vokaal), Paul Daniel (kitarr) ja Jaak Sooäär (kitarr) esitavad Tormise laulutsüklite "Ingerimaa õhtud" ja "Seitseteist eesti pulmalaulu" džässiseadeid, luulet loeb Tuuli Velling.

Kadri Voorand on ühe oma varaseima muusikalise mõjutajana nimetanud just Veljo Tormise muusikat. "Tormist olen laulnud juba teismelisena Eesti koolinoorte segakooris Taavi Esko käe all. Sellises õrnas eas läbitud muusika jätab teatavasti jälje kogu eluks. Nii on mulle muu hulgas eriti südamesse läinud ka "17 eesti pulmalaulu" ja "Ingerimaa õhtud", mida esitame osaliselt ka oma kavas. Projekt sündis Jaak Sooääre ja minu ammusest kavatsusest Tormise kava mingil moel teha. Kaks soovi said kokku ja kollektiivi sai kutsutud kaks ülejäänud liiget vastavalt sellele, kes meiega parima võimaliku ansambli moodustaksid, et tekiks sulandumine nagu kooris," ütles Kadri Voorand.

Kadri Voorand pärjati 2017. aastal Eesti naisartisti tiitliga ning koosseis Voorand-Koikson-Sooäär-Daniel pälvis Eesti pärimusmuusika keskuse poolt välja antava muusikaauhinna Etnokulp aastal 2016 parima uue koosseisuna.   

Toimetaja: Rutt ErnitsInimesed
"Ringvaade" tegi Virus tiiru hotelli staažikaima töötajaga

Viru hotell saab 45-aastaseks. "Ringvaade" käis legendaarse hotelli põnevaid lugusid meenutamas koos mehega, kes töötas seal esimesest päevast peale.

elu
Sõmerus kogunesid kaktusekasvatajad

Sõmerus said kokku kaktuste ja teiste sukulentsete taimede kasvatajad. Kokkutulnutel oli võimalus teha annetusoste veebruarikuus Vändra vallas Saare-Tõrvaaugu aiandis toimunud tulekahjus hävinud Eesti esinduslikuma kaktusekollektsiooni taastamiseks.

Tele/raadio
Mai on ETV2-s taas keskkonnakuu

Teisipäeva ja neljapäeva õhtuti jõuab ETV2-s eetrisse üheksa värsket ja haaravat dokumentaalfilmi, mis avavad maailma seninägematul moel.

Eesti Laul
Ove Musting Zelmerlöwi numbrist: nii närvesöövat ülekannet ma ei mäletagi

Selle nädala lõpus jagatakse esmakordselt Eesti tele- ja filmiauhindu lisaks saatejuhtidele ja näitlejatele ka kaadri taha jäävatele inimestele, näiteks operaatoritele ja režissööridele. Parima režissööri auhinna nominent Ove Musting rääkis "Ringvaates" Måns Zelmerlöwi esinemise näitel Eesti Laulu režiitöö keerukustest.