Kadri Voorand esitab Veljo Tormise loomingut džässivõtmes ({{commentsTotal}})

Kadri Voorand
Kadri Voorand Autor/allikas: Stina Kase

Jazzi- ja kirjandusklubi Taff Club toob Mustpeade Maja Valges saalis ettekandele sellekevadise esimese täispika kontserdi "Kummardus Veljo Tormisele", milles tulevad ettekandele Tormise laulude džässiversioonid.

Kadri Voorand (vokaal), Liisi Koikson (vokaal), Paul Daniel (kitarr) ja Jaak Sooäär (kitarr) esitavad Tormise laulutsüklite "Ingerimaa õhtud" ja "Seitseteist eesti pulmalaulu" džässiseadeid, luulet loeb Tuuli Velling.

Kadri Voorand on ühe oma varaseima muusikalise mõjutajana nimetanud just Veljo Tormise muusikat. "Tormist olen laulnud juba teismelisena Eesti koolinoorte segakooris Taavi Esko käe all. Sellises õrnas eas läbitud muusika jätab teatavasti jälje kogu eluks. Nii on mulle muu hulgas eriti südamesse läinud ka "17 eesti pulmalaulu" ja "Ingerimaa õhtud", mida esitame osaliselt ka oma kavas. Projekt sündis Jaak Sooääre ja minu ammusest kavatsusest Tormise kava mingil moel teha. Kaks soovi said kokku ja kollektiivi sai kutsutud kaks ülejäänud liiget vastavalt sellele, kes meiega parima võimaliku ansambli moodustaksid, et tekiks sulandumine nagu kooris," ütles Kadri Voorand.

Kadri Voorand pärjati 2017. aastal Eesti naisartisti tiitliga ning koosseis Voorand-Koikson-Sooäär-Daniel pälvis Eesti pärimusmuusika keskuse poolt välja antava muusikaauhinna Etnokulp aastal 2016 parima uue koosseisuna.   

Toimetaja: Rutt ErnitsInimesed
Londonis elav Peeter Rebane: kui oma käitumist muuta, muutub ka terrorism

Kontserdikorraldaja ja filmitegija Peeter Rebane on juba aastaid elanud Londonis ning tõdes, et viimase aja terrorilaine on suures osas meedia manipulatsioon inimeste hirmudega.

elu
Lasnamäe jaanipidustusedLasnamäe jaanipidustused
Lasnamäe jaanituli tõi kokku üle 6000 inimese

Üritus korraldati traditsiooniliselt paljudele linnaosaelanikele tuntud kohas: Paeväljal. Linnaosavalitsuse kinnitusel oli jaanilaupäeva tulnud tähistama üle 6000 inimese.

Tele/raadio
TV3 uudistesaate logo.TV3 uudistesaate logo.
Vabalevist lahkumisel säilivad Kanal 2 ja TV3 piirangud ja kohustused

Vabalevist lahkumisest teatanud Kanal 2-l ja TV3-l säilib kohustus näidata vähemalt kuuel päeval nädalas uudiseid ning nad ei pääse ka reklaamimahtu ja -sisu puudutavaist piiranguist, kinnitas Tehnilise Järelevalve Ameti (TJA) side- ja meediateenuste osakonna juhataja Oliver Gailan.