Kuula ja võrdle: Belgia eurolaulu peetakse plagiaadiks ({{commentsTotal}})

Eurovisiooni lauluvõistluse juurde kuuluvad pea igal aastal plagiaadisüüdistused ning sel aastal on kriitika alla sattunud Belgia eurolaul.

Paljude muusikahuviliste arvates on Blanche'i esitatud pala "City Lights" koopia Alexe Gaudreault palast "ÉCLAT". Helilooja Olav Ehala andis "Ringvaates" oma hinnangu.

"Kui neid kõrvuti kuulata ja mitte väga süveneda, võib öelda küll, et see koht on sarnane, aga ülejäänud lauluosad kulgevad erinevalt," ütles Ehala.

Ta lisas, et peenanalüüsist lähtudes pole mõtet selle juhtumiga kohtusse minna, sest laulud pole nii sarnased. "Kui teha peenanalüüsi, siis need sarnased kohad pole tegelikult päris samad, sest seal on väike vahe harmoonias ja intervalliasetuses, kust see meloodiakäik algab," ütles Ehala, kes ei süüdistaks Belgia eurolugu liiga rängalt.

Ka Eesti eurolaulu on korra plagiaadis süüdistatud. Põhja-Tallinna lugu "Meil on aega veel" peeti liiga sarnaseks Johann Pachelbeli 1680. aastal loodud palaga "Kaanon D-mažooris".

Blanche - "City Lights"

Alexe Gaudreault - "ÉCLAT"

Toimetaja: Rutt ErnitsInimesed
Londonis elav Peeter Rebane: kui oma käitumist muuta, muutub ka terrorism

Kontserdikorraldaja ja filmitegija Peeter Rebane on juba aastaid elanud Londonis ning tõdes, et viimase aja terrorilaine on suures osas meedia manipulatsioon inimeste hirmudega.

elu
Lasnamäe jaanipidustusedLasnamäe jaanipidustused
Lasnamäe jaanituli tõi kokku üle 6000 inimese

Üritus korraldati traditsiooniliselt paljudele linnaosaelanikele tuntud kohas: Paeväljal. Linnaosavalitsuse kinnitusel oli jaanilaupäeva tulnud tähistama üle 6000 inimese.

Tele/raadio
TV3 uudistesaate logo.TV3 uudistesaate logo.
Vabalevist lahkumisel säilivad Kanal 2 ja TV3 piirangud ja kohustused

Vabalevist lahkumisest teatanud Kanal 2-l ja TV3-l säilib kohustus näidata vähemalt kuuel päeval nädalas uudiseid ning nad ei pääse ka reklaamimahtu ja -sisu puudutavaist piiranguist, kinnitas Tehnilise Järelevalve Ameti (TJA) side- ja meediateenuste osakonna juhataja Oliver Gailan.