Kuula ja võrdle: Belgia eurolaulu peetakse plagiaadiks ({{commentsTotal}})

Eurovisiooni lauluvõistluse juurde kuuluvad pea igal aastal plagiaadisüüdistused ning sel aastal on kriitika alla sattunud Belgia eurolaul.

Paljude muusikahuviliste arvates on Blanche'i esitatud pala "City Lights" koopia Alexe Gaudreault palast "ÉCLAT". Helilooja Olav Ehala andis "Ringvaates" oma hinnangu.

"Kui neid kõrvuti kuulata ja mitte väga süveneda, võib öelda küll, et see koht on sarnane, aga ülejäänud lauluosad kulgevad erinevalt," ütles Ehala.

Ta lisas, et peenanalüüsist lähtudes pole mõtet selle juhtumiga kohtusse minna, sest laulud pole nii sarnased. "Kui teha peenanalüüsi, siis need sarnased kohad pole tegelikult päris samad, sest seal on väike vahe harmoonias ja intervalliasetuses, kust see meloodiakäik algab," ütles Ehala, kes ei süüdistaks Belgia eurolugu liiga rängalt.

Ka Eesti eurolaulu on korra plagiaadis süüdistatud. Põhja-Tallinna lugu "Meil on aega veel" peeti liiga sarnaseks Johann Pachelbeli 1680. aastal loodud palaga "Kaanon D-mažooris".

Blanche - "City Lights"

Alexe Gaudreault - "ÉCLAT"

Toimetaja: Rutt ErnitsInimesed
"Ringvaade" tegi Virus tiiru hotelli staažikaima töötajaga

Viru hotell saab 45-aastaseks. "Ringvaade" käis legendaarse hotelli põnevaid lugusid meenutamas koos mehega, kes töötas seal esimesest päevast peale.

elu
Sõmerus kogunesid kaktusekasvatajad

Sõmerus said kokku kaktuste ja teiste sukulentsete taimede kasvatajad. Kokkutulnutel oli võimalus teha annetusoste veebruarikuus Vändra vallas Saare-Tõrvaaugu aiandis toimunud tulekahjus hävinud Eesti esinduslikuma kaktusekollektsiooni taastamiseks.

Tele/raadio
Mai on ETV2-s taas keskkonnakuu

Teisipäeva ja neljapäeva õhtuti jõuab ETV2-s eetrisse üheksa värsket ja haaravat dokumentaalfilmi, mis avavad maailma seninägematul moel.

Eesti Laul
Ove Musting Zelmerlöwi numbrist: nii närvesöövat ülekannet ma ei mäletagi

Selle nädala lõpus jagatakse esmakordselt Eesti tele- ja filmiauhindu lisaks saatejuhtidele ja näitlejatele ka kaadri taha jäävatele inimestele, näiteks operaatoritele ja režissööridele. Parima režissööri auhinna nominent Ove Musting rääkis "Ringvaates" Måns Zelmerlöwi esinemise näitel Eesti Laulu režiitöö keerukustest.