"Veronat" ennustatakse Eurovisiooni teise poolfinaali võitjaks ({{commentsTotal}})

Eesti Laul 2017
Eesti Laul 2017 Autor: Aurelia Minev/ERR

Euroblogi Oikotimesi ennustusel hääletati Eesti eurolaul "Verona" lauluvõistluse teise poolfinaali võitjaks.

Tulemused arvutati žürii ja fännide häälte kokkuliitmisel, mille järgi on Eesti võiduvõimalus teises poolfinaalis 9.5 protsenti. Kui fännid ennustavad Eestit teise poolfinaali esimeseks, siis žürii annaks Eestile seitsmenda koha. 

Häälte kokkuliitmise tulemusel on teisel kohal Bulgaaria lugu 8,9-protsendilise võiduvõimalusega ning kolmandal Makedoonia 8,7 protsendiga.

Eesti suurimad konkurendid II poolfinaalis:

 

Esimese poolfinaali favoriidiks peetakse Belgiat 11,6 protsendiga. Teisel kohal on fännide ja žürii häälte tulemusel Rootsi ning kolmandal Aserbaidžaan.

Oikotimes on Eurovisiooni võitjat ennustanud juba 1990. aastast. 2011. aastast on hääletustulemused olnud ülimalt täpsed, kui võitjaks ennustati õigesti Aserbaidžaan. 2012. aastal ennustas euroblogi taas õigesti ning võitjaks tuli Rootsi esindaja Loreen. 2013. aastal ennustati võitu õigesti Taanile ning 2014. aastal läks võit Austriale, kes võitis ka euroblogi ennustustabeli. Möödunud aastal ennustati võitu Venemaale, kes lõpetas kolmandana.

Vaata tänavusi ennustusi SIIT.

Toimetaja: Rutt ErnitsInimesed
"Ringvaade" tegi Virus tiiru hotelli staažikaima töötajaga

Viru hotell saab 45-aastaseks. "Ringvaade" käis legendaarse hotelli põnevaid lugusid meenutamas koos mehega, kes töötas seal esimesest päevast peale.

elu
Sõmerus kogunesid kaktusekasvatajad

Sõmerus said kokku kaktuste ja teiste sukulentsete taimede kasvatajad. Kokkutulnutel oli võimalus teha annetusoste veebruarikuus Vändra vallas Saare-Tõrvaaugu aiandis toimunud tulekahjus hävinud Eesti esinduslikuma kaktusekollektsiooni taastamiseks.

Tele/raadio
Mai on ETV2-s taas keskkonnakuu

Teisipäeva ja neljapäeva õhtuti jõuab ETV2-s eetrisse üheksa värsket ja haaravat dokumentaalfilmi, mis avavad maailma seninägematul moel.

Eesti Laul
Ove Musting Zelmerlöwi numbrist: nii närvesöövat ülekannet ma ei mäletagi

Selle nädala lõpus jagatakse esmakordselt Eesti tele- ja filmiauhindu lisaks saatejuhtidele ja näitlejatele ka kaadri taha jäävatele inimestele, näiteks operaatoritele ja režissööridele. Parima režissööri auhinna nominent Ove Musting rääkis "Ringvaates" Måns Zelmerlöwi esinemise näitel Eesti Laulu režiitöö keerukustest.