"Vikerhommik" püüdis juubeli puhul raadio maailmarekordeid purustada ({{commentsTotal}})

{{1491144180000 | amCalendar}}

Vikerraadio tähistas oma 50. sünnipäeva ning püüdis otse-eetris purustada raadioga seotud maailmarekordeid. Kuulajate ja külaliste abiga võeti ette mitu rekordiüritust. "Ringvaate" reporter Jüri Muttika käis neile kaasa elamas ja sattus isegi ootamatult kaasa lööma.

 

Kell 5.40 alustasid Jüri Muttika ja Taavi Libe Vikerraadio stuudios sammumist, et ületada austraallastele Pablo Newton Farley'le ja Angie Ayersile kuuluv maailmarekord teha otsesaadet juhtides tunniga 14 223 sammu. Maailmarekordit Vikerraadio eetris siiski ei püstitatud, kokku saadi 14 166 sammu.

Kell 5.45 helistati Saaremaale Raimond Ellikule, kelle lehmad on Vikerraadio püsikuulajad.

Kell 6.50 esitas ITL-i segakoor dirigent Paul Purga juhatusel lauldes värsket ilmateadet ja liiklussõnumeid, et ületada Kanada raadiole K-Rock 89.3 kuuluvat maailmarekordit, kui 13 inimest esitas otse-eetris korraga ilmateadet.

Kell 7.35 üritati ületada inglannast raadiosaatejuhile Kate Lawlerile kuuluvat maailmarekordit. Lawler juhatas 30 sekundi jooksul 17 laulu sisse ja välja. Rekordit üritasid ületada uudistetoimetaja Margitta Otsmaa, spordikommentaator Alvar Tiisler ja räppar Cool D.

Kell 7.50 kuulis uut versiooni Õhtujutu "Unelaulust", mille omaaegsest esitajast Laura Tederist on saanud Vikerraadio töötaja.

Kell 8.08 oli spordiuudistega eetris peaminister Jüri Ratas.

Kell 8.15 võistlesid mini-Mnemoturniiri raames Marju Kõivupuu ja rekordküsija Rein Laumets.

Kell 8.40 Vikerraadio stuudiosse oodati õnnitlejaid "Terevisioonist".

Kell 8.50 püstitati raadiokuulajate abil maailmarekord: kõige rohkem saate helistajaid ühe minuti jooksul, kes ütlesid "Vikerraadio". Vikerraadiosse kogunes palju nimekaid õnnitlejaid.

Kell 9.15 jätkus "Vikerhommik" raadiomaja fuajeest, kuhu oodati raadiokuulajaid sünnipäevale ning pakuti neile pirukaid.

Toimetaja: Kaspar ViilupInimesed
93-aastane Richard Rooden tegi oma 66. orienteerumishooaja avastardi

93-aastane Richard Rooden on Eesti eakaim orienteeruja. Oma 66. orienteerumishooaja avavõistluse tegi ta kodustel Kohtla-Nõmme radadel.

elu
Mai Palling õppis kohvi peale joonistama

Reedel ja laupäeval toimub Tallinnas kultuurikatlas kohvifestival ning reporter Mai Palling käis proovimas, kui hea kohvikunstniku ranne tal on.

Tele/raadio
estraadisangaridestraadisangarid
"Estraadisangarite" viimane osa keskendub Kikerpuu ja Naissoo loometeele

Eesti tuntud ja tunnustatud hitimeistreid Kustas Kikerpuud ja Uno Naissood ühendas suur armastus džässmuusika vastu ning aastakümnete pikkune panus meie muusikaõpetusse.

Eesti Laul
Ove Musting Zelmerlöwi numbrist: nii närvesöövat ülekannet ma ei mäletagi

Selle nädala lõpus jagatakse esmakordselt Eesti tele- ja filmiauhindu lisaks saatejuhtidele ja näitlejatele ka kaadri taha jäävatele inimestele, näiteks operaatoritele ja režissööridele. Parima režissööri auhinna nominent Ove Musting rääkis "Ringvaates" Måns Zelmerlöwi esinemise näitel Eesti Laulu režiitöö keerukustest.