"Vikerhommik" püüdis juubeli puhul raadio maailmarekordeid purustada ({{commentsTotal}})

{{1491144180000 | amCalendar}}

Vikerraadio tähistas oma 50. sünnipäeva ning püüdis otse-eetris purustada raadioga seotud maailmarekordeid. Kuulajate ja külaliste abiga võeti ette mitu rekordiüritust. "Ringvaate" reporter Jüri Muttika käis neile kaasa elamas ja sattus isegi ootamatult kaasa lööma.

 

Kell 5.40 alustasid Jüri Muttika ja Taavi Libe Vikerraadio stuudios sammumist, et ületada austraallastele Pablo Newton Farley'le ja Angie Ayersile kuuluv maailmarekord teha otsesaadet juhtides tunniga 14 223 sammu. Maailmarekordit Vikerraadio eetris siiski ei püstitatud, kokku saadi 14 166 sammu.

Kell 5.45 helistati Saaremaale Raimond Ellikule, kelle lehmad on Vikerraadio püsikuulajad.

Kell 6.50 esitas ITL-i segakoor dirigent Paul Purga juhatusel lauldes värsket ilmateadet ja liiklussõnumeid, et ületada Kanada raadiole K-Rock 89.3 kuuluvat maailmarekordit, kui 13 inimest esitas otse-eetris korraga ilmateadet.

Kell 7.35 üritati ületada inglannast raadiosaatejuhile Kate Lawlerile kuuluvat maailmarekordit. Lawler juhatas 30 sekundi jooksul 17 laulu sisse ja välja. Rekordit üritasid ületada uudistetoimetaja Margitta Otsmaa, spordikommentaator Alvar Tiisler ja räppar Cool D.

Kell 7.50 kuulis uut versiooni Õhtujutu "Unelaulust", mille omaaegsest esitajast Laura Tederist on saanud Vikerraadio töötaja.

Kell 8.08 oli spordiuudistega eetris peaminister Jüri Ratas.

Kell 8.15 võistlesid mini-Mnemoturniiri raames Marju Kõivupuu ja rekordküsija Rein Laumets.

Kell 8.40 Vikerraadio stuudiosse oodati õnnitlejaid "Terevisioonist".

Kell 8.50 püstitati raadiokuulajate abil maailmarekord: kõige rohkem saate helistajaid ühe minuti jooksul, kes ütlesid "Vikerraadio". Vikerraadiosse kogunes palju nimekaid õnnitlejaid.

Kell 9.15 jätkus "Vikerhommik" raadiomaja fuajeest, kuhu oodati raadiokuulajaid sünnipäevale ning pakuti neile pirukaid.

Toimetaja: Kaspar ViilupInimesed
Londonis elav Peeter Rebane: kui oma käitumist muuta, muutub ka terrorism

Kontserdikorraldaja ja filmitegija Peeter Rebane on juba aastaid elanud Londonis ning tõdes, et viimase aja terrorilaine on suures osas meedia manipulatsioon inimeste hirmudega.

elu
Maret Tamjärv: jaanitule kuma kaitses põlde, pererahvast, loomi

Maret Tamjärv vabaõhumuuseumist tutvustas Vikerraadios jaanitavasid.

Tele/raadio
TV3 uudistesaate logo.TV3 uudistesaate logo.
Vabalevist lahkumisel säilivad Kanal 2 ja TV3 piirangud ja kohustused

Vabalevist lahkumisest teatanud Kanal 2-l ja TV3-l säilib kohustus näidata vähemalt kuuel päeval nädalas uudiseid ning nad ei pääse ka reklaamimahtu ja -sisu puudutavaist piiranguist, kinnitas Tehnilise Järelevalve Ameti (TJA) side- ja meediateenuste osakonna juhataja Oliver Gailan.