Teatribuss kuulutab Jõmmu vettelükkamisega avatuks Tartu kevade ({{commentsTotal}})

Lodi Jõmmu Emajõel Postimees / Scanpix
Lodi Jõmmu Emajõel Postimees / Scanpix

Teatribussi näitlejad suvelavastusest "Kadunud Jõmmu" aitavad talvekodust välja lodi Jõmmu ning kuulutavad sellega avatuks Tartu kevade.

Lotja aitavad Lodjakojast Emajõkke lükata Supilinna Salaseltsi liikmed ja lavastuse osatäitjad Inga Lunge, Veikko Täär ja Meelis Sarv ning Teatribussi lavastaja Marko Mäesaar. Kohale on lubanud tulla ka Supilinna kuulsaim krimikirjanik Mika Keränen, kelle uusima raamatu "Jõmmu" ainetel dramatiseeris suvelavastuse Loone Ots.

"Mika võttis meiega eelmisel kevadel ühendust, et tema tuntud lugude põhjal üks suvelavastus Tartus välja tuua. Sellel ajal mõlgutas Mika uue raamatu mõtteid ning see oli meie idee, et ta kirjutaks järgmisesse Supilinna seiklusesse lodi Jõmmu," ütles lavastaja ja Teatribussi juht Marko Mäesaar. "Mikale see mõte meeldis ning juba kahe kuu pärast tulebki meil esietendus. Meie trupile on see põnev väljakutse, et luua Lodjakojast teatripaik ning lavastada sinna kriminaalselt põnev elava muusikaga koguperetükk," lisas ta.

Lavastuse laulud on kirjutanud tuntud muusik ja Sõpruse Puiestee solist Allan Vainola, näitlejaid saadab ansambel Äge Brass.

Esimesed kriminaalse maiguga sündmused rulluvad Lodjakojas lahti teisipäeval, 4. aprillil kell 12.00 ning karta on, et tööd jagub nii Supilinna Salaseltsile kui jõepolitseile. Kõik linnakodanikud on lahkesti kutsutud sellest osa saama. Üritus on tasuta ja toimub iga ilmaga.

Muusikalise koguperelavastuse "Kadunud Jõmmu" esietendus on laupäeval, 10. juunil kell 19.00 Lodjakojas.

Toimetaja: Rutt ErnitsInimesed
93-aastane Richard Rooden tegi oma 66. orienteerumishooaja avastardi

93-aastane Richard Rooden on Eesti eakaim orienteeruja. Oma 66. orienteerumishooaja avavõistluse tegi ta kodustel Kohtla-Nõmme radadel.

elu
Mai Palling õppis kohvi peale joonistama

Reedel ja laupäeval toimub Tallinnas kultuurikatlas kohvifestival ning reporter Mai Palling käis proovimas, kui hea kohvikunstniku ranne tal on.

Tele/raadio
estraadisangaridestraadisangarid
"Estraadisangarite" viimane osa keskendub Kikerpuu ja Naissoo loometeele

Eesti tuntud ja tunnustatud hitimeistreid Kustas Kikerpuud ja Uno Naissood ühendas suur armastus džässmuusika vastu ning aastakümnete pikkune panus meie muusikaõpetusse.

Eesti Laul
Ove Musting Zelmerlöwi numbrist: nii närvesöövat ülekannet ma ei mäletagi

Selle nädala lõpus jagatakse esmakordselt Eesti tele- ja filmiauhindu lisaks saatejuhtidele ja näitlejatele ka kaadri taha jäävatele inimestele, näiteks operaatoritele ja režissööridele. Parima režissööri auhinna nominent Ove Musting rääkis "Ringvaates" Måns Zelmerlöwi esinemise näitel Eesti Laulu režiitöö keerukustest.