Kuula laule ja otsusta: "Verona" saab Eurovisiooniks sootuks uue ilme ({{commentsTotal}})

Eesti Laulu II poolfinaal
Eesti Laulu II poolfinaal Autor: Anna Aurelia Minev/ERR

Eesti Laulu võitis tänavu suurejoonelisel lõppkontserdil Sven Lõhmuse kirjutatud lugu "Verona", mida esitasid Laura ja Koit Toome. Pea kuu aega on võidulooga tööd tehtud, et Ukrainasse Eurovisioonile pääseks parim võimalik versioon. Nüüd oodatakse rahvast oma viimast sõna sekka ütlema.

Eesti Laulu võidulugu on alati saanud enne Eurovisioonile jõudmist veel viimase lihvi.

"Nüüd võetakse laul juppideks lahti ja hakatakse seda uuesti kokku panema. Võetakse act juppideks lahti, hakatakse seda uuesti kokku panema ja vormima midagi sellist, mis oleks võimalikult söödav võimalikult paljudele Euroopa inimestele," rääkis Eesti Laulu tegevprodutsent Ermo Säks Menu erisaates Saku Suurhallis toimunud finaalkontserdil. "Kõik punktid tuleb üle vaadata, kas saab veel paremini. Me ju tahame ometigi võita," lisas Säks.

Sel aastal on otsustusprotsessi kaasatud ka Rootsi produtsendid, kellega koostöös on sündinud kolm sootuks uue kõlaga lugu.

"Meile tulevad Rootsi konsultandid ja produtsendid appi, et mõtestada seda võidunumbrit Euroopa jaoks lahti. See sama dilemma ongi üks põhiteemasid, et justkui see ei ole ametlikult moodne muusika, mis võitis, aga mul endal on see tunne, et alati ei pea olema tingimata kõige moodsam, sest lai rahvahulk ei ole alati selle moodsusega sina peal," rääkis Normet "Vikerhommikus".

Esmakordselt on võimalik rahval otsustusprotsessis kaasa rääkida ning anda oma hinnang, milline versioon on kõige sobilikum Eestit esindama Kiievis toimuval Eurovisioonil.

Kuna "Veronale" on ette heidetud veidi vanamoodsat helikeelt, siis üks uus versioon on saanud hoopis tantsulisema ja rütmikama kuue, teise puhul on mindud vastupidi, ajas veel rohkem tagasi ning antud juurde 1980ndate hõngu ning kolmanda juures on tähelepanu pööratud rohkem vokaalitöötlusele.

Vali oma lemmik alltoodud kolme versiooni vahel ja hääleta, milline neist on sobilikum esindama Eestit 11. mail toimuval Eurovisiooni teises poolfinaalis ning loodetavasti juba ka 13. mail finaalis.

NB! Uudis on kirjutatud 1. aprillil, seega kõik, mis ei ole tõde, on kindlasti vale.

ERR Menu tänab Kristjan Taskat!

Toimetaja: Kerttu KaldojaInimesed
93-aastane Richard Rooden tegi oma 66. orienteerumishooaja avastardi

93-aastane Richard Rooden on Eesti eakaim orienteeruja. Oma 66. orienteerumishooaja avavõistluse tegi ta kodustel Kohtla-Nõmme radadel.

elu
Mai Palling õppis kohvi peale joonistama

Reedel ja laupäeval toimub Tallinnas kultuurikatlas kohvifestival ning reporter Mai Palling käis proovimas, kui hea kohvikunstniku ranne tal on.

Tele/raadio
estraadisangaridestraadisangarid
"Estraadisangarite" viimane osa keskendub Kikerpuu ja Naissoo loometeele

Eesti tuntud ja tunnustatud hitimeistreid Kustas Kikerpuud ja Uno Naissood ühendas suur armastus džässmuusika vastu ning aastakümnete pikkune panus meie muusikaõpetusse.

Eesti Laul
Ove Musting Zelmerlöwi numbrist: nii närvesöövat ülekannet ma ei mäletagi

Selle nädala lõpus jagatakse esmakordselt Eesti tele- ja filmiauhindu lisaks saatejuhtidele ja näitlejatele ka kaadri taha jäävatele inimestele, näiteks operaatoritele ja režissööridele. Parima režissööri auhinna nominent Ove Musting rääkis "Ringvaates" Måns Zelmerlöwi esinemise näitel Eesti Laulu režiitöö keerukustest.