Liisi Koikson elust Londonis: hindan inimesi, kes jaksavad seal olla pikki aastaid ({{commentsTotal}})

Liisi Koikson avaldab uue heliplaadi "Coffe for One", millel kõlavad esmakordselt ka lauljatari enda salvestatud laulud. Mitmed lood on inspireeritud Koiksoni Londoni perioodist.

"Viimane heliplaat tegelikult on selles mõttes uus, et ma pakkusin enda lugusid seekord. See oli minu jaoks suur väljakutse ja pikalt närisin küüsi, kas üldse on mõtet. Enda asjadega seoses on ikkagi hirmud," ütles Koikson Vikerraadio saates "Õhtujazz".

See on esimene kord, kui Koikson on tahtnud teha oma lugudega plaati ning lauljatar rõõmustas, et õnneks tulid kaasa ka teised muusikud. Selleks, et saada plaadile uuenduslikku kõla, kaasas Koikson produtsendi Raul Ojamaa. "Kuna eelmised plaadid on kõik lähtunud naturaalsest soundist nii bändi kui ka minu hääle osas, siis seekord ma tahtsin kuulda, kuidas mu hääl ja muusika kõlaks natukene rohkem produtseerituna," põhjendas Koikson.

Omaenda loomingu kallal nokitsemist alustas Koikson Londonis elades. "Koolitöödena pidi ka lugusid tegema ja hakkasingi nullist minema. Õppisin arvutiprogrammi tundma, kus saab salvestada," rääkis Koikson, kes avastas muusika salvestamisest põneva maailma.

Kuigi professionaalseks salvestajaks Koikson end nimetada ei taha, õppis ta täna oma loomingu salvestamisele, kuidas veelgi paremini ideid väljendada. "Kui ma olen siiani olnud laulja, kes ootab, et keegi teine talle mikrofoni nina alla paneb, siis seekord ma sättisin kõik ise üles," kirjeldas Koikson.

Koikson lisas, et kõik uued lood pole kirjutatud temast, kuid väga paljud on inspireeritud Londoni elust. "Oled üksi seal oma kohvitopsiga, inimesed tormavad sinust mööda ja pead seal ise hakkama saama, ise leidma oma koha. Ma hindan neid inimesi, kes jaksavad seal olla nii pikki aastaid ja jahtida sealt miskit," tõdes Koikson.

Toimetaja: Rutt ErnitsInimesed
"Ringvaade" tegi Virus tiiru hotelli staažikaima töötajaga

Viru hotell saab 45-aastaseks. "Ringvaade" käis legendaarse hotelli põnevaid lugusid meenutamas koos mehega, kes töötas seal esimesest päevast peale.

elu
Sõmerus kogunesid kaktusekasvatajad

Sõmerus said kokku kaktuste ja teiste sukulentsete taimede kasvatajad. Kokkutulnutel oli võimalus teha annetusoste veebruarikuus Vändra vallas Saare-Tõrvaaugu aiandis toimunud tulekahjus hävinud Eesti esinduslikuma kaktusekollektsiooni taastamiseks.

Tele/raadio
Mai on ETV2-s taas keskkonnakuu

Teisipäeva ja neljapäeva õhtuti jõuab ETV2-s eetrisse üheksa värsket ja haaravat dokumentaalfilmi, mis avavad maailma seninägematul moel.

Eesti Laul
Ove Musting Zelmerlöwi numbrist: nii närvesöövat ülekannet ma ei mäletagi

Selle nädala lõpus jagatakse esmakordselt Eesti tele- ja filmiauhindu lisaks saatejuhtidele ja näitlejatele ka kaadri taha jäävatele inimestele, näiteks operaatoritele ja režissööridele. Parima režissööri auhinna nominent Ove Musting rääkis "Ringvaates" Måns Zelmerlöwi esinemise näitel Eesti Laulu režiitöö keerukustest.