EBU: Ukrainat ohustab Eurovisioonilt kõrvalejäämine ({{commentsTotal}})

Ukrainat esindab 2017. aastal Eurovisioonil bänd O.Torvald
Ukrainat esindab 2017. aastal Eurovisioonil bänd O.Torvald Autor: SIPA/Scanpix

Euroopa Ringhäälingute Liidu (EBU) direktor kinnitas, et kui Ukrainaga ei jõuta kokkuleppele seoses Venemaa eurolauliku Julia Samoilova esinemisega, siis võivad Ukrainale kaasneda saktsioonid.

EBU direktor Ingrid Deltenre sõnas, et Ukraina käitumine Venemaa suhtes on täiesti lubamatu, vahendas Eurovoix. "Mul on siiralt kahju, et Eurovisiooni kasutatakse ära poliitiliselt," tõdes Deltenre ja kinnitas, et tema arvates peaks Eurovisioon ühendama miljoneid inimesi, mitte ässitama neid üksteise vastu.

Hetkel käivad läbirääkimised Deltenre ja Ukraina presidendi ning peaministri vahel, et leida sellele probleemile rahuldav lahendus. Peaprodutsent Jon Ola Sandi arvates oleks mõistlik lahendus see, et sisenemiskeeld jõustuks alles pärast Eurovisiooni, sellisel juhul saaks Julia Samoilova siiski Kiievis esineda.

Kui aga läbirääkimised ei õnnestu, siis peab ka Ukraina leppima sanktsioonidega. Ühe variandina on võimalik ka Ukraina ajutine kõrvalejäämine Eurovisioonist, mis oleks sellisel juhul alles kolmas selline olukord Eurovisiooni ajaloos. 2009. aastal jäi konkursis eemale Gruusia, kuna nad ei olnud valmis asendama enda poliitiliste viidetega võistluslugu. 2005. aastal sai kolmeaastase osalemiskeelu Liibanon, kuna nad ei olnud nõus näitama Iisraeli ülesastumist. Liibanonil ei ole ka pärast seda õnnestunud Eurovisioonil osaleda.

Nädal tagasi teatas Ukraina julgeolekuteenistus SBU, et Vene eurolauljal Julia Samoiloval on keelatud järgmise kolme aasta jooksul riiki siseneda. See tähendab aga seda, et ainus võimalus oleks Venemaal osaleda Eurovisioonil satelliidi vahendusel, millest nad aga loobusid.

Samoilova osales 2015. aasta juunis Venemaa poolt okupeeritud Krimmis toimunud kontserdil ning rikkus sellega Ukraina seadusi, sest sisenes poolsaare territooriumile väljaspool Ukraina kehtestatud korda. Samal põhjusel on Ukraina võimud kehtestanud sissesõidukeelde suure hulga inimeste suhtes, nende seas ka erinevate lauljate ja artistide suhtes.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: EurovoixInimesed
"Ringvaade" tegi Virus tiiru hotelli staažikaima töötajaga

Viru hotell saab 45-aastaseks. "Ringvaade" käis legendaarse hotelli põnevaid lugusid meenutamas koos mehega, kes töötas seal esimesest päevast peale.

elu
Laine Randjärv näitas nippe, kuidas salli loominguliselt kanda

Poliitik Laine Randjärv õpetas "Prillitoosi" vaatajatele, kuidas salle väärikalt välja kanda.

Tele/raadio
Vaata uuesti: "Oma kodu" otsis üles arhitektuuriajaloolised kortermajad

"Oma kodu" kevadhooaja kolmandas episoodis toodi televaatajate ette kolm arhitektuuriajaloo seisukohalt olulist kortermaja.

Eesti Laul
Ove Musting Zelmerlöwi numbrist: nii närvesöövat ülekannet ma ei mäletagi

Selle nädala lõpus jagatakse esmakordselt Eesti tele- ja filmiauhindu lisaks saatejuhtidele ja näitlejatele ka kaadri taha jäävatele inimestele, näiteks operaatoritele ja režissööridele. Parima režissööri auhinna nominent Ove Musting rääkis "Ringvaates" Måns Zelmerlöwi esinemise näitel Eesti Laulu režiitöö keerukustest.