Jüri Nael: pinge ja vaen on need, mis meid väsitavad ({{commentsTotal}})

"Hommikus Anuga" oli külas EMTA lavakunstikooli professor Jüri Nael, kes rääkis tantsust ja teatrist, ühiskonna tervisest ja oma lapsepõlvest.

End Londoni ja Tallinna vahel jagav ning viimasel ajal pigem füüsilise teatri kui tantsuõppejõuks nimetav Jüri Nael ütles, et enne Londonisse kolimist oli tal Eestis mugavustsoon kätte jõudnud. "Sain Eestis kõike teha ja kõik oli ära proovitud, ühel hetkel sain aru, et ma ei kasva, ma ei arene, ma mandun," rääkis Nael.

Nael kommenteeris ka meie närvilist Eesti ühiskonda. "Väga tervislik oleks see, kui inimesed oleksid õnnelikud," ütles Nael. "Kui ei lahterdataks üksteist klassidesse ja subkultuuridesse. Pinge ja vaen on need, mis meid väsitavad."

Saatejuht Anu Välba küsis koreograafilt, kas ka tema on tundnud, et teda siin ei mõisteta, eriti pärast seda, kui too on öelnud end olevat gei.

"Ma ei ole kunagi olnud kapis selles mõttes, et ma ei ole varjanud seda kolleegide ega tudengite eest," ütles Nael, lisades, et sel teemal tal probleeme ei ole.

Juttu tuli ka Jüri lapsepõlvest. "Mu vanemad kasvatasid mind nii, nagu oskasid, aga jah, peres oli alkoholiprobleem," lausus Nael. "Minu jaoks oli see normaalne, et õhtuti käis pidu ja läbu ja mina pidin kuskil kapi otsas endale plastiliinist fantaasiamaailma voolima."

Vaadake kogu intervjuud videost.

Toimetaja: Valner ValmeInimesed
93-aastane Richard Rooden tegi oma 66. orienteerumishooaja avastardi

93-aastane Richard Rooden on Eesti eakaim orienteeruja. Oma 66. orienteerumishooaja avavõistluse tegi ta kodustel Kohtla-Nõmme radadel.

elu
Mai Palling õppis kohvi peale joonistama

Reedel ja laupäeval toimub Tallinnas kultuurikatlas kohvifestival ning reporter Mai Palling käis proovimas, kui hea kohvikunstniku ranne tal on.

Tele/raadio
estraadisangaridestraadisangarid
"Estraadisangarite" viimane osa keskendub Kikerpuu ja Naissoo loometeele

Eesti tuntud ja tunnustatud hitimeistreid Kustas Kikerpuud ja Uno Naissood ühendas suur armastus džässmuusika vastu ning aastakümnete pikkune panus meie muusikaõpetusse.

Eesti Laul
Ove Musting Zelmerlöwi numbrist: nii närvesöövat ülekannet ma ei mäletagi

Selle nädala lõpus jagatakse esmakordselt Eesti tele- ja filmiauhindu lisaks saatejuhtidele ja näitlejatele ka kaadri taha jäävatele inimestele, näiteks operaatoritele ja režissööridele. Parima režissööri auhinna nominent Ove Musting rääkis "Ringvaates" Måns Zelmerlöwi esinemise näitel Eesti Laulu režiitöö keerukustest.