Jüri Nael: pinge ja vaen on need, mis meid väsitavad ({{commentsTotal}})

"Hommikus Anuga" oli külas EMTA lavakunstikooli professor Jüri Nael, kes rääkis tantsust ja teatrist, ühiskonna tervisest ja oma lapsepõlvest.

End Londoni ja Tallinna vahel jagav ning viimasel ajal pigem füüsilise teatri kui tantsuõppejõuks nimetav Jüri Nael ütles, et enne Londonisse kolimist oli tal Eestis mugavustsoon kätte jõudnud. "Sain Eestis kõike teha ja kõik oli ära proovitud, ühel hetkel sain aru, et ma ei kasva, ma ei arene, ma mandun," rääkis Nael.

Nael kommenteeris ka meie närvilist Eesti ühiskonda. "Väga tervislik oleks see, kui inimesed oleksid õnnelikud," ütles Nael. "Kui ei lahterdataks üksteist klassidesse ja subkultuuridesse. Pinge ja vaen on need, mis meid väsitavad."

Saatejuht Anu Välba küsis koreograafilt, kas ka tema on tundnud, et teda siin ei mõisteta, eriti pärast seda, kui too on öelnud end olevat gei.

"Ma ei ole kunagi olnud kapis selles mõttes, et ma ei ole varjanud seda kolleegide ega tudengite eest," ütles Nael, lisades, et sel teemal tal probleeme ei ole.

Juttu tuli ka Jüri lapsepõlvest. "Mu vanemad kasvatasid mind nii, nagu oskasid, aga jah, peres oli alkoholiprobleem," lausus Nael. "Minu jaoks oli see normaalne, et õhtuti käis pidu ja läbu ja mina pidin kuskil kapi otsas endale plastiliinist fantaasiamaailma voolima."

Vaadake kogu intervjuud videost.

Toimetaja: Valner ValmeInimesed
Londonis elav Peeter Rebane: kui oma käitumist muuta, muutub ka terrorism

Kontserdikorraldaja ja filmitegija Peeter Rebane on juba aastaid elanud Londonis ning tõdes, et viimase aja terrorilaine on suures osas meedia manipulatsioon inimeste hirmudega.

elu
Maret Tamjärv: jaanitule kuma kaitses põlde, pererahvast, loomi

Maret Tamjärv vabaõhumuuseumist tutvustas Vikerraadios jaanitavasid.

Tele/raadio
TV3 uudistesaate logo.TV3 uudistesaate logo.
Vabalevist lahkumisel säilivad Kanal 2 ja TV3 piirangud ja kohustused

Vabalevist lahkumisest teatanud Kanal 2-l ja TV3-l säilib kohustus näidata vähemalt kuuel päeval nädalas uudiseid ning nad ei pääse ka reklaamimahtu ja -sisu puudutavaist piiranguist, kinnitas Tehnilise Järelevalve Ameti (TJA) side- ja meediateenuste osakonna juhataja Oliver Gailan.