Venemaa keeldub Eurovisiooni näitamisest ({{commentsTotal}})

Julia Samoilova
Julia Samoilova Autor: AFP/Scanpix

Venemaa telekanalite esindajad teatasid, et kui Julia Samoilova jääb lauluvõistluselt kõrvale, siis nad loobuvad Eurovisiooni näitamisest.

Kanalid Russia One ja Channel One, kes on iga-aastaselt Eurovisiooni otsesaateid kajastanud, kinnitasid, et Venemaa esindaja puudumisel pole mõtet lauluvõistlust üle kanda, teatas Metro.co.

Venemaa on lisanud, et kui Ukraina ei lase Samoilovat Eurovisioonile, saadetakse naine järgmisel ehk 2018. aastal võistlustulle.

Eile teatas Ukraina julgeolekuteenistus SBU, et Venemaa esindaja Julia Samoilova ei pääse Eurovisioonile, sest esines 2015. aastal Venemaa poolt annekteeritud Krimmis. SBU kinnitusel on lauljanna suhtes kehtestatud kolmeks aastaks sissesõidukeeld.

"See on väga naljakas, sest ma ei kujuta ette, mida nad minus näevad, ma olen nii väike tüdruk. Ilmselt nägid nad minus mingisugust ohtu. Ma ei ole väga pettunud, vaid jätkan harjutamist," kommenteeris lauljatar euroblogi Wiwibloggs vahendusel.

Metro andmetel valiti Julia Samoilova Venemaad esindama täielikus teadmises, et naist ei lubata Ukrainasse esinema. Euroopa Ringhäälingute Liidu (EBU) esindajad on kinnitanud, et jätkavad Ukrainaga läbirääkimisi, et Samoilova siiski pääseks Eurovisioonile esinema.

Julia Samoilova valiti Venemaad esindama palaga "Flame Is Burning".

Toimetaja: Rutt ErnitsInimesed
"Ringvaade" tegi Virus tiiru hotelli staažikaima töötajaga

Viru hotell saab 45-aastaseks. "Ringvaade" käis legendaarse hotelli põnevaid lugusid meenutamas koos mehega, kes töötas seal esimesest päevast peale.

elu
Laine Randjärv näitas nippe, kuidas salli loominguliselt kanda

Poliitik Laine Randjärv õpetas "Prillitoosi" vaatajatele, kuidas salle väärikalt välja kanda.

Tele/raadio
Vaata uuesti: "Oma kodu" otsis üles arhitektuuriajaloolised kortermajad

"Oma kodu" kevadhooaja kolmandas episoodis toodi televaatajate ette kolm arhitektuuriajaloo seisukohalt olulist kortermaja.

Eesti Laul
Ove Musting Zelmerlöwi numbrist: nii närvesöövat ülekannet ma ei mäletagi

Selle nädala lõpus jagatakse esmakordselt Eesti tele- ja filmiauhindu lisaks saatejuhtidele ja näitlejatele ka kaadri taha jäävatele inimestele, näiteks operaatoritele ja režissööridele. Parima režissööri auhinna nominent Ove Musting rääkis "Ringvaates" Måns Zelmerlöwi esinemise näitel Eesti Laulu režiitöö keerukustest.