Venemaa keeldub Eurovisiooni näitamisest ({{commentsTotal}})

Julia Samoilova
Julia Samoilova Autor/allikas: AFP/Scanpix

Venemaa telekanalite esindajad teatasid, et kui Julia Samoilova jääb lauluvõistluselt kõrvale, siis nad loobuvad Eurovisiooni näitamisest.

Kanalid Russia One ja Channel One, kes on iga-aastaselt Eurovisiooni otsesaateid kajastanud, kinnitasid, et Venemaa esindaja puudumisel pole mõtet lauluvõistlust üle kanda, teatas Metro.co.

Venemaa on lisanud, et kui Ukraina ei lase Samoilovat Eurovisioonile, saadetakse naine järgmisel ehk 2018. aastal võistlustulle.

Eile teatas Ukraina julgeolekuteenistus SBU, et Venemaa esindaja Julia Samoilova ei pääse Eurovisioonile, sest esines 2015. aastal Venemaa poolt annekteeritud Krimmis. SBU kinnitusel on lauljanna suhtes kehtestatud kolmeks aastaks sissesõidukeeld.

"See on väga naljakas, sest ma ei kujuta ette, mida nad minus näevad, ma olen nii väike tüdruk. Ilmselt nägid nad minus mingisugust ohtu. Ma ei ole väga pettunud, vaid jätkan harjutamist," kommenteeris lauljatar euroblogi Wiwibloggs vahendusel.

Metro andmetel valiti Julia Samoilova Venemaad esindama täielikus teadmises, et naist ei lubata Ukrainasse esinema. Euroopa Ringhäälingute Liidu (EBU) esindajad on kinnitanud, et jätkavad Ukrainaga läbirääkimisi, et Samoilova siiski pääseks Eurovisioonile esinema.

Julia Samoilova valiti Venemaad esindama palaga "Flame Is Burning".

Toimetaja: Rutt ErnitsInimesed
Heli LäätsHeli Lääts
Heli Lääts: kui hinges on kitsas, siis meri lohutab

Jaanipäeval 85aastaseks saav Heli Lääts ütles intervjuus Õhtulehele, et pole üle saanud abikaasa Peeter Sauli kaotusest kolm aastat tagasi ning et teda aitab meri.

elu
RobootikavõistlusRobootikavõistlus
Robotex jõuab esmakordselt Küprosele

Eeloleval esmaspäeval toimub tehnoloogiaalane kogupereüritus Robotex esmakordselt Küprose pealinnas Nicosias. Tegemist on esimese Robotexi üritusega väljapool Eestit.

Tele/raadio
Viljandi KultuuriakadeemiaViljandi Kultuuriakadeemia
Uus lennusaade jõuab telerisse!

Sel kevadel lendab laia maailma õnne otsima Viljandi Kultuuriakadeemia 11. lend näitlejaid ja lavastajaid. See on erakordne kursus, sest esimest korda eesti teatriõppe ajaloos on üks kursus, kus pooled särasilmsed noored on eesti ja pooled vene emakeelega. ETV tegi saate sarjast "Lennud".