Ukraina ei lase Venemaa eurolauljat Eurovisioonile ({{commentsTotal}})

{{1490189760000 | amCalendar}}

Ukraina võimud keelasid Venemaa eurolaulja Julia Samoilova riiki sisenemise ning seega ei saa viimane osaleda Euroopa suurimal lauluvõistlusel.

Ukraina julgeolekuteenistuse SBU teatel kehtestati lauljanna suhtes sissesõidukeeld seetõttu, et ta esines Venemaa poolt annekteeritud Krimmis, vahendasid Unian ja BBC.

SBU kinnitusel on lauljanna suhtes kehtestatud kolmeks aastaks sissesõidukeeld. Julgeolekuteenistuse pressiesindaja sõnul langetati otsus äsja ehk pärast seda, kui saadi ametlik kinnitus, et ta on rikkunud Ukraina seadusi.

Samoilova osales 2015. aasta juunis Venemaa poolt okupeeritud Krimmis toimunud kontserdil ning rikkus sellega Ukraina seadusi, sest sisenes poolsaare territooriumile väljaspool Ukraina kehtestatud korda.

27-aastane Samoilova on ka ise kinnitanud, et esines Krimmis 2015. aastal.

Venemaa välisministeerium teatas hiljem kommentaariks, et Kiievi otsus on "küüniline ja ebainimlik".

Euroopa Ringhäälingute Liidu (EBU) esindajad kinnitasid, et on Ukraina võimude otsusest teadlikud. "Me peame austama võõrustajariigi kohalikke seadusi, kuid oleme selles otsuses väga pettunud, sest tunneme, et see on vastuolus lauluvõistluse idee ja väärtustega, mis juhivad tähelepanu kaasatusele," teatas EBU. EBU esindajad lisasid, et jätkavad kõnelusi Ukraina võimudega, et kõik väljavalitud artistid saaksid siiski mais eurolaval üles astuda.

Moskva on varem teatanud, et sissesõidukeelu kehtestamise korral pole neil kavas oma eurolaulu esitajat vahetada.

SBU on musta nimekirja lisanud veel umbes 140 Venemaa artisti ning sageli on põhjuseks just annekteeritud Krimmi külastamine ilma Kiievi kooskõlastuseta.

Eurovisioon toimub tänavu mais Ukraina pealinnas Kiievis, sest Ukraina võitis möödunud aasta Eurovisiooni lauluga "1944", mis räägib krimmitatarlaste küüditamisest Krimmi poolsaarelt 1944. aastal.

Eurovisiooni poolfinaalid toimuvad 9. ja 11. mail ning finaal 13. mail.

 

Toimetaja: Rutt Ernits, Laur ViirandInimesed
"Ringvaade" tegi Virus tiiru hotelli staažikaima töötajaga

Viru hotell saab 45-aastaseks. "Ringvaade" käis legendaarse hotelli põnevaid lugusid meenutamas koos mehega, kes töötas seal esimesest päevast peale.

elu
Laine Randjärv näitas nippe, kuidas salli loominguliselt kanda

Poliitik Laine Randjärv õpetas "Prillitoosi" vaatajatele, kuidas salle väärikalt välja kanda.

Tele/raadio
Vaata uuesti: "Oma kodu" otsis üles arhitektuuriajaloolised kortermajad

"Oma kodu" kevadhooaja kolmandas episoodis toodi televaatajate ette kolm arhitektuuriajaloo seisukohalt olulist kortermaja.

Eesti Laul
Ove Musting Zelmerlöwi numbrist: nii närvesöövat ülekannet ma ei mäletagi

Selle nädala lõpus jagatakse esmakordselt Eesti tele- ja filmiauhindu lisaks saatejuhtidele ja näitlejatele ka kaadri taha jäävatele inimestele, näiteks operaatoritele ja režissööridele. Parima režissööri auhinna nominent Ove Musting rääkis "Ringvaates" Måns Zelmerlöwi esinemise näitel Eesti Laulu režiitöö keerukustest.