Ukraina ei lase Venemaa eurolauljat Eurovisioonile ({{commentsTotal}})

{{1490189760000 | amCalendar}}

Ukraina võimud keelasid Venemaa eurolaulja Julia Samoilova riiki sisenemise ning seega ei saa viimane osaleda Euroopa suurimal lauluvõistlusel.

Ukraina julgeolekuteenistuse SBU teatel kehtestati lauljanna suhtes sissesõidukeeld seetõttu, et ta esines Venemaa poolt annekteeritud Krimmis, vahendasid Unian ja BBC.

SBU kinnitusel on lauljanna suhtes kehtestatud kolmeks aastaks sissesõidukeeld. Julgeolekuteenistuse pressiesindaja sõnul langetati otsus äsja ehk pärast seda, kui saadi ametlik kinnitus, et ta on rikkunud Ukraina seadusi.

Samoilova osales 2015. aasta juunis Venemaa poolt okupeeritud Krimmis toimunud kontserdil ning rikkus sellega Ukraina seadusi, sest sisenes poolsaare territooriumile väljaspool Ukraina kehtestatud korda.

27-aastane Samoilova on ka ise kinnitanud, et esines Krimmis 2015. aastal.

Venemaa välisministeerium teatas hiljem kommentaariks, et Kiievi otsus on "küüniline ja ebainimlik".

Euroopa Ringhäälingute Liidu (EBU) esindajad kinnitasid, et on Ukraina võimude otsusest teadlikud. "Me peame austama võõrustajariigi kohalikke seadusi, kuid oleme selles otsuses väga pettunud, sest tunneme, et see on vastuolus lauluvõistluse idee ja väärtustega, mis juhivad tähelepanu kaasatusele," teatas EBU. EBU esindajad lisasid, et jätkavad kõnelusi Ukraina võimudega, et kõik väljavalitud artistid saaksid siiski mais eurolaval üles astuda.

Moskva on varem teatanud, et sissesõidukeelu kehtestamise korral pole neil kavas oma eurolaulu esitajat vahetada.

SBU on musta nimekirja lisanud veel umbes 140 Venemaa artisti ning sageli on põhjuseks just annekteeritud Krimmi külastamine ilma Kiievi kooskõlastuseta.

Eurovisioon toimub tänavu mais Ukraina pealinnas Kiievis, sest Ukraina võitis möödunud aasta Eurovisiooni lauluga "1944", mis räägib krimmitatarlaste küüditamisest Krimmi poolsaarelt 1944. aastal.

Eurovisiooni poolfinaalid toimuvad 9. ja 11. mail ning finaal 13. mail.

 

Toimetaja: Rutt Ernits, Laur ViirandInimesed
Heli LäätsHeli Lääts
Heli Lääts: kui hinges on kitsas, siis meri lohutab

Jaanipäeval 85aastaseks saav Heli Lääts ütles intervjuus Õhtulehele, et pole üle saanud abikaasa Peeter Sauli kaotusest kolm aastat tagasi ning et teda aitab meri.

elu
RobootikavõistlusRobootikavõistlus
Robotex jõuab esmakordselt Küprosele

Eeloleval esmaspäeval toimub tehnoloogiaalane kogupereüritus Robotex esmakordselt Küprose pealinnas Nicosias. Tegemist on esimese Robotexi üritusega väljapool Eestit.

Tele/raadio
Viljandi KultuuriakadeemiaViljandi Kultuuriakadeemia
Uus lennusaade jõuab telerisse!

Sel kevadel lendab laia maailma õnne otsima Viljandi Kultuuriakadeemia 11. lend näitlejaid ja lavastajaid. See on erakordne kursus, sest esimest korda eesti teatriõppe ajaloos on üks kursus, kus pooled särasilmsed noored on eesti ja pooled vene emakeelega. ETV tegi saate sarjast "Lennud".