"Laulukarusselli" talendi ema tütre edust: see oli pisarateni liigutav ({{commentsTotal}})

"Laulukarusselli" noorema vanuseklassi võitja Minna Marie Truus oli üks noorimaid lauluvõistluse osalejaid. Tema ema Kätlin tunnistas, et oli tüdruku võidust kuuldes pisarateni liigutatud.

"See oli tõesti suur üllatus, sest mina ei saanud üldse stuudios sees olla, olime seal ukse taga ja see tuli kõik nii järsku," rääkis Kätlin Truus "Vikerhommikus". Väike Minna Marie Truus kinnitas, et ka tema oli võidust üllatunud. "Väga suur üllatus oli," lausus Minna Marie.

Kätlin lisas, et tegelikult just sellist tulemust Minna Marie lähedased lootsidki. "See oli tõesti pisarateni liigutav," kiitis naine.

Minnat õnnitlesid laval Uku Suviste, Märten Männiste ja Kalle Sepp. "Mina sain Minnat kallistada alles tükk aega hiljem," meenutas ema eilset päeva.

Tüdrukule tõi edu Michael Jacksoni laul "We are the world", mille valis välja tema isa. "See oli puhtalt Minna issi otsus, kui me hakkasime seda katsetama, me lihtsalt proovisime seda teha võimalikult lapsepäraseks. Seda rasket kohta me ei laulnud, kus on laulu puänt, selle ta jutustas. Meloodia Minnale väga meeldis," kirjeldas ema lauluvalikut.

Kätlin, kes on ise Minna lauluõpetaja, lisas, et tütart on tegelikult raske juhendada. "Tema valib ise endale laulud, mina juhendan teda väga vähe. Issi aitab sõnad selgeks õpetada talle," rääkis Kätlin.

Minna Marie osales hiljuti ka Kanal 2 saates "Väikesed hiiglased", millest ta välja langes. ""Laulukarussell" on ikkagi laulusaade. Seal ikkagi hinnatakse lapse laulmisoskust. "Väikesed hiiglased", seal vaadatakse pigem kõike muud ka. Mõnes mõttes oli meil oli isegi natuke kergendus, et sealt välja langesime, me tahtsime keskenduda ainult "Laulukarussellile"," kiitis Kätlin lauluvõistlust.

Toimetaja: Rutt ErnitsTerasmikrofoni pälvis Juss Haasma

Juba neljandat aastat jagab "Ringvaate" toimetus rahvusvahelise teatripäeva eel välja Terasmikrofoni preemia, mille pälvib nende saates põnevamaid intervjuusid andnud näitleja või lavastaja. Sel korral sai auhinna endale Juss Haasma.

Motikaid kogunes nii palju, et tuli avada muuseum

"Maahommik" käis Saku vallas Kurtnas, kus kohalik mees Urmas Teearu on elu aeg mootorratastega tegelenud. Tulemuseks muuseum.

Inimesed
Kohus saatis räppar Beebilõusta pooleks aastaks vangi

Harju maakohus mõistis Beebilõustana tuntud räppari Andrus Elbingu neljapäeval süüdi röövis ning karistas teda osaliselt reaalse vangistusega.

elu
Raua tänava saun tähistas 80. sünnipäeva

Tallinna üks vanemaid järjepidevalt tegutsenud avalikke saunu tähistas laupäeval 80. sünnipäeva ja sel puhul oli saunapäev veidi pidulikum.

Tele/raadio
"Plekktrumm" juhatab sisse Tartu ülikooli rektori valimise

27. märtsil on "Plekktrummis" külas Tartu ülikooli üliõpilaskonna esimees Reelika Alunurm, kellega räägitakse õppimise rollist tänapäeva üliõpilastele.

Eesti Laul
Ove Musting Zelmerlöwi numbrist: nii närvesöövat ülekannet ma ei mäletagi

Selle nädala lõpus jagatakse esmakordselt Eesti tele- ja filmiauhindu lisaks saatejuhtidele ja näitlejatele ka kaadri taha jäävatele inimestele, näiteks operaatoritele ja režissööridele. Parima režissööri auhinna nominent Ove Musting rääkis "Ringvaates" Måns Zelmerlöwi esinemise näitel Eesti Laulu režiitöö keerukustest.